Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válni akarok, külön szeretnék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válni akarok, külön szeretnék költözni. Albérlet vagy drága hitel?

Figyelt kérdés

Pesten élünk, itt minden drága. Van lakásom vidéken amit kiadok. De ha azt eladom, sajnos kb épp a felét kapom érte mint Pesten egy olyan típusú ingatlan.


Nem tudom mit tegyek. Albérletbe menjek és a lakás kiadás árán fizessek albit és 0-án leszek, vagy vegyek fel hitelt most és a fizetesemből fizessem a hitelt és akkor kevesebb marad élni.


Van egy iskolás gyermekünk


2022. okt. 4. 12:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ebben elég nehéz tanácsot adni a pontos kereseted és a házért kapott részed ismerete nélkül.

Nem feltétlenül kell például az egész pénzt beletenned a házba, hagyhatsz tartalékot.

Az sem mindegy, hogy van-e illetékfizetési kötelezettséged utána, ha nem veszel újat.

Az sem, hogy mekkora jövedelemből tervezel boldogulni és az mennyire biztos és kiszámítható.

Alapvetően én inkább fizetnék hitelt, mint albérletet, mert az legalább a végèn az én tulajdonomba kerül, nem annyira kidobott pénz mint az albi. De nem árt figyelembe venni a többit

2022. okt. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
Illetve én most fizetek egy lakáshitelt és egy annál kisebb és jóval öregebb ház bérleti díját. Utóbbi kétszer annyiba van, mint a saját házam.
2022. okt. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha meg tudsz élni a gyerekkel, akkor hitel. Ha szűkös lenne, akkor maradjon a bérlő és béreljetek ti is Pesten. Csak a költségvetésedtől függ.
2022. okt. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
Nekem lakáshitelem van! 4 évem van még vissza! Nem keresek jol. (Netto 480) de ez legalább egyszer az enyém lesz) alberletnél, a semmiért tömöd egy idegen zsebét
2022. okt. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%
Albérletet ha lehet keruld el. Rengeteg penz, inflacioval novekszik, sok macera is. Raadasul addig maig azt fizeted lehetetlen meg annyit kigazdalkofni pl egy lakas torlesztoreszere vagx kezdotokejere. Szoval orokre alberlet maradna
2022. okt. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Bérelj, de kevesebbért, mint amennyiért a vidéki lakást kiadod. Aztán majd kialakul.
2022. okt. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%
A bérleti díj kb. annyi, mint a hitel, csak akkor legalább egyszer tiéd lesz az ingatlan, míg albiban csak más zsebét tömöd.
2022. okt. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Alapjaraton em is azt mondanam, hogy lakashitel. De!! Nem most, hogy ilyen magas az alapkamat! Szerintem most nem szabad felvenni csak ha nagyon vegszukseg.

Berelj es azt fizesd a videki hazbol. Amit meg hitelre koltenel rakd el. Par ev mulva vegyel csak amikor mar jobban megeri hitelt felvenni.

2022. okt. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos mar nem igaz, hogy a berleti dij kb annyi, mint a hitel.
2022. okt. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
En hallottam a munkaugyisektol hogy szazasaval bocsatjak el a dolgozokat. Le fog allni a termeles, fogyasztas, dominoszeruen be fog dolni a gazdasag. Az oroszoktol mar akkor se jon gaz, ha hirtelen lezarul a haboru. Most ne vegyel hitelt. Sot en azt mondanam inkabb koltozz videkre a lakasodba vissza.
2022. okt. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!