Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Akinek a szülei elváltak az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek a szülei elváltak az alapból "selejtesnek" számít?

Figyelt kérdés

Nem provokálok, és én nem is feltétlen gondolom így. A szüleim elváltak 21 éves koromban.

A férjemmel sokat veszekedtünk anno és kb ezzel zárt le minden vitát, h persze....az én szüleim elváltak, hogy is tudhatnám h hogy működik egy jó család. Bezzeg az anyja milyen jó anya h össze tudta tartani a családot. Szóval alapból szinte minden napi dologra rá lehetett ezt fogni. Anno a szüleinél működött, h az anyja és a nagyanyja látták el az otthoni feladatokat, az apja meg haza se jött, az anyját az apja eltiltotta a munkától is.....ők együtt vannak és "ideális család". Most hogy mi is válunk csak annyi, h aha, a szüleid is elváltak, hogy is tudhatnád h milyen egy normális család. Tényleg sok múlik ezen? Persze a jó példa nagyon fontos, de sokan úgy gondolom csak kényelemből, szükségből nem váltak el.....

Ez a bélyeg örökké rajtam lesz?


2010. szept. 28. 13:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha 21 éves korodban váltak el, akkor nem értem, hol a probléma. Akkor elvileg rendes gyerek korod volt, ezt nem lehet erre fogni. Arról meg, h a nő csak maradjon otthon és kussoljon, nem az ideális család jut először eszembe.
2010. szept. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
persze az utolsó évek nem voltak ideálisak, apu olyan kedvetlen volt és szinte szólni nem lehetett hozzá, a gyerekkorom viszont nem volt rosszabb, mint egy átlag magyar családban, a szüleim nem vertek,nem terrorizáltak.......mégis elvált szülők gyermeke vagyok
2010. szept. 28. 13:21
 3/18 anonim válasza:
Én nem gondolom, hogy selejtesnek számítana az aki csonka családban nevelkedett. Szerintem nem ezen múlik, hogy válás lesz vagy sem. Nekem is elváltak a szüleim (2éves koromban)Soha nem láttam milyen egy "ideális család". Édesanyám és a nagyszüleim is mindenben kárpótoltak, sőt így utólag úgy látom hogy jobb hogy apám nem volt velünk. Persze nem volt könnyű, és sok mindent nélkülözni kellett de mégis boldog voltam. Most babát várok, és sajnos a párkapcsolatom nem a legjobb de próbálunk ezen javítani, és ez csak úgy megy, hogy mind a ketten teszünk érte. Ha egyoldalú lenne akkor az már rég veszett dolog.
2010. szept. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
100%
A férjed elég lüke volt, ha így gondolta. Jól tetted, hogy elváltál tőle. Szerintem ő nem tudta, hogy milyen egy igazi család. Ott ugyanis szeretik egymást, segítenek egymásnak és összetartanak, nem pedig olyasmit dörgölnek a másik orra alá, amiről abszolút nem tehet, és aminek az adott problémához esetlegsen semmi köze sincs.
2010. szept. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
hát valami olyasmi volt az elmélet, h amit ő csinál az azért jó, mert úgy csinálja mint a szülei és ők ugye jól csinálták, lám még együtt vannak......amit én csinálok úgy mint otthon az meg alapból életképtelen!
2010. szept. 28. 13:27
 6/18 anonim ***** válasza:

Figyelj, ennyi erővel ő "ideális, összetartó" szülők között nőtt fel, és most mégis válik, akkor miről is beszélünk?

Mindkét félen múlik egy házasság sikere vagy sikertelensége, olyan nincs, hogy csak az egyik fél a hibás a másik meg szent.

Nyugodj meg szépen, a te szüleid legalább (ha csak 21 éves korodra is, de) belátták, hogy nem tudják biztosítani a családi békét, ha együtt maradnak. Az én szüleim ezt a mai napig nem látták be (én már elmúltam 21), és ez az államvizsgámra felkészülés rovására ment, ha kettesre sikerül, már boldog leszek, mert képtelenség ilyen körülmények között tanulni (a könyvtárak este már nincsenek nyitva, de nem csak ez a baj, hanem amikor veszekednek, megfájdul a fejem).

2010. szept. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Épp, hogy így nem lettem selejtes! Édesanyám jól döntött, amikor elvált attól a szeméttől, az tette volna tönkre az életem.

Egyébként az én exem is egyszer beszólt, hogy "nincsen apám, akkor leszbikus vagyok, mert nem láttam férfimintát". Fogyatékos volt, diplomával a kezében...

2010. szept. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én is úgymond elvált szülők gyermeke vagyok. Az összes barátomnak együtt vannak a szülei. 10-ből 3 embernél látom a boldogságot a szülőkön. A többi meg együtt van, de szinte látszik, hogy az asszony utálja a férjét, a férj otthon nem csinál semmit, iszik.

Ebből kiindulva én örülök, hogy inkább elváltak. Persze vannak igazán boldog családok is, csak nehéz vele összefutni. Sajnos.

2010. szept. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Jajj, ezzel nekem is az agyamra mennek! Ha van vmi gondom, rögtön mindenki: "jajj, szegénynek elváltak a szülei, biztos nagyon megviselte, nem kapott elég szeretetet, stb." Hát b@sszák meg magukat, nem is viselt meg a válás, kaptam egy tök jó fej mostohaapát meg mostohaanyát, jól tették, hogy elváltak, nem is illettek egymáshoz! De állandóan "jajj, szegénynek elváltak a szülei" és minden erre van visszavezetve pfff


Ne csüggedj, csak beléd akar kötni, egy válásnál neki is bizonyítania kell saját magának, hogy te miért vagy a rossz, és épp ebbe kapaszkodik. Inkább örülj, hogy ezen kívül semmi más kapaszkodót nem talál rajtad, mert ez így elég röhejes :D:D


23/F

2010. szept. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
ja igen, ez klasszikus, az elvált szülők gyereke biztos sérült......
2010. szept. 28. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!