Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Belemenjek a válásba, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Belemenjek a válásba, vagy már csak azért se?

Figyelt kérdés
Pár napja tudtam meg, hogy a férjem megcsalt a haverja élettársával,akiknek 2 kisgyerekük van.Ők se ,mi se éltünk már valami fényesen,de azért nem ezt vártam...Véletlenül tudtam meg,ahogy szokás...Mondtam neki fel is út le is út mehet ahová akar,nem tartom vissza.Ja hozzáteszem ,a nő 26 éves ,egy jelentéktelen ribi, aki már több idösebb nős férfival kikezdett.A párom 43 éves,én 42.Nagyon padlót fogtam,mert azért ezt nem vártam volna,nem volt egy nőzős tipus, inkább az italozásai miatt éltünk már rosszul.A hab a tortán ,hogy a nő már a tulajdonának tekinti,engem hord el Ő mindenfélének, meg hogy én kergettem a férjem az ő karjaiba. meg azt is írta,hogy már útban is van a közös gyerek!!!/nem olyan rég vannak jóban,a férjem szerintés nem terhes,d e ki tudja,még az lehet,hogy megfogja magának/. Ha nem írna ilyen alpári emaileket a nője,és nem zaklatna,nem lenne ilyen fölényes/még neki áll feljebb/akkor valahogy kifizetném a közös házból,és mehetne. De így nem szerzem meg neki azt az örömet...Ha megkapnák a pénzt lelépnének, elszedné tőle, szerintem csak arra apellál.Mit tegyek? Azt hittem,már nem szeretem a férjem, de most úgy fáj a szívem mégis...Nagyon padlót fogtam....Mit tegyek,jobban járok,ha elválok most, vagy várjam ki mi lesz?Már ép ésszel alig tudok gondolkodni... 23 éves házasok vagyunk amúgy 2 gyerek van,20,és 17 évesek...
2010. szept. 15. 07:19
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy a sors akarta tényleg így,mert én még biztos kínlódnék tovább egy unalmas,érdektelen házasságban.és az is igaz,hogy már csak a megszokás,kicsit a birtoklásvágy is,meg az egyedülléttől való félelem tart vissza a végleges döntéstől(Mondjuk,én magamban jól ellennék,nem hiányozna,hogy mindig idegeskedjek,hogy hol csavarog,vagy mikor jön ittasan haza..)De ennek még csak pár napja,és még szóban csak egyszer beszélgettünk azóta...
2010. szept. 15. 10:57
 12/32 A kérdező kommentje:
arra pedig,hogy ha ő nem akar válni,akkor adjak neki ultimátumot: Ki tudja,hogy betartaná-e,nem tudom őket ellenőrizni,mert 24 órás szolgálatban egyedül van,és akkor mehet be hozzá amikor csak akar. Amíg fel nem nyomom őket a fönökénél...
2010. szept. 15. 11:00
 13/32 A kérdező kommentje:
Az,hogy anyagilag megtehetném ,hogy kifizetem,csak félig meddig igaz. Mert ő az apja után örökölt házból kapott 1,5 milliót. Én azt betettem a bankba,nem éltük fel,nem költöttük el...Viszont vésztartaléknak,meg a gyerekek részér jó lett volna...Ráadásul,ha még a ház felét is követelné még ezen felül,nem tudom mi lesz...Mert ő lehet hogy nem ,de a ribije biztos uszítaná,hogy ne hagyja...
2010. szept. 15. 11:04
 14/32 anonim ***** válasza:
10.30 vagyok, eszembe jutott még egy dolog: ha a nője hívogat, zaklat e-mailben meg sms-ben, ne idegeskedj miatta, és ne is reagálj rá. Szólítsd fel 2-szer vagy 3-szor higgadt stílusban, hogy ne zaklasson, meg hogy nem akarsz vele kapcsolatot fenntartani (csak hogy meglegyen a bizonyíték, hogy te felhívtad a figyelmét a zaklatás tényére). Gyűjtsd őket szépen össze az e-maileket, sms-eket, egyéb üzeneteket, sétálj be a legközelebbi rendőrkapitányságra, és tegyél ellene feljelentést zaklatásért. Még jobb, ha mocskolódik is az üzenetekben, mert akkor még becsületsértésért is feljelentheted, ha meg a gyerekeid előtt teszi, az csak még súlyosbító körülmény, és legalább tanúk is vannak, akikből az egyik ráadásul már nagykorú (és a másik is az lesz nemsokára). A gyerekek azt is bizonyíthatják, hogy kikészültél idegileg a zaklatás miatt - ezt esetleg pszichológus szakvéleménnyel is alátámaszthatod. Elég ha elmész egyhez, elmondod a gondod, megmutatod a zaklató leveleket, és kérsz 1 igazolást, amiben benne van a diagnózis, hogy az eset miatt súlyos idegösszeroppanást kaptál. Ingyen is megteheted a feljelentést, és ha vannak bizonyítékok (tehát megvannak az üzenetek, esetleg tanúk), simán megnyered a pert. Az ilyen perek nem tartanak sokáig, 1 polgári peres tárgyalás az egész, aztán jól van. Nem nagy cucc, 1 alkalom, aztán annyi, annyira egyértelmű az egész, hogy még ügyvéd se kell hozzá. Aztán majd fizettetnek a nővel jó kis kártérítést neked, amiből elmehetsz pl. nyaralni valami jó kis trópusi éghajlatra, hogy kikúráld az idegeidet, amiket ő és a kedves férjed tettek tönkre :D. Hajrá. Az ilyen "embereket" intelligensen kell legyőzni, fölösleges lealacsonyodni a szintjükre. És ne feledd neked van egy jókora élettapasztalatbeli előnyöd hozzá képest, azért ez sem utolsó dolog. Plusz legalább ez a nőcske is megtanulja, hogy jogállamban élünk, nem az őserdőben, normálisan kell viselkedni a másik emberrel és tisztelni az alapvető emberi méltósághoz való jogát.
2010. szept. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Köszi,ez jó tipp...Nem tudom,hogy azóta küldött -e emailt,mert egy pár ilyen után,beállíttattam a fiammal,hogy ne tudjon küldeni, legalábbis én nem kaptam azóta hál istennek. Mondjuk annyiból meg nem túl jó ötlet,mert azért én is reagáltam a leveleire,/nem voltam/vagyok túl jó idegállapotban/ mondjuk nem annyira alpárian azért mint ő...
2010. szept. 15. 11:25
 16/32 anonim ***** válasza:

7:55 vagyok.Valóban azt mondják, ha magunk elől tagadjuk a problémáinkat, a sors majd közbelép. Sok idő múlva Te is így fogod látni, megígérem. Megkönnyebbülést fogsz érezni, ha elmúlik a fájdalom.(sokára lesz, de így lesz) Az egyedülléttől való félelemről: mennyivel rosszabb egyedül, mint egy árulóval?

Ultimátum:felesleges, valóban őröl, rombol a tudat, hogy hazudik.(és hazudik)

Anyagilag: inkább most, és onnantól Ti hárman tudjátok mi a Tiétek. Ha olyan tökös apa, meg tudja mutatni, ne kérje azt a pénzt, amit a gyerekeknek szántatok.(ebben nagyon azért ne bízz)

Házzal kapcsolatban: megkérdezném: apukám, csak nekem voltál jó egy gatyában, a csajnak csak egy fél házzal kellesz?

A nőről: ha legközelebb hív, csicseregj bele a telefonba, hogy drágám, volt pár napom gondolkodni, és rájöttem, hogy hálás vagyok neked, legyetek nagyon boldogok.(ha ezt meg tudod csinálni, iszonyat jó érzés fog el utána)

Innentől már a férjednek kell lépni.

2010. szept. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Hajjaj, azt nem kellett volna. Persze megértelek, mert nem voltál jó idegállapotban. Nekem volt régebben egy munkahelyi zaklatásos esetem. Akkor tanultam meg, hogy kell bánni a zaklatókkal. Mondjuk én is elrontottam, mert az elején én is reagáltam idegből, és így már kétesélyes lett volna a feljelentés. De azt megtanultam akkor, hogy mocskolódó üzenetekre, levelekre soha nem szabad reagálni, max. felszólítani a zaklatót higgadtan, hogy hagyjon békén, aztán csak gyűjteni a bizonyítékokat szépen csöndesen örülve a mind nagyobb sértéseknek (hiszen ezek mind jobb és jobb bizonyítékok)... és így lehet keresni a h.ülyéken rendesen :) Na mindegy, majd legközelebb már így csináljuk mindketten ;)
2010. szept. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Előző még mindig:)

Ilyen helyzetben könnyebb úgy dönteni, hogy elképzeled, amint a legjobb barátnőd panaszkodik Neked, mi történt vele, mert akkor nem a szíved gondolkodik, hanem az eszed. Okosabb döntést tudsz hozni.

2010. szept. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Bocsi, közben jött még hsz. és még a % is egyforma.
2010. szept. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
huh hát elkeserít amit írtál h ennyi idő után a férjed képes így elárulni. szerintem is most távozz emelt fővel fog még sírni tuánad a aa kis ringyó majd átveri. akkora meg jó szórakozást :P (éljen a rosszindulat)
2010. szept. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!