Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Változhat Valaki 360 fokban,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Változhat Valaki 360 fokban, ha nincs a gyermeke a nevén? Vajon, ha ráiratom a lányát, akkor hosszabb időre ilyen jó fiú tud lenni vagy csak azért szeretné, hogy joga legyen a lánya felett? Megpróbáljam vagy elveszítem a lányunkat is?

Figyelt kérdés

Elválunk. Tudom, hogy már nagyon itt az ideje, de annyira nagyon szeretem, hogy nem bírok nélküle élni, még akkor sem, ha nagyon rossz mellette és sokszor kell sírnom, mert elegem van belőle. Megpróbáltam randizni, de nem tudok másra ránézni se sajnos.

Történetünk akkor kezdődött, amikor a közös, ma már 3.5 éves kislányunkkal terhes voltam. Többször ébredtem arra, hogy kiabált az én első házasságomból született, ma már 10 éves fiacskámmal, hogy ha nem öltözik csendben és felkelt engem, akkor megveri, mert én hányni fogok, de Őt soha nem érdekelte, hogy az Ő kiabálására ébredek.

Amikor lányunk megszületett, megkérdezték a kórházban, hogy mi legyen a neve és mivel az előző házasságomból megmaradt nevemet viseltem, lányunkat is arra a vezetéknévre tetettem, mert elegem volt abból, hogy kiabálgat fiammal és fenyegeti.

Vártam, hogy átírjam -e lányunk nevét és hozzá menjek -e, mert azt végig nagyon szerette volna, de csak nem fejezte be a kiabálásokat. Utána egyre több probléma keletkezett...

Azért változhat Valaki 360 fokban, ha nincs a gyermeke a nevén? Vagy amíg nem lettem terhes addig színészkedett?

Nem tudom, hogy miért szeretné bizonygatni ismét, hogy jó fiú és azért volt rossz, mert nincs a gyermek a nevén.

Vajon, ha ráiratom a lányát, akkor hosszabb időre ilyen jó fiú tud lenni vagy csak azért szeretné, hogy joga legyen a lánya felett? Egyébként jó apja a közös lányunknak.

Megpróbáljam vagy elveszítem a lányunkat is???

A névátírás bírósági tárgyalással jár.

Ha fogadok ügyvédet el tudom intézni, hogy az ügyvéd kezdeményezze peren belül a gyermek elhelyezést is?

Köszönöm, ha van tanácsotok!!!


2010. szept. 17. 12:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha 360 fokban változott volna, akkor nem változott volna egyáltalán....
2010. szept. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Szerintem az, hogy ki nevén van a gyerek, igazából tökmindegy. Ha normális akarna lenni, akkor olyan mindegy, hogy mi a neve a gyereknek. Viszont attól, hogy a nevére iratod, még nem veszíted el a gyerekedet. Ha el is váltok, akkor is nálad marad a kicsi, hisz magyarországon a törvények az a nya mellett állnak. Ahoz, hogy hozzá kerüljön, neked vagy le kell róla mondanod, vagy olyan bűnt kell elkövetned, mint pl. gyilkosság, öngyilkosság. Ilyenekkel titulálnak ön és közveszélyesssé, egyébként nem veszik el tőled a gyereket, még akkor sem , ha ő sokkal jobb anyagi körülmények között tudná nevelni például.


A saját véleményem meg az, hogy elválnék tőle, mert ha sokat sírsz miatta, azzal magadat is és a gyereket is tönkre teszed. Nem tudom hány éves vagy, de én 25 vagyok, van egy 1,5 éves fiam és én is most válok, mert egy férfi sem ér annyit, hogy idegileg tönkre mennyek tőle és agyerek is.

2010. szept. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen értem a helyzetet, most csak a neve más a gyereknek, vagy papíron nem is ő az apja? Ha az utóbbi, akkor tökéletesen megértem a dühét.
2010. szept. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én pedig azt nem értem, hogy ha nem is vagytok összeházasodva, akkor hogyan válhattok? De ha itt csak arról van szó, hogy ő a nevére veszi a kislányodat, attól még nem veheti el tőled.

Egyébként szerintem ettől nem fog megváltozni (180 fokban, azaz éppen az ellenkezőjére).

2010. szept. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Akkor azt írom, hogy 180 fokos fordulatot tett.

Elnézést, jogos, a pont oda jár.

Párom székely ember és ott állítólag ez nagy bűn, amit tettem!

Attól az elveszítéstől félek nagyon, ha a nevén van, akkor Neki is joga van elvinni és hosszabb ideig magánál tartani, mert Ő az édesapja.

Ha azt tudja bizonyítani, hogy nem vagyok jó háziasszony az bűn, annyira, hogy törvényes válásnál elveszítsem gyermekemet?

Én is elválnék Tőle, de sajnos lelkileg enm bírom és a sok sírás is azért van, mert szeretném, ha megváltozna, mert nem szeretném elveszíteni!

Papírokon sem ő az apa, hiszen az ex férjem nevét viseli a két gyermekem + én is.

Tökéletesen megérted a dühét?

Akkor van esély a változására???

Köszönöm, ha férfiak is írnak!!!

2010. szept. 17. 13:22
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem papíron, hanem testileg és lelkileg kellene válnunk.

De ha elválok azzal a Kislányomat is megfosztom az Apjától, mert azt állítja, hogy többet nem fogja keresni sem a lányát és szerinte azért nem jár haza csak este későn, mertha ránéz a lányára eszébe jut, hogy nem az Ő neve. Ezért inkább lassan haza sem jön? Ilyen létezhet???

Köszönöm, ha hozzászóltok.

2010. szept. 17. 13:25
 7/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, nyilván az apjától nem lenne jó megfosztani, pláne, hogy ahogy írtad, jó apja a lányodnak, gondolom, a lányod is kötődik hozzá. Azt pedig ilyen esetben el kellene fogadni, hogy láthatáskor elviszi a kicsit, ehhez joga kellene, hogy legyen, már ha ő is fizeti a kötelezettségeit rendesen. Szerintem attól nem kell tartanod, hogy egyébként elveszi tőled a kislányod, ez nem így működik.
2010. szept. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, de nincsen még láthatás, mivel papíron nem az apja. Nem erről az időről beszélek, hanem arról a hosszabb időről, amikor még nincsen gyermekelhelyezés és az apa jogosan tarthatja magánál a gyermeket.

Mivel hivatalosan az ex férjem az apa papíron, de a válási papíron rajta foglaltattuk, hogy nem ő az apa és nincsen követelésem Vele szemben, így senki nem kötelezhető fizetni a lányunk után gyermek tartási díjat.

Szerinted hogyan működik?

Köszönöm, ha segítesz!!!

2010. szept. 17. 15:01
 9/10 anonim ***** válasza:

Testileg lelkileg bántalmaza a fiad térj már észre szerinted a másik gyerekkel jól fog bánni.

Egyáltalán hogy hagyod hogy verje a gyereked és még magad mellet is akkarod tartani...

2010. szept. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nincs a nevén a gyerek, még simán követelheti válás esetén. Férfiak indíthatnak olyan eljárást, amiben DNS-teszttel kérik az apaság bizonyítását, és attól kezdve teljesen mindegy, kinek a nevére volt véve a gyerek. Az egy másik dolog, hogy ha csak nem teljesen alkalmatlan az anya a gyereknevelésre (pl. drogos), minimális az esélye, hogy az apa kapja a gyereket. Pláne ha magyar bíróságon váltok, nem hiszem, hogy a külföldi apának adnák a kislányt.
2010. szept. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!