Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Belemenjek a válásba, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Belemenjek a válásba, vagy már csak azért se?

Figyelt kérdés
Pár napja tudtam meg, hogy a férjem megcsalt a haverja élettársával,akiknek 2 kisgyerekük van.Ők se ,mi se éltünk már valami fényesen,de azért nem ezt vártam...Véletlenül tudtam meg,ahogy szokás...Mondtam neki fel is út le is út mehet ahová akar,nem tartom vissza.Ja hozzáteszem ,a nő 26 éves ,egy jelentéktelen ribi, aki már több idösebb nős férfival kikezdett.A párom 43 éves,én 42.Nagyon padlót fogtam,mert azért ezt nem vártam volna,nem volt egy nőzős tipus, inkább az italozásai miatt éltünk már rosszul.A hab a tortán ,hogy a nő már a tulajdonának tekinti,engem hord el Ő mindenfélének, meg hogy én kergettem a férjem az ő karjaiba. meg azt is írta,hogy már útban is van a közös gyerek!!!/nem olyan rég vannak jóban,a férjem szerintés nem terhes,d e ki tudja,még az lehet,hogy megfogja magának/. Ha nem írna ilyen alpári emaileket a nője,és nem zaklatna,nem lenne ilyen fölényes/még neki áll feljebb/akkor valahogy kifizetném a közös házból,és mehetne. De így nem szerzem meg neki azt az örömet...Ha megkapnák a pénzt lelépnének, elszedné tőle, szerintem csak arra apellál.Mit tegyek? Azt hittem,már nem szeretem a férjem, de most úgy fáj a szívem mégis...Nagyon padlót fogtam....Mit tegyek,jobban járok,ha elválok most, vagy várjam ki mi lesz?Már ép ésszel alig tudok gondolkodni... 23 éves házasok vagyunk amúgy 2 gyerek van,20,és 17 évesek...
2010. szept. 15. 07:19
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha a férjed el akar válni, akkor elválasztanal töle a beleeegyezeésed nélkül is, még akkor is, ha el sem mégy a tárgyalásokra: az elsönél megkérdezik a férjedet, hogy tényleg akar-e válni, a másodiknál meg kimondják a válást. A vagyonmegosztás külön perben zajlik, és ott se tudsz sokat csinálni, legfeljebb az idöt húzod és a végén neked kell nagyobb perköltséget fizetni.

Ha nem akarod magadat lealacsonyitani, akkor igyekezz minél kevesebb mocskolódással elválni, a gyerekeket is úgy viseli meg kevésbé.

2010. szept. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Ne az indulataid vezéreljenek. Ha el akarsz válni azért, mert sz*rul éltetek, akkor hajrá, indulj a bíróságra beadni a papírokat. Ne harcolj már egy 26 éves nővel, mert felesleges, azzal sem kellene foglalkoznod, hogy a nő majd elszedi a pénzét. Ha elszedi a pénzét, megérdemli, de lehet, hogy majd boldogan élnek..Nem kell reagálni a sértegetéseire, előbb utóbb majdcsak elkopnak ezek a nem túl hízelgő megnyilvánulások.
2010. szept. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom, hogy a sértett hiúságod a gond. (Én is így éreznék, ilyen hosszú kapcsolat és 2 gyerek után) Értem, hogy kvázi a tyúknak akarsz ezzel keresztbe tenni, de mérlegeld, hogy megéri-e ennyire lealacsonyodni miatta. Kötődsz a férjedhez, ez természetes. De még fiatal vagy ahhoz, hogy egy amúgy sem jól működő kapcsolathoz ragaszkodj! Még simán találsz Magadnak egy olyan férfit, aki igazi társad lesz életed hátralévő részére. Szerintem beszéjétek meg a férjeddel, hogyan tovább. Ha menni akar, nyisd ki az ajtót! Lehetőleg a gyerekeiddel beszéld meg őszintén, áskálódás nélkül a dolgot. Már felnőttek, meg kell értsék.
2010. szept. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Az ismerőseim többen tanácsolták,hogy nem fontos elválnom,úgy is együtt élhetnek... De ne érezze már magát fölényben az a nő.... Meg addig amíg nem válok,kifizetni se kell a férjem,úgy tudom. de nem vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal...
2010. szept. 15. 07:54
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez a nő 26 évesen két kisgyerek anyjaként csalja a párját, biztos lehetsz benn, hogy a férjedet is hamar megunja. Ezért azt tanácsolnám, hogy várjál. Az embert elvarázsolta, hogy egy ilyen fiatal nőnek kell. DE írod az itallal amúgy is gondjai vannak a párodnak, ez lenne az oka, amiért másképp döntenék. Azt tudjuk, az alkoholistánál hazugabb ember nincs, ha az italozását kell indokolnia. Leggyakrabban a sárkány feleségükre hivatkoznak, aki pont nem lenne olyan, csak már nem bírja az ilyen alakok mellett a mindennapokat. Ezért én úgy gondolom, ő már mindig talál rá indokot. Ha együtt marad a nővel, akkor (szerinte) bánni fogja, hogy elhagyott Titeket, azért szürcsöl, ha kegyeskedik inkább a családjával maradni, akkor meg azért lesz boldogtalan, mert kihagyta élete szerelmét. Azért nem ajánlom, hogy próbálj vele őszintén beszélgetni az érzéseiről, mert az ilyenek nem is tudnak őszinték lenni, hisz maguk sem igazodnak ki, hogy mit is akarnak. Ezért a helyedben válnék most, mert pár év múlva úgy tönkremész az ő hülyeségeitől, hogy a tükörbe nézve nem ismersz Magadra. Örök igazság, sose a szavaknak higgy, csak a tetteknek. Kívánom, hogy tudd megerősíteni Magad, el sem hinnéd micsoda erő van egy nőben, használd, szorítok Neked.
2010. szept. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. szept. 15. 07:57
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet az előttem szólóval.

Teljesen felesleges és önmagad lejáratása akadályt görditeni a válás útjába, még ebben is csak a ribinek lesz igaza.

Én tuti, hogy vennék fel annyi méltóságot, hogy beadom a válást és mielőbb elválok, kifizetem és viszont látásra.

A ribire meg ne reagálj semmit, legalább te maradj meg úrinőnek.

Én igy tudnék továbbra is emelt fővel a tükörbe nézni. Nem kell mások szintjére alacsonyodni.

Ha tovább húzod, a férjed azt látja, hogy a ribinek igaza van, te egy szemét vagy és rohan még jobban hozzá.

Ha úrinő vagy, akkor azt látja, hogy mit veszitett el. Azért nem mindegy...

Ha meg a nő le akarja nyúlni, akkor le is fogja, hiába húzod, csak még jobban belehabarodik, amig húzod az időt.

2010. szept. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerinem is el kellene válnod. Gondolj bele, hogy a csaj azt fogja terjeszteni, hogy te milyen szánalmas vagy, mert nem akarod elengedni a férjed, pedig ő menne. Szerintem tudj emeltfővel távozni! Bár nekem nem egyértelmű, hogy a férjed is válni akar-e! Ha igen, akkor minél hamarabb egyezetek meg, és váljatok! Ha ő nem, akkor adj neki ultimátumot, hogy ha mégegyszer akár csak meghallasz valamit róluk, mehet amerre akar. Mondjuk nem ismerlek, nem tudom, mennyire tudnál továbblépni a dolgon. Meg ahogy írod, lehet, hogy nem is érdemes, mert már régóta megromlott a házasságod. Lehet, hogy a sors akarta így. Magadtól nem biztos, hogy kiléptél volna belőle, most jött egy igazán nyomós ok, amiért megtedd!
2010. szept. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

A férjed is szánalmas, meg a k.urvája is. Én is huszonéves vagyok, de nincs annál undorítóbb, amikor valaki ennyi idősen negyvenes, családos, házas férfiakkal hetyeg. Szerintem szerencsés vagy, hogy viszonylag fiatalon megszabadulsz az alkesz, félrek.úró férjedtől. Azért is szerencsés vagy, mert a gyerekeid már nagyok, nem kisgyerekekkel maradsz magadra. Figyelj, előtted a világ! Manapság az egyedülálló negyvenes nők virágkorukat élik, van két ilyen korú barátnőm, és komolyan, öröm rájuk nézni meg velük lenni, annyira felszabadultak és vidámak. Te is lehetsz ilyen. Nem kell, hogy egy frusztrált görcs légy évekig a selejt férjed miatt. Válj el, fizesd ki a szánalmas kis pénzét, hadd szedje el tőle az ócska kis qrvája, aztán éld a saját életedet. Hidd el, fogsz te még százszor különb társat találni, még ha most nem is hiszed. Sokan 40, 50 fölött találnak igazi társat maguknak, ma már nem számít idősnek egy negyvenes nő se, ugyanannyi lehetősége van, mint egy fiatalnak. Szerintem röhögd ki a férjedet és a nőjét is, mert kívülről nézve mindig nevetségesek az ilyen emberek. A gyerekeid is melléd állnak majd, ha azt látják, te korrekt vagy, az apjuk meg inkorrekt. Mutass nekik példát, ne menj bele az alakoskodásba, főleg, ha jól értem, nem is vagy rászorulva anyagilag. A férjed pedig szerintem már nem is szereted, csak a megszokás köt hozzá, esetleg a birtoklásvágy vagy az egyedülléttől való félelem. De ezek elmúlnak előbb-utóbb úgyis. Akárhogy is döntesz, sok szerencsét, és ne feledd: te vagy az egyetlen Ember ebben a történetben, a másik kettő csak szánalmas ösztönlények.


29/n

2010. szept. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Sok igazat írtok...
2010. szept. 15. 10:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!