Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vagyonelosztás, ha van hitel?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vagyonelosztás, ha van hitel?

Figyelt kérdés

Jó estét!

Kérem, csak az írjon, aki ténylegesen volt ilyen helyzetben, ügyvédre még nincs elegendő pénzem (azt sem tudom mennyibe kerül egy válóper)

Férjemmel négy éve vettünk egy házat, hitelből. Már hét éve házasok vagyunk, van egy közös gyerekünk is.

Úgy néz ki, el fogunk válni, én már nem tudok vele élni.

A hitel miatt lenne kérdésem, ilyen esetben hogyan menne a vagyonelosztás? A házba közösen fizetjük a hitelt, a rezsit, háztartást, gyerekkel kapcsolatos dolgokat. Én vagyok a picivel táppénzen, ha beteg.

Én nem tudom férjemet kifizetni, ő sem engem. Mi lehet a megoldás? Én elköltöznék, de a házban van úgymond minden vagyonom. Nincs hova mennem.

Aki volt már ilyen helyzetben, kérem, írja meg, hogyan alakult?


2022. márc. 5. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nektek valószínűleg az lenne a legtisztább, ha eladjátok az ingatlant, kifizetitek a fennmaradó hitelt, és felezitek a maradékot.

Ha ebben meg tudtok egyezni, akkor a bíró csak rábólint.

Cifrázza a helyzetet, ha van CSOK.

Az se mindegy, hogy mekkora az ingatlan értéke, és mekkora a hitel. Neked az is jó megoldás lehet, ha a férjed lemond a házrészéről, ez lesz úgymond a gyerektartás. A hitelt pedig fizeted te tovább.

Vehet fel egyikőtök hitelt, hogy kifizesse a másikat. Ha sok a havi törlesztő már így is, akkor nem fogtok újabb hitelt kapni.

A legrosszabb, ha bíróságon civakodtok évekig. Az ügyvédet is fizetni kell addig. A vége többnyire az, hogy elárverezik a házat, levonja a bíróság a költségeket, és lehet, hogy annyi nem marad, ami a hitelre elég.

Próbáljatok meg megegyezni!

2022. márc. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A házat 18 millióért vettük. A felújításra kb 8-9 milliónál tartunk - közösen. Már csak a külső szigetelés van hátra. Fel lett újítva minden benne, elektromos vezetékek, vízvezeték, padlófűtés, napelem, hőszivattyú, mindenhol új burkolat, nagyon szép lett. CSOK nincs, csak babaváró. Szerintem a jelenlegi ingatlanhirdetéseket nézve 40 millióért meg tudnánk hirdetni. Nagyon jó helyen van, sok előnyös tulajdonsága van.
2022. márc. 5. 19:14
 3/5 A kérdező kommentje:
Férjem tudna hitelt felvenni. Kapna.
2022. márc. 5. 19:15
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben el kell adnotok a házat, ami marad belőle a hitel és minden rendezése után, azt felezitek.
2022. márc. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia. Mi most valunk, CSOK is van, irj privit ha gondolod, srgitek. :)
2022. márc. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!