Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan segítettétek a gyerekne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan segítettétek a gyereknek feldolgozni a válást? Mennyi idő alatt tette túl magát rajta? Lesz még valaha olyan boldog, mint előtte volt?

Figyelt kérdés

#válás megvisel
2022. febr. 1. 10:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%
Akkor talan ne valj el...
2022. febr. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Ja, ez tipikusan az a dolog, ami csupán rajtam múlik...
2022. febr. 1. 12:03
 13/23 anonim ***** válasza:
akkor talan mutasd meg a masik felnek is a valaszokat...
2022. febr. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Hát amikor az én szüleim elváltak 20 éves voltam, viszont azt kívántam így utólag, hogy bárcsak váltak volna hamarabb. Anyám már évekkel ezelőtt is másokkal flörtölt, bulizni járt a barátnőivel, koncertekre, jobban eljárt szórakozni mint én. X évekig utána nem is főzött, nem vett nagyon semmit otthonra, mégis apám számlájáról fogyott a pénz. A saját pénzét zsebpénznek tartotta, apám pénzéből meg fizetett minden mást, mégis lehordta apámat minden szrházinak mindenki előtt. Ha nem elég, apámmal felújíttatta a halott anyja (nagymamám) házát, hogy jó lesz valamelyikünknek a tesók közül. Aha. Aztán apám megelégelte, hogy egy rongyként bánik velünk, meg a bipolaritásától függjön hogy kimerjünk e jönni a házból vagy ne, és elkezdődött a civil háború. Az egész város a válásukról beszélt, mert anyám, mindenkinek teregette az otthoni szennyest bosszúból, meg össze-vissza hazudozott rólunk, csak hogy ő jó színben tündökölhessen. Vitte a ház felét, a lakástakarék felét, egy autót, úgy, hogy semmibe egy árva garast nem tett bele, még jogsija sincs, plusz még ugye a felújított házába költözött, amit ugye most ad el, és költözik másik városba, mert gyűlöli ezt a pletykás várost. Tönkretette az egész családot már a válás előtt is, de a válás közben egy igazi mocsokláda volt, és nem csak apámmal, hanem mindenkivel, még azzal is aki soha nem volt vele rossz. Ránk soha nem gondolt, ugyan. Nárcisztikus hisztérika. Válás után pedig természtesen folytatta ezt a gusztustalan viselkedését, csak másokkal, mert neki ez a komfort.
2022. febr. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
10%
Sosem lehet feldolgozni a szülők válását. Én már 42 éves vagyok, de mind a mai napig selejtnek érzem magam, mert csonka családban nevelkedtem. Irigylem azokat, akiknek együtt vannak a szülei.
2022. febr. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
57%
És hogy ezt hogy dolgoztam fel? Sehogy, megbocsátok, de nem felejtek. Mai napig kihat a társas kapcsolataimra, ha már valakin felfedezni vélem a nárcizmud kisebb jeleit, pánikolok, menekülök. Nehéz volt továbbá megszoknom, hogyha nyugis a környezetem, vagy ha valaki csendes, nyugodt, mert mindig azt feltételeztem, hogy csenddel büntetnek, mint anno anyám, vagy a csend az csak vihar előtti csend
2022. febr. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"Nagyon biztatóak a válaszok"


Kérdező mégis mit gondoltál? Hogy egy hét alatt túllesz azon hogy szétromboltátok a biztonságot körülötte? Pláne hogy még nagyon kicsi, ijedt, fél. Fél hogy elveszíti apát, anyát, pont olyan gyorsan ahogy (feltehetőleg apa) elköltözött otthonról.

2022. febr. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Erre számítottam sajnos, csak rossz a feltételezésemre megerősítést kapni. És nagyon rossz, hogy én egyedül ha megfeszülök, sem tudok egy családot pótolni, úgy tűnik, minden igyekezetem ellenére ez egy hatamas törés a gyerek lelkében, amit mindenképp szerettem volna elkerülni.
2022. febr. 1. 20:13
 19/23 anonim ***** válasza:

Kérdező neked az a "mázlid" van (nyilván egy válás nem jó alapesetben), hogy a gyereked nem fog rá emlékezni. Nem hülye, fogja érzékelni. Nagyon fontos, hogy a jövőben a leendő exeddel mindig tisztelettel beszéljetek egymásról. Ne csak a rosszat hallja a kapcsolatokról. Őszintén beszéljetek vele majd ha idősebb korában kérdez. Na úgy fogja fel, hogy a kapcsolatok rosszak. Ne manipuláljátok egymás ellen, ne uszítsátok.


De emlékezni nem fog a válásotokra. Ha még nincs 3 éves. Legyetek ott neki, szeressétek, ha külön, akkor külön.

2022. febr. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Akiket ennyire megviselt a válás, nektek volt legalább egy normális szülőtök, aki rátok figyelt, vagy egyiküknek sem voltatok igazán fontosak?
2022. febr. 1. 21:40
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!