Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha nem tudom hol van a kiskorú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem tudom hol van a kiskorú gyermekem, ne adjam oda láthatásra?

Figyelt kérdés

A rendőrség számonkért, hogy "mégis anyuka, ha azt sem tudja, hol a gyermeke, hogy az apuka egyáltalán hol tartózkodik, hogy adhatja oda láthatásra őt?!"


Sajnos két alkalommal a rendőrség segítségét kellett kérnem, hogy megtudjam, rendben van-e a gyermekem, aki


1. tartós beteg

2. enyhén értelmi fogyatékos

3. Több mint egy éve ismeretlen helyen, ki tudja merre, hol jár

4. nem nyomonkövethető, hogy a rendszeres gyógyszereit normálisan megkapja-e (időnként visszaérkezett)

5. holmijait sokszor vissza sem kaptuk, legutóbb mindenestül ellopták az apukától

stb.-stb.


Az apukával a kapcsolat helyrehozhatatlan, de úgy gondolom, illene végre felnőtt módjára felelősséggel élni.


1 év bizonytalanság után most már nagyon komolyan kétségbe vagyok esve.


2010. szept. 23. 08:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Mindenképp jó tudni, hogy hova viszi a gyermeket, biztos van egy terve, hogy hova akarja vinni. Így, ha baj van, tudod hol keresd. És erre való a mobil is, hogy bármikor el tudd érni, és megtudd, hogy pontosan hol is van.

Én mindig úgy adom oda a gyerekeimet bárkinek is, hogy tudom hol lesznek körülbelül vagy pontosan, illetve mindig van egy mobil is, amin el lehet őket vagy a 'felügyelőt' érni.

2010. szept. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A mobilon annyit mond, hogy "jó helyen van"...


A gyermekem mobilját van hogy vissza sem kaptuk, most pedig már el is lopták az apukától. Egyébként pedig mindig kikapcsolta.

2010. szept. 23. 09:00
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek hozzá, de nem lehet elérni, a gyermek állapota miatt, hogy csak a te jelenlétedben találkozhasson az apjával? Ahogy érzem ő sem alkalmas egy speciális igényű gyerek felügyeletére.
2010. szept. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Egyszerű: ha a rendőrségen azt mondták, hogy ne add oda a gyereket, akkor ne add oda. Jogod van tudni, hogy hová viszi a gyereket.


Lehet, hogy rosszul értelmezem azt a mondatot, hogy "Több mint egy éve ismeretlen helyen, ki tudja merre, hol jár" - ez azt jelenti,h ogy egy éve nem láttad a gyereked? Legalábbis félreérthető...


Egyszóval én nemcsak, hogynem adnám oda a gyereket az apának, hanem pert is indítanék ellene kiskorú veszélyeztetése váddal.

2010. szept. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem. Sajnos a láthatások, iskolai szünetek, nyári 4 hetek alatt azt sem tudom mi lehet vele.
2010. szept. 23. 09:35
 6/15 anonim válasza:
Ha az apával, ilyen rossz a helyzet, miért nem kéred a láthatás megszüntetését.Irod, hogy ellopták a gyermeked holmiait.Én biztos, hogy ezek után mégegyszer nem adnám oda.Egy kicsit Te is felelőtlen vagy.
2010. szept. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem az apa lopta el, hanem tőle lopták el. Előtte pedig egyszerűen nem akarta vissza adni.
2010. szept. 23. 10:54
 8/15 anonim válasza:
100%
Mindegy, hogy ki lopta el a gyerek holmiait.Azzal, hogy odaadtad a gyereket láthatásra, az apjának felelőséget kell vállalnia a saját gyermekéért.
2010. szept. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Egyébként is babát várok hosszú idő után, úgyhogy teljesen felemészt ez a megoldhatatlannak tűnő probléma.


A gyámhivatal pedig rendszerint annyit tud felkínálni, hogy ha az ítéletben megszabottak nem felelnek meg, akkor indítsak eljárást min. 70.000-ért, és ez még nem elég. Az ezzel járó idegeskedések, viták, háború.


Ezt nem szeretném és nem is bírnám!

2010. szept. 23. 11:20
 10/15 A kérdező kommentje:
A felelősségről pedig annyit, hogy senki nem tud semmit tenni (a rendőrség jobb belátásra bírásától kezdve...), sajnos meg kell várni, hogy baj legyen?!
2010. szept. 23. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!