Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Kinek van igaza? Húsvétkor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek van igaza? Húsvétkor akarjuk tartani az eljegyzésünket,6 éve együtt, ebből fél éve együtt is lakunk. Igazából meg van mindenünk, nincs hitel, viszonylag jól élünk.

Figyelt kérdés

A két családban vannak akiknek nagyon jól megy, míg a másik felének nem igazán. Én úgy vagyok vele hogy nekem nem az ajándék számít, meg a pénz,hanem az eljegyzés.Igazából az lenne a jó ha senki nem adna semmit. De ezt nem fogják megérteni.Már látom hogy az egyik tesómék beállítanak valami drága ajándékkal, addig az apósom és a másik tesómék szégyellik magukat, mert ők nem tudnak annyit adni. Vagy a tesóm el sem akar jönni mert nem tud adni.Ha meg s mondom hogy nem kell semmi, akkor is valaki fog hozni valamit és kellemetlenség lesz.

Mások azt mondják ne mondjak senkinek semmit, majd lesz valahogy. De én meg sajnálom őket, hogy miattam ne verjék magukat nagy pénzekbe,mert van annál fontosabb is.

Ti hogy látjátok?


2011. márc. 31. 12:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
A pénzes tesódnak mondd meg, hogy vagy fogja vissza magát, vagy legalább ne mindenki előtt villogjon a drága ajándékkal. Hisz az ő tesója is érintett, csak nem akarja, hogy szarul érezze magát, mert szegényebb.
2011. márc. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%
A Húsvéti ebéd után szépen nagy örömmel bejelentenénk,hogy most felhúzzuk a gyűrűket!Ennyi.Senkinek nem lesz kellemetlensége.
2011. márc. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ha nem akarod, hogy ilyen helyzet álljon elő, akkor - ha még nem tettétek meg - ne mondjátok el nekik, hogy eljegyzés lesz. Meghívjátok őket egy nagy családi húsvéti vacsorára, és ott egyszer csak kiderül, mi a helyzet. Így tuti senki nem fog ajándékot vinni és senki nem marad otthon azért, mert ő nem tud venni, más meg igen.
2011. márc. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

basszus ez eszembe sem jutott. Ez így lesz a legjobb. nem mondunk senkinek semmit.

Köszönöm a jó ötletet.

2011. márc. 31. 12:24
 5/17 anonim ***** válasza:
66%

Eljegyzésre NEM SZOKÁS ajándékot adni. A pár egymásnak ad gyűrűt, más nincs. Esetleg egy kis kaja valahol.

Esküvőre szokás ajándékot adni. Ha arra pénzt kérsz (mondd, hogy mindenetek megvan, nászútra gyűjtetek), 2 legyet ütsz egy csapásra. Nem kapsz haszontalan dolgokat, és mindenki annyit tesz a borítékba, amennyit tud (és a másik nem látja, hogy 1000 vagy 100.000 Ft van benne).

Majd jönnek itt azzal, hogy nem illik pénzt kérni - én ezzel nem értek egyet. Miért kéne örülni az Tesco akciós kávéskészletnek, amikor van már 3 és különben sem kávézol, abból nem tudsz nászútra menni. Ha viszont arra adnak pénzt, akkor tul. képpen nem is pénzt adnak, hanem nászutat.

2011. márc. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk szokás eljegyzésre is adni valamit, főleg akkor ha tényleg meghívnak minket egy ebédre, vacsira...stb...

De ha te ezt nem akarod, akkor tényleg jó ötlet, hogy nem jelentitek be előre! S még poén is a dolog, mert senki nem számít rá! Tényleg tuti ötlet!

2011. márc. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%

És mi lenne, ha nem jelentenétek be előre, hogy eljegyzés lesz? Csak mindenki összegyűlik, hiszen húsvét van, együtt a család, ebéd után felálltok mindketten, és bejelentitek, hogy a párod megkérte a kezed. :-)


Így nem visz senki sem ajándékot, de jól meglepődnek.

2011. márc. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%
Hehe, kicsit lemaradtam, az előbb még csak egy válasz volt. :-)
2011. márc. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Kriszti83 ***** válasza:
46%
Sógornőmék is így csinálták, nem szóltak semmit, csak egy családi ebéd után bejelentették, hogy ez az eljegyzés volt...ÉN NAGYON KELLEMETLENÜL ÉREZTEM MAGAM, amiért nem tudtam róla és nem vittünk ajándékot.
2011. márc. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi karácsonykor csináltuk így,családnak bejelentettük,hogy most fölhúzzuk a gyűrűket.Senki nem érezte magát kellemetlenül,és esküvőkor úgyis megkaptuk,amit nekünk szántak.Így senkit sem vertünk költségekbe,gratuláltak,örültek,és kész.
2011. márc. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!