Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tényleg ennyit számít a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ennyit számít a házasélet?

Figyelt kérdés
Baráti társaságokban, szomszédoknál egyre többet láttam az elmúlt években, hogy ha a feleség nem akar aktív házaséletet élni, előbb-utóbb megcsalják, sőt az esetek nagy részében el is válnak tőle. Hát ez most velem is megtörtént. Válunk, mert a férjem a szeretőjét választotta. Tényleg csak ennyin múlik minden? Ha a feleség már klimaxol, nincs libidója, küzd vele, de nem megy, akkor ennyi volt? Le lesz cserélve egy fiatalabbra, aki jobban bírja a tempót? Akkor már nem számít semmi, se gyerek, se ház, se hitel, se 20 közös év, csak a szex van? Tényleg leredukálódik a döntés erre az egy dologra, hogy legyen szex?
2022. jún. 2. 15:51
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%
Pszichológusok az asztal négy lábával szoktak jönni. Vagy három, nem tudom. Ebből az egyik a szexuális élet. Ha egy láb kiesik, akkor meginog az asztal, vagy fel is borul. Nem szabad lebecsülni.
2022. jún. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
14%
Na látod, ezért kell megbízható társat választani, aki talán nem fog emiatt elhagyni. Egy férfi elboldogul idősebben is, talál magának nőt, de egy idősödő nőnek már nehezebb dolga van. Ez biológia.
2022. jún. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
82%

Nőként mondom.

Igen nagyon sokat számít, és ezt felesleges a klimaxra fogni, máshol van a baj! Teljesen normális, hogy 20 év alatt a szex egyre ritkul, de nem kellene a nullát elérnie! Amennyiben szeretője van, és őt választotta, akkor a szexen kívül valószínűleg 100 másik oka van rá!

Neked elég lett volna ahhoz, hogy magad mellett tartsd, ha minden mást megadsz neki, érzelmet, gondoskodást, figyelmet, nyilván ezek is elmaradtak.

Valószínűleg azért nem volt köztetek szex, mert már nem érdekelt, felesleges a hormonokra fogni, ha minden rendben lett volna közöttetek, akkor közeledtél volna hozzá, és a vágy is megjött volna, de ti egyszerűen elmentetek a másik mellett.

2022. jún. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
84%

Ha valaki klimaxol akkor nem érdekli már a szex? Vagy undorodni kezd tőle vagy mi?


Fordított esetben, ha a férfi nem akarna szexelni többet, a nő ugyanúgy zokon venné szerintem. Ez "befejeztem a szexelést csá", és innentől neked se lehet elég fura. Valahol jogos az elhagyás.

2022. jún. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 szenderke válasza:
86%

Szerintem ez korábban kezdődik. Egy tipikus modell, amikor megszületik a gyerek. Egyrészt, a nő jó eséllyel szülészeten szerez egy masszív traumát, hála a rendszernek. Aztán jön az pár hét után, hogy a doki közli, hogy lehet újra házaséletet élni, de a nő még nem érzi magát úgy, hogy képes lenne rá vagy jól esne neki, esetleg még fáj is, és elkezdi kerülni a szituációt ("fáj a feje"). Kommunikáció híján (mert sokszor a nő sem ismeri mi a gond) a férfi nem érti, mi történik, csak azt tapasztalja, hogy a nő már csak a gyereket szeretgeti, őt meg nem. És elkezdődik az eltávolodás. Mivel ezekről senki nem szokott beszélni, ezért sokan esnek ebbe a csapdába, úgy, hogy nem értik, mi történt velük.

Ha nem ez a helyzet nálatok, hasonlóan összetett dolog lehet, ami ide vezetett. Lehet a férj az, aki bepánikol a korosodástól, és egy fiatalabb macával még fiatalnak érezheti magát. Él egy második "tinikort". Ettől még egy tuskó marad, aki nem tud a farka nélkül gondolkozni. Elkezdhetett volna inkább sportolni, hogy levezesse a felesleges energiát.

Szokás mondani, hogy a szexuálisan kevésbé aktív férfiak jobb férjek és apák, mert nem korlátozódnak az ösztöni működésre.

2022. jún. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 szenderke válasza:
92%

#5


Még annyit, hogy nem feltétlen kell mást keresni, idősödő korban is újra fel lehet fedezni egymást, és kipróbálni új dolgokat. Lehet korlátozott volt a kommunikációtok ezzel kapcsolatban (?). Valamikor még időben meg lehetett volna próbálni felébreszteni a lángot. Sokan klimax után élik meg a legfelszabadultabban a szexet, mert már nem kell tartani a teherbe eséstől, most már mindent lehet szabadon.

2022. jún. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
93%

"Szokás mondani, hogy a szexuálisan kevésbé aktív férfiak jobb férjek és apák, mert nem korlátozódnak az ösztöni működésre."

A zéró szexet a "szexuálisan kevésbé aktív" férfiak sem szokták jól viselni.

2022. jún. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
83%

Minden rosszban van valami jó is. Próbáld meg a jó oldalát nézni. Most az a verzió jobb lenne, ha nem válnátok, de szeretőt tartana melletted, és még időnként veled is szexelne? Nem fordulna fel a gyomrod? Az STD-ről nem is beszélve.

Aki menni akar arra rá kell adni a kabátot.

Tudom hogy ez most nem vigasztal, de próbáld meg a jó dolgokat nézni, és a jövőre koncentrálni.

Írtam egy csomó mindent a klimaxról meg a férfiak evolúciós fejlődéséről (a magszórásról, bizonyítási vágyról), de kitöröltem, mert felesleges ezen agyalni. Aki menni akar azt el kell engedni. Az hogy nálatok pontosan mi a helyzet azt csak ti ketten tudjátok, mi nem láthatunk bele.

De az biztos hogy a férfiak szemszögéből sok múlik a szexen. Legalábbis addig amíg működik náluk a cerka.

2022. jún. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
77%
Ha neked a szex "csak ennyi", akkor kereshettel volna valami minimalis libidoju embert is. Vagy engedhetted volna a ferjed massal szexelni, ha szerinted ennyire jelentektelen dolog.
2022. jún. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 harebell ***** válasza:
87%

A szex hiánya nem egyik napról a másikra alakul ki, egy folyamat, amiben időben észbe kell kapni, okokat megkeresni és kezelni, megoldást találni, ha lehet - persze nem mindig lehet.

Ha az egyik fél libidója drasztikusan lecsökken, az önmagában nem "baj", nem az ő hibája, de elég önző hozzáállás ilyenkor annyiban hagyni a dolgot és teljesen figyelmen kívül hagyni, hogy a másiknak még ugyanúgy lehetnek igényei. Én például túl tudnék lépni azon, hogy a férjem már nem tudna vagy ritkábban akarna szexelni (akár egészségügyi vagy bármilyen okból), de az már bántana, ha emiatt megszűnne az intimitás is, a csókolózás összebújás stb, illetve nem akarna kielégíteni. Ez már túlmutat azon, hogy "nincs szex", ebből én azt érezném, hogy nem törődik már úgy velem, nem veszi figyelembe, hogy nekem mi jó. És ha ezt meg se tudnám beszélni vele, hanem lerendezné annyival, hogy ő már nem kívánja a szexet és kész, idővel sajnos az érzelmi eltávolodás is elkerülhetetlen lenne, sérülne a kötődés. Mert amúgy szinte biztos vagyok benne: a férjed sem csak és kizárólag a szex miatt hagyott el a szeretőért.

2022. jún. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!