Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Üdvözlöm! Nekem van 19hónapos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiliti Renáta kérdése:

Üdvözlöm! Nekem van 19hónapos kisfiam, aki után az apja havonta 15eft gyerektartást fizet. Reális ez az összeg a mai világban? Apukának nincs munkahelye, számít az?

Figyelt kérdés
Apukánka nincs munkahelye, de fizet albérletet, kocsi részletet, hitel törlesztést. Nem tudom, h a mai világban a gyerektartás mértéke forint összegben mennyi, h reális-e ez az összeg, amit nekem fizet? Illetve érdemes-e elmennem bíróságra, h ha többet akarok? Fizetni is hol fizeti hol nem. Ez év áprilisától törlesztette fel magát úgy, h mostanra kiegyenlítette az elmaradását. Mekkora esélyem van, ha bírósághoz fordulok? Van még felfüggesztettje is. Én albérletben élek egyedül a fiammal.
2010. szept. 10. 14:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
82%
Feltételezem munkája van csak nincs bejelentve ezért nem lehet vele semmit kezdeni.
2010. szept. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
37%
Már megint egy anyuka aki az összes pénz ki akarja facsarni az apából... Undorító. Minek szültél gyereket ha egyedül nemt udod eltartani? Ha éhezne akkor is kisajtolnád belőle a hülye pénzed?
2010. szept. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
79%

Ez az utolsó válasz meglehetősen fejbe kólintott.


Még az állatvilágban is van olyan faj, ahol a hím és a nőstény együtt gondoskodik az utódjáról, de tudomásom szerint az emberi fajnál ez törvényileg is kötelező, morálisan pedig alap, hogy a férfi gondoskodik az utódjáról, nem csak megcsinálja.

2010. szept. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
83%
Kedves válaszolók! Miért ezt az anyát baxogatjátok? A férfiaknak könnyű.15 ezerből le van tudva a kölök,nem kell fürdetni,játszani vele,sétálni,játszóra vinni, mosni rá, főzni rá, éjszakánként virrasztani ha beteg, 24 órás felügyeletben lenni. Ez megfizethetetlen! Gondolkozzatok el ezen! A férfinak mindössze 3 ledolgozott munkanapjába kerül,tehát 24 órát fáradozik a gyerekéért havonta,a nő viszont 720 órát fáradozik,persze ez nem fáradság!
2010. szept. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"Nem túl reális! Ha azt nézem, hogy a 14 hónapos babámnak egy cipőt vettem 8.000 Ft-ért. És az csak egy cipő, és nem is a legdrágább. Sajnos nem reális, de nem hiszem, hogy ilyen körülmények között a bíróság tudna vele bármit is kezdeni."


Mit írtam, amiért így le kellett húzni? Ezt tényleg nem értem. 15.000 Ft egy gyerekre iszonyúan kevés, ha azt nézitek mennyibe kerülnek pl. a ruhák, amiket az ennyi idős gyerkőcök pikk-pakk kinőnek. És akkor még csak a ruházkodást említettem... Vagy én látom rosszul a dolgot?

2010. szept. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
28%

Nem arról van szó, hogy rosszul látod a dolgot, mert tényleg minden drága, viszont ettől függetlenül egy nem túl magas jövedelmű családban SEM szokás havonta 30 ezer forintot elkölteni egy gyerekre egy hónap alatt. Vannak hónapok, amikor többet, és van, amikor kevesebbet. Tudom miről beszélek, én egyedül nevelem a fiamat pici kora óta, és nem kapok gyerektartást, mert az apa elérhetetlen, megtalálhatatlan. Mégis ki tudok jönni a pénzemből, még ha szűkösen is. Voltak hónapok, amikor ételen és pelenkán kívül semmi mást nem kellett venne, és voltak olyan hónapok, amikor sok holmit be kellett szereznem, de ez mindenhol így van. Az a havi 15 ezer forint nem olyan vészesen kevés. Ez ugyanis GYEREKtartás, és nem ASSZONYtartás, szóval elvileg ennek úgy kéne működnie, hogy nem az anya megélhetését kell fedeznie, hanem a gyerekre irányuló kiadások FELÉT. És tényleg kizártnak tartom, hogy valaki minden hónapban elköltsön 30 ezer forintot egy ilyen pici gyerekre. Persze meg lehet tenni, ha az ember megengedheti magának, én is el tudnék ennyit tapsolni akár egy nap alatt is a fiamra, ha arról lenne szó, de nem teszem, mert tudom, hogy nem engedhetem meg magamnak, ezen kívül értelme sem lenne sok, pont azért, mert még ilyen kicsi korban annyira gyorsan nőnek, hogy nem érdemes bevásárolni számtalan ruhát, amit fél év múlva fel sem tud már venni. Az anyagi lehetőségeimhez mérten vásárolok, járok turkálóba meg bababörzére meg egyéb olyan helyekre, ahol olcsón lehet vásárolni. És így is mindig csinosan vagyunk felöltözve! Megvan minden, ami kell. Ami meg már nem kell, azt eladom, így az elköltött pénz egy része visszakerül hozzám, amin megint csak tudok venni éppen szükséges dolgokat.


Szóval ezzel az egésszel csak annyit akartam mondani, hogy a 15 ezer persze nem sok, ha az ember ezt egy megélhetési forrásnak tekinti (amúgy tudom, hogy sokan rákényszerülnek, hogy ebből éljenek meg, amíg pl. GYES-en vannak), meg hogy nagyon hamar el tud szállni a pénz, ha az ember csupa új holmit akar megvenni, de ha reálisan szemléljük a saját helyzetünket, akkor azért arra tényleg elég, hogy a gyereknek meglegyen az, ami kell.

2010. szept. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
25%
Megint van itt egy-két okoskodó!!Miért szülte meg a gyereket?Majd ha ti ott maradtok egy gyerekkel, majd megtudjátok.Nincs arra biztosítás, h az apuka marad és mindenáron nem szabad együtt maradni.Én is jobban élnék, ha adnék az apukának havi 15E Ft-ot és a gondok letudva.
2010. szept. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ez esetben sorry mindenkitől, aki félreértett. Én a saját kiadásaimból indultam ki, természetesen eszembe sem jutott, hogy úgy tekintsem ezt az összeget, mint asszonytartást. Én szigorúan gyerektartásra mondtam, hogy kevés az összeg. De tény és való, hogy én nem egyedül nevelem a gyermekem, és jól állunk anyagilag, nem kell meggondolni mit veszünk, így a havi kiadás bizony meghaladja bőven ezt az összeget. (nem dicsekvés, nem rongyrázás miatt írom) Csak nem értettem miért váltott ki ennyire negatív érzelmeket a hozzászólásom, amiben semmi bántó nem volt. Most már értem, de mivel nem látunk egymás pénztárcájába, így nehéz reális választ adni.
2010. szept. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Mi az, h minek szültem neki gyereket?Mi az, h miért nem tettem meg mindent a kapcsolatunk megmentése érdekében?Aki nem tudja a hátteret az ne ítéljen a semmibe!Én csupán CSAK megkérdeztem, h a mai világban reális összeg-e a 15eft gyerektartás!Menjek el dolgozni, ha nem tudok megélni?Azért...ne haragudjon a világ!A gyermekedet számon kérheted, de ne engem, aki csak 1 tapasztalatlan kérdésre kért választ!Az apukának is ugyanúgy felelőssége van a gyereke után, mint az anyukának?Mi az, h apukát lehúzni?????Az a nő biztosan nagyon férfi párti és nem tudja mit jelent egyedül,albérletben gyerekkel!!!!Nagyon jó GYED-em van, nincs szükségem plusz keresetre, de ne gondolja már a kedves apuka, h majd ezért nem fog fizetni a fia után, akit nyomós okom volt elhagyni!!!Álljon már meg a menet!!!!
2010. szept. 11. 19:48
 20/20 anonim válasza:
Hát nem túl nagy összeg ! Csak halkan jegyzem meg én kettő után kapok 16000 ft!
2010. szept. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!