Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mekkora gyerektartást éreztek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mekkora gyerektartást éreztek méltányosnak a jelenlegi infláció mellett?

Figyelt kérdés
Anyuka kb. 350 ezret keres, és a közös lakásban lakik (azaz “ingyen” lakik, nincs lakbér, sem hitel). Két gyerek van, 12-14 évesek. Apuka is tűrhetően keres, eddig havi 100 ezret fizetett.

2022. júl. 20. 00:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
60%
Az apa jövedelmének 1/3-a osztva az eltartott gyerekek számával. Ha csak két gyerek után fizet és nincs neki több akkor az anyag kapja a teljes 1/3-ot (a mindenkori öregségi kétszeresen felüli részt).
2022. júl. 20. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
84%

A gyerektartás a gyereknek jár, nem az anyának, így tökmindegy hogy hol laknak, vagy milyen anyagi helyzete van az anyának. A pénz pedig, mint ahogy írták, a jövedelmedre van kiszabva.

A gyerekvállalással együtt jár a felelősség is, így pedig nem túl etikus azzal jönni, hogy "hát válság van, had fizessek kevesebbet". A gyerekeket is érinti a válság.

2022. júl. 20. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem nem méltányos, hogy többet fizessen. Ha nem valtatok volna el, es közös kasszan lennetek, akkor is valószínűleg most sporolosabbra kellene fogni a figurat, mint ahogy tesszük pl mi is.

Ráadásul ő bele sem szólhat a fogyasztói szokasaitokba, mivel nem veletek el. Én se küldtem el a férjem másodállásba csak mert az infláció miatt minden drágább!

2022. júl. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
67%
A közös lakást meg kell szüntetni függetlenül a gyerektartástól. Könnyen lehet, hogy egy darabig ő fizetne neked.
2022. júl. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
28%

Havi 3 milka .

N/25

2022. júl. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
2. A pénz nem jövedelemfüggő, hanem fix a válási megegyezés szerint. De nem csökkenteni szeretnénk a tartásdíjat, hanem növelni, csak kérdés, hogy mennyivel. Apuka egyébként ezen felül még fizeti a gyerekek telefonelőfizetéseit, iskolai ebédbefizetéseit (tanév közben), és kifizeti a gyerekek egyéb nagyobb kiadádait is (például laptop, drága hangszer stb.).
2022. júl. 20. 06:49
 7/26 A kérdező kommentje:
4. A közös lakás csak papíron közös, de technikailag anyukára van hagyva. Ez egy 70 nm-es fővárosi lakás, tehát elég jelentős értéket képvisel egyébként.
2022. júl. 20. 06:51
 8/26 anonim ***** válasza:
79%

7-es papíron is meg kellene szüntetni a közös lakást.


Leírásod alapján nekem nem lenne arcom többet kérni tőle. A gyerektartás nem arról, hogy csak az apuka fizet ki mindent és az anyuka megdorbézol a saját fizetéséből. A gyerektartás arról, hogy az apuka is beszáll - szerencsés esetben a felével - a gyerekek finanszírozásába.

2022. júl. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
76%
Wazzeg kétszer is kimaradt, hogy “szól”.
2022. júl. 20. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
9. Semmi gond, automatikusan hozzáolvastam. Köszönöm a válaszodat! Pont azért tettem fel a kérdést, hogy vajon mennyit éreztek “helyesnek” ilyen árak mellett, 2 gyerekre.
2022. júl. 20. 07:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!