Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kidobtam 2 napja a páromat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kidobtam 2 napja a páromat, mert nem bírtam vele tovább. Elakarja vinni a lányunkat. Én persze nem akarom oda adni! Elveheti tőlem?

Figyelt kérdés
2010. aug. 31. 10:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Kevés az infó.
2010. aug. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tényleg kevés az infó,,elvinni a játszótérre, vagy fagyizni?? Vagy úgy elvinni, hogy ő nevelje?
2010. aug. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg kevés az info.Te az anya vagy?Ha nagyon kicsi a gyerek, nem viheti el az apa.Ha már nagyobb, akkor igen.Amíg nincs bírósági határozat a gyerekelhelyezésről, mindkét szülőnek ugyan annyi joga van.
2010. aug. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
nem vagyunk házasok csak együtt éltünk. 11 hónapos a kislányunk és az édesanya vagyok.Nem fagyizni akarja elvinni hanem,azt szeretné hogy ő nevelje.Persze erről szó se lehet,csak kíváncsi lennék mik az esélyei?
2010. aug. 31. 11:15
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ferjed vagy elettarsad?Ha eroszakkal akarja elvinni akkor az birosagi ugy.Keress fel egy ugyvedet hogy ismerd meg a jogaidat es kotelessegeidet,itt konnyen kaphatsz teves eligazitast.Egyebkent altalaban a torveny az anyat vedi csak ha nem kovettel el valami olyan sulyos hibat ami a masik fel malmahoz hajtsa a vizet....
2010. aug. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
45%
11hónapos gyereket nem vihet el, annak anya kell!Kérhetsz infót az egyszülő.hu-n.Ott ha jól tudom szakértő válaszol és segítenek ingyen!
2010. aug. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%

Erővel elviheti, de az nem jogszerű...

A tárgyaláson pedig az anyának ítélik majd... ez egy ilyen ország sajnos... Az apáknak nem sok esélyük van.

2010. aug. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Mit jelent, hogy kidobtad? Mit nem bírtál tovább? Mióta éltetek együtt? Milyen jellegű volt az életközösségetek? Van valami hivatalos papír róla? Kinek mi az állandó lakcíme?


Ezek a kérdések még mind fontosak lennének, hogy teljesebb képet lehessen alkotni arról, mi is történt köztetek?


Az, hogy a bíróság kinek ítéli a babát, megint más kérdés. Sok múlik a szülők körülményein is, nem csupán azon, hogy ki lenne testileg-lelkileg alkalmasabb a gyerek nevelésére. Ez nem egy ideális világ.


Szélső esetben például, ha az anya munkanélküli, hajléktalan és narkós, akkor világos, hogy hiába lenne elméletileg a baba helye az anya mellett, nem fogják neki ítélni. Persze a példa nagyon sarkított, csak mutatni akarom, hogy nem olyan egyértelmű a gyakorlat, mint az elmélet. A gyakorlatban az számít, hol van nagyobb esélye a gyereknek az egészséges növekedésre, testi-lelki fejlődésere, teljes gyerekkorra? Ha mindkét szülőnél egyaránt fennállnak, vagy hasonlóan nem állnak fenn ezek a körülmények, akkor jön csak az anyapártiság. (Persze a legtöbb eset ilyen. Ezért ilyen a statisztika is.)

2010. aug. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nem egy helyre vagyunk bejelentve.Anyukámnál lakunk(vagyis ő csak lakott)én anyuhoz vagyok bejelentve ő meg az apjához.

3évig éltünk együtt,de erről nincs papír.Nem sokat segít nekem itthon azon kívül,hogy elmegy dolgozni semmit nem csinál persze ő ezt nem így látja.Neki nagy szám ha néha megfürdeti a gyereket,akkor ha mindent oda készítek.hétvégén ha itthon van kipiheni a hétköznapi munkát vagy rá pihen.Ha meg kérem vigyázzon a gyerekre leül gépezni,a gyerek üvölt mellette nem zavarja.

2010. aug. 31. 12:12
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt egy kivulallo maskepp latja mint te,valoszinu hogy neked faj az hogy nem viselkedik igazi apakent,de hidd el hogy nem vagy egyedul.Sok apuka nehezen jon bele az apaszerepbe,valoszinu hogy sokat dolgozik hisz csak az o keresete van most es amit te kapsz,de szerintem ha nem iszik es nem jar el surun otthonrol,akkor megerne meg egy eselyt,persze ha egyebkent szeretitek egymast.Viszont eleg ellentmondasos amit elmeseltel,mert ha enm torodik a gyerekkel akkor miert akarja o elvinni es nevelni,itt valami buzlik....
2010. aug. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!