Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A váláson gondolkodom, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A váláson gondolkodom, de rettegek a jövőtől. Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, betelt a pohár, nem bírom már elviselni a férjem szarságait 😢 Nem tudok felnézni rá, hiába próbálom előre húzni, ő vissza húz, nem kevésszer szégyenkeznem kell miatta. A tegnap volt az utolsó csepp a poharba, elegem van 😪😪

Viszont van egy 3 évesünk, aki odáig van érte. Nem tudom, mi a francot kellene csinálnom 😭


2022. szept. 25. 08:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Találd ki, hogy lesz tovább, legyen terved. Lakhatás, munka, gyereket oviba vinni-hozni, és ha nem csak egy fekete lyuknak látod a jövőt, akkor menni fog. Akkor tudsz lépni, ha látod az utat előre. Utána már csak papírmunka a válás.
2022. szept. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Esetleg családterápiás segítség kérése a helyi családsegítőtől?
2022. szept. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#2, nálunk nincs ilyesmi. De ismerem, amúgy is képtelen a párbeszédre, kompromisszumra...
2022. szept. 25. 08:32
 4/13 anonim ***** válasza:
30%

Oké, van egy kölke, aki odáig van érte. És?


Ha te is odáig vagy a gyerekért, váljatok el osztott felügyelettel, ha nem, akkor meg hagyd a faszba őket, elvannak egymással.

2022. szept. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Ne rettegj, hanem gondolkodj: vegyél elő egy papírt, és tervezd meg, hogy egyedül merre mész, miből és mire milyen b-terved van (pl. ha nem, vagy csak minimális gyerektartást fizet, ha elveszted a munkádat, hogy oldod meg a gyerekfelügyeletet, ha beteg lesz, mennyi mektakarításod van, van- e lakás, ahova visszamenj, vagy albérlet, mennyire befolyásolja az életedet, hogy kell-e vagyonmegosztásra várnod, vagy anélkül is életképes vagy, így nem hátráltat az, ha évek múlva látod viszont a közös vagyon rádeső részét stb.). Végig kell zongorázni ezeket a dolgokat, és ennek fényében dönteni, hogy azonnal tudsz-e lépni, vagy még várni kell, és építeni a majdani önálló életedet, mielőtt külön tudsz menni.
2022. szept. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
22%
Ha voltak szars@gai kinekmentel Hozzá? 🐑
2022. szept. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Kezdj el dolgozni, tanulni, válj felnőtté. Mivel kicsi a gyerek, ha nem veszélyezteted bizonyítottan, akkor biztos, hogy neked ítélik. Persze ha egyedül hajléktalan vagy, akkor nem.
2022. szept. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

Első körben meg kell próbálni megjavítani a kapcsolatot. Nem hülyeség a párterápia, csak ma már minden kókler párterapeutának adja ki magát. Kell egy objektív külső szemlélő, aki rámutat a változtatható dolgokra.


Ha ez nem megy, akkor jön a matek, ahogy az előző is írta.

Engem is szeretnek a gyerekeim, de az anyjukkal nem tudunk együtt élni. Elköltöztek, de elszámolta a matekot, így visszajöttek. Most talán sikerül újra elköltözniük, mert tudatosabban gondolta ki a dolgokat, nem indulatból, ahogy elsőre tette.

Nagyon fontos a rugalmas munkahely, vagy egy segítő szülő, testvér, mert szerintem tök egyedül egy kisgyerekkel igen nehéz. Szinte havonta megbetegszik, egy-egy hét otton...a legtöbb munkahelyről kirúgnak, ha elfogy a szabadságod és sokat mész táppénzre.

2022. szept. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokan ilyenkor a szüleikhez mennek vissza, akik tudnak a gyerekre is vigyázni, oviba menni érte, ha kell.

Az meg egy dolog, hogy a gyerek oda van az apjáért.

Ha azt látja otthon, hogy anya és apa között állandó feszültség van, sok a vita, veszekedés, nincsenek ölelések, csókok, nincs együttműködés, akkor a gyerek ebben a közegben fog szocializálódni, ilyen rossz mintákat fog követni. Ezek majd kamaszkorban vagy a felnőtt életében társkeresés közben fognak nála tudatosulni (főleg ha ezért pszichológushoz kell járnia).

Ma már a pszichológusok is azt mondják, ha mindent megpróbáltak a felek a házasság jobbá tételéért, de nem megy, akkor inkább el kell válni.

Inkább mint hogy az egyik, vagy mindkét fél lelki roncsként élje le az életét.

Az apuka a válás után is törődhet a gyerekével, kimutathatja a szeretetét ha igazán akarja. Ilyenkor szokott még inkább kiderülni, hogy melyik férfit érdekli tényleg a gyerek, mennyire képes a válás ellenére is a gyerekkel foglalkozni.

Ha már elviselhetetlen a helyzet, szülőktől, testvértől lehet segítséget kérni, de első körben meg kellene beszélni, hogy akartok e mindketten tenni érte, hogy jobb legyen a házasságotok. Ha ő nem akar, akkor nincs értelme az egésznek....

2022. szept. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést akár én is kiírhattam volna 7évvel ezelőtt, csak nekem két gyerekem van. A férjemről nagyjából ugyanezt nyilatkoztam volna. Én kitartottam, küzdöttem, bíztam, kértem, könyörögtem, 1 éve lett végleg elegem. Olyan volt mintha egy harmadik durván elcseszett gyereket neveltem volna. Ahogy cseperedtek a gyerekek ő úgy lett egyre szánalmasabb és hagyta el magát (és minket is).

Saját példámon okulva azt javaslom, ne várd míg betölti a gyerek a 6ot. Most még rugalmasabb, iskolás korára tele lesz miattatok, a köztetek lévő feszkó és a sok új inger és feladat hatására egy rakás dühvel és szorongással, amin rohadt nehéz lesz átsegítened. Ugyanez igaz a tinikre.

Legyél benne nagyon biztos, hogy mit akarsz, hogy meg van a megfelelő háttered a továbblépéshez, aztán vegyél egy nagy levegőt és bátran kitartóan vágj bele. Ha nincs meg a háttér, akkor azonnal kezd el megalapozni.

Ha látsz rá hajszálni esélyt, hogy van értelme folytatni, keressetek egy mediátort. Válás alatt is sokat tud segíteni a gyermekelhelyezés ügyében, de akár előtte a békéltetésben is.

Lényeg, hogy gondold végig nagyon alaposan, mit akarsz, aztán tarts ki a döntésed mellett és vidd végig.

2022. szept. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!