Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan segítettétek a gyerekne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan segítettétek a gyereknek feldolgozni a válást? Mennyi idő alatt tette túl magát rajta? Lesz még valaha olyan boldog, mint előtte volt?

Figyelt kérdés

#válás megvisel
2022. febr. 1. 10:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem nagyon kellett feldolgozni, apám sosem viselkedett velem apaként, csak anyámat basztatta, örültem, hogy ennek vége. Sokkal boldogabb vagyok, mióta ő nincs velünk, pedig azóta már felnőttem.
2022. febr. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez akkor releváns kérdés, ha a gyerek számára normáisnak tűnő család bomlik fel.
2022. febr. 1. 10:39
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Időt kell neki hagyni hogy meggyászolja ezt az egészet. Gyakorlatilag a világképét törtétek össze a válással. Hagyni kell neki, hogy a saját tempójában eméssze meg a dolgot. Annyit tehetsz, hogy sokat beszélgetsz vele arról - és a volt házastársad is - hogy attól függetlenül hogy nem éltek egy háztartásban, mindketten ugyanúgy az életének a részei maradtok. De ezektől a beszélgetésektől se várj egyik napról a másikra nagy eredményt.
2022. febr. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel inkább szakemberhez fordulj. Nem szégyen a gyereket pszichológushoz vinni és ő fog neked jó tanácsokat adni.
2022. febr. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Én beszélek vele, de a másik fél nem, gyakorlatilag egy külön életet csinál ott neki... Félek, hogy nem lesz elég a gyerek normális lelki életéhez, ha én biztos pont vagyok neki, de attól ugyanúgy széthullott családban él.
2022. febr. 1. 11:12
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem 17 voltam amikor apám elköltözött a tesóm 21. Igazából nem volt egy AKKORA trauma, de könnyű se.

Igazából sehogyan se segítettek. Nem azért mert nem törődtek velem v ilyesmi, habem egyszerűen nagyon nagy volt a stressz, a nyomás rajtuk a pénzügyek, az ingatlanok, az autók stb miatt. Anyám szerintem akkor 1.5 évig alig aludt. Meg volt a maga baja.


A barátaim, a tanulás, az elfoglaltság segítettek, de én ugye már nem kisgyerek voltam.


Visszagondolva talán azt tudnám minden váló szülőnek tanácsolni, hogy akármennyire is szar a helyzet, próbálják kultúráltan. Igyekezzenek egy relatíve jobb viszonyt kialakítani még akkor is ha nehéz.


A gyerek érdekében szerintem meg kell próbalni túllépni a személyes sérelmeken. Az enyémeknek ez nem ment. Mai napig hallgatom hogy anyád így, apád úgy. Most is rossz, holott nem vagyok gyerek.

2022. febr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, hány éves a gyerek. A miénk 13 volt, amikor szétmentünk. Őszintén szólva ő gyorsabban feldolgozta mint én. Szerintem a legfontosabb a kommunikáció, őszinte beszélgetések, hogy érezze, mellette állsz. És szerintem az is fontos volt, hogy ne szidjam az apját, ne fordítsam ellene - pedig egy másik nő miatt mentünk szét. Ha az apját é a nőt szidtam volna egyfolytában, ahogy azt sokan teszik, szerintem sokat ártottam volna a gyereknek. Így pár hónap alatt feldolgozta szerencsére, és mindkettőnkkel jó a kapcsolata.
2022. febr. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

A szüleim 15 éves koromban váltak el, egy elég rossz kapcsolat után, sok veszekedéssel.


Ez már több, mint 20 éve volt, és annak ellenére, hogy már lerendeztem magamban ezt, nagyon mély sebeket hagyott rajtam és a testvéreimen, mindhármunknak vannak pszichés és párkapcsolati problémái.

2022. febr. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

azert nem mindegy hogy a gyerek 7 vagy 17 eves. persze mindaketto tud szar lenni, de maskepp.

nekem 7 eves koromban valtak el. 35 evesen mar tul voltam a trauman

2022. febr. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Nagyon biztatóak a válaszok... :(

3 sincs még a gyerek.

2022. febr. 1. 11:36
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!