Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy kell elkezdeni a válási...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kell elkezdeni a válási procedurát? Elmondtam a páromnak, hogy válni akarok, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
2008. dec. 17. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Elmész egy ügyvédhez, vele megtanácskozod, hogy mit szeretnél elérni, aztán beadja ő a bíróságra a keresetlevelet, ő majd megmondja, hogy milyen iratok szükségesek.
2008. dec. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Szia! Én pont a héten kaptam meg az első tárgyalásra az idézést, én adtam be a keresetet, nálunk nem volt vagyonmegosztás, viszont van egy kisgyerek... Abba a kerületi bíróságra kell beadnod a keresetlevelet, amelyk kerületben/városban összeházasodtatok, 4 példányban kérik, házassági anyakönyvi kivonatot (eredeti!), ha van gyermek, az ő születési anyakönyvi kivonat másolatát, és venni kell a postán 12000 ft-ért illeték bélyeget, amit ráragasztassz az egyik kereseti papírra...Ha gondolod, írj privit, és elküldök neked egy kereset levelet...példának...
2008. dec. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb ha keresel egy ügyvédet.

Igazábol nem kellene hozzád, de még is.


Ha teljesen közös a megegyezés még ha gyerek is van akkor is így kell csinálni. kell egy kereseti kérelem. Netröl könnyü letölteni egy formát, azt csak a felperesnek aki beadja kell aláírni, és a bíróságra beadni, plussz 12000 Ft. De ha azt akarod gyorsan menjen akkor kell egy közösmegegyezéses papírt írni amit ügyvédnek ellenkell jegyeznie. Mivel ehhez kell az ügyvéd érdemes vele megcsináltatni mindent. Aztán az ügyvéd beadja a papírokat és vidéken 1-2 hónapra Pesten 2-6 hónapra rá lesz a tárgyalás. Ha mindenben egyöntetüen megegyeztek, akkor nem is lesz több tárgyalás. Ha valami papír hiányzik vagy nincs megegyezés akkor lesz még egy minimum.

2008. dec. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó v: Ne haragudj, de én ezzel egy kicsit vitatkoznék.. Nem feltétlen kell ügyvéddel ellenjegyeztetni a közös megegyezést, mivel a keresetlevélből az alperesnek is küldenek egyet, és ha tényleg közös megegyezésről van szó, tudni fogja hogy mit tartalmaz...Én személyesen adtam be a papírokat, és nekem azt mondták hogy minden ok rajta... A másik: a bíróságon nekem adtak egy papírt, hogy mik azok a fontos részek amit a válási kereset levélnek tartalmaznia kell... így kiszürve azt, hogy utólag kérjenek erre-arra, hogy módosíts, ezzel húzva az időt...
2008. dec. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
utolsónak. nem szükséges, de akkor minimum még egy tárgyalás lesz. ha van ügyvédálltal ellenjegyzett papír akkor egy tárgyalással lerendezik, ha egyértelmü a megegyezés. még gyerek esetén is.
2008. dec. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!