Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan lehet gyorsan, olcsón...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet gyorsan, olcsón megcsinálni a válási procedúrát?

Figyelt kérdés

Mondjuk legyen közös megegyezés, ahhoz kell gyerekelhelyezés, láthatás, anyagiak rendezése......az anyagiakról már irkáltam, a gyereket is nagyjából tudom.

Most kéne egy ügyvéd vagy hogy vannak ezek a jogi nyilt napok az önkormányzatnál?

Mielőtt bárki megkérdezné a férjem azt mondta h nem hajlandó lépéseket tenni, de ha nagyon akarom aláír mindent!


2010. jún. 24. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Nos menj el egy ügyvédhez először is :) a legnehezebb szerintem az anyagi dolog lesz, nem tudom hogy közös e a vagyon ? mert akkor ugye igényt tarthat rá a férjed és mivel te adod be a válókeresetet , neked kell majd őt kifizetni, tehát ha eladod a házat akkor a fele egyből az övé stb...
2010. jún. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
első vagyok, amúgy olcsón sehogy sem úszod meg . az ügyvédi árak már az egekbe szöktek egy válóper általánosan most úgy 150-170E ft körül van :S
2010. jún. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

juj, kicsit olcsóbbra gondoltam......

úgy van h ki fog fizetni a közösből, mivel nem régóta vagyunk házasok még lehet tudni, h ki mennyivel van benne.......sajna amíg nem egyezünk meg nem tudok elköltözni sem, így siettetném a dolgot.....valami nyomtatványt tud valaki?

2010. jún. 24. 14:08
 4/9 anonim ***** válasza:
Csak akkor kell ügyvéd, ha nem tudtok megegyezni a gyerek / vagyon ügyében. Ha beleegyezik mindenbe, akkor semmi gond...
2010. jún. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az elsö hülyeséget ir, menj be panasznapra a biróságra, ha mindenben meg tudtatok egyezni (vagyonmegosztás, gyerekelhelyezés, láthatás, gyerektartás), akkor ott megirják a kérvényt (ehhez kell a házassági anyakonyvi kivonat, meg mindkettötök születési anyakönyvi kivonata), ehhez kell 12000 Ft-os okmánybélyeg, és utána be tudod adni.

A biróság kitüzi valamikorra a tárgyalást, ha azok mindketten megjelentek, akkor vagy azonnal vagy még egy tárgyaláson elválasztanak benneteket.


Ügyvéd ilyenkor nem szükséges, de hivatalból is kijelölhetnek egyet. Egyéb költség nincs.


Amit az elsö irt, az csak akkor van, ha privát ügyvédet fogadsz és nincs megegyezés, mert akkor több tárgyalás szükséges, és AZ kerül pénzbe.

2010. jún. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
mindegy melyik bíróságra megyek be (kerület szinten kell)? be kell jelentkezni?
2010. jún. 24. 14:21
 7/9 anonim ***** válasza:

Ahol a házasságkötés volt, ott kell a válópert is beadni.

A panasznap nyilvános, nem kell elöre bejelentkezni

2010. jún. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ügyvéd nélkül közös megegyezéssel lezajlott két tárgyalásból a válásom. Összesen a 12 ezer ft illetéket kellett befizetnünk. Ennyiből megúsztuk, vagyis fejenként 6000 ft-ból, és ebben benne volt a kiskorú gyermek elhelyezésétől elkezdve minden. Nem kell ügyvéd, ha közösen mindenben megegyeztek. 28L
2010. jún. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segítettetek!!!!
2010. jún. 25. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!