Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a rosszabb egy 1 éves...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a rosszabb egy 1 éves babának: elválni szeretett apukájától vagy hogy az anyja szenved a házasságában?

Figyelt kérdés

2022. jún. 3. 09:32
A kérdező szavazást indított:
A válás nagyobb trauma.
A szenvedő édesanya rosszabb.
Egyéb - hozzászólásban
86 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
29%

Az anyának tilos lenne a gyereken kitoltenie a vergődését szenvedését.

Nem vígasznak született, és nem arra hogy az anyja terhe rá legyen pakolva mert az nem tudja megoldani a saját életét.

2022. jún. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
64%
Én nem értem az ilyet. Miért szültök olyan kapcsolatba ami nem jól működik? Tök kicsi a gyerek, 1 éves, és már a szétköltözésen agyalsz.
2022. jún. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%

A babák kisgyerekek alkalmozkodok elfogadják az eletet ugy ahogy van. Ha apa megy is ahhoz is tudnak alkalmazkodni. Minel hamarabb annál kisebb a törés.

De aljas a gyerekre rakni a terheket.

2022. jún. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
El sem tudom képzelni, mire gondol az #1 válaszoló. Miért vagy hogyan “tölti ki” valaki a szenvedését másokon? De eközben a gyerek érzelmi fejlődéséhez fontosnak ítélik, hogy a konfliktusok ne a “háta mögött” történjenek, mert ha már csak a résztvevők érzelmi állapotát látja, bűntudat alakulhat ki miatta.
2022. jún. 3. 09:41
 5/21 A kérdező kommentje:
#2 Igen, én sem értettem sokáig. Aztán az élettapasztalattal (másokat látva), majd a saját példámon megértettem. Hogy hiába önismeret, elhatározások, elvek, egyszerűen vannak ezeken átívelő kényszerpályák. És még csak nem is véletlen gyerek, hanem egy rendkívül tervezett és várt gyerek. De nagyon sokat változtat az embereken az a sok-sok változás, ami egy babával érkezik. Vagy pont nem, és ez is probléma lehet.
2022. jún. 3. 09:51
 6/21 anonim ***** válasza:
99%
Nem feltétlen a gyereken tölti ki, viszont a pici gyerek - nagyobb is, de a pici jobban - pontosan érzi, ki milyen lelki állapotban van. Erre értette szerintem.
2022. jún. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
98%

Pl úgy, hogy az anyám egész gyerekkoromban az iszákos, alkoholista apámhoz fűződő dolgait velem beszélte meg, a lányával. Mert nem voltak baráti kapcsolatai,mert nem alakított ki magának. Pedig ezeket a dolgokat nem egy gyereknek kellett volna hallania és látnia, hanem egy másik felnőttnek. És még arra sem volt képes, hogy tisztességesen elváljon. Biztos vagyok benne, hogy ha megtette volna, többektől kapott volna segítséget a rokonságból és talán nem lenne se vele, se az apámmal, se a bátyámmal ilyen el*eszett a kapcsolatom.

Csak ezeket gondold át, mielőtt benne maradsz egy szar kapcsolatban. Persze, lehet, hogy egyedül is terheled majd a gyereked valami hulyeseggel, ami nem neki való, nem az ő dolga lenne... De remélem, hogy nem ez lesz.

2022. jún. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
23%
Nevetséges, az emberek szeretik a könnyebb utat választani (ami a válás mindig) és ezt megideologizálni maguknak. Közben hazudnak, hogy a gyerek érdekében teszik, pedig valójában maguknak akarnak jót. Többre nézném őket, ha ezt tökösen beismernék ("Igen, a saját boldogságom előbbre való."), mint hogy össze-vissza kamuznak. Ja és nyilván most arról beszélek, amikor "boldogtalanságból" válnak el, vagy mert "elmúlt a szerelem", nem arról, ha valamelyik fél deviáns (alkoholista, más függő, megcsalós, agresszív). Utóbbi esetben nyilván jobb elválni, de tudom itt a legtöbben az előbbi esetre is ráhúznák az utóbbit.
2022. jún. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
92%
#8 nem a válás a legkönnyebb út, hanem a posványban dagonyázás, majdcsakleszvalahogy felkiáltással. A gyerek érdekében című hazugságot pedig ezek a posványozók tolják, nem a válók. A szenvedők mártírkodnak hogy a gyerek érdekében nem válnak, mert neki szüksége van a családra. Ez az egyik legaljasabb, legkárosabb dolog amit gyerekkel lehet tenni. Ahogy nő úgy fogják ezt a terhet egyre jobban rápakolni, "mindent érted tettem" stb.
2022. jún. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%
Attól függ, miért szenvedsz a házasságodban. Ha esetleg bántalmazó kapcsolatról van szó, akkor egyértelműen tipli. Ha egyéb, helyrehozható dologról van szó, akkor érdemes dolgozni a házasságon.
2022. jún. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!