Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Akinek a szülei elváltak az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek a szülei elváltak az alapból "selejtesnek" számít?

Figyelt kérdés

Nem provokálok, és én nem is feltétlen gondolom így. A szüleim elváltak 21 éves koromban.

A férjemmel sokat veszekedtünk anno és kb ezzel zárt le minden vitát, h persze....az én szüleim elváltak, hogy is tudhatnám h hogy működik egy jó család. Bezzeg az anyja milyen jó anya h össze tudta tartani a családot. Szóval alapból szinte minden napi dologra rá lehetett ezt fogni. Anno a szüleinél működött, h az anyja és a nagyanyja látták el az otthoni feladatokat, az apja meg haza se jött, az anyját az apja eltiltotta a munkától is.....ők együtt vannak és "ideális család". Most hogy mi is válunk csak annyi, h aha, a szüleid is elváltak, hogy is tudhatnád h milyen egy normális család. Tényleg sok múlik ezen? Persze a jó példa nagyon fontos, de sokan úgy gondolom csak kényelemből, szükségből nem váltak el.....

Ez a bélyeg örökké rajtam lesz?


2010. szept. 28. 13:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nem lesz rajtad bélyeg. Ugyanis olyasvalakit fogsz keresni/találni, akivel ezt már az elején meg lehet beszélni. Aki igazán szeret, abban fel sem merül, hogy ezzel a fájdalmas ponttal példálózzon állandóan, még vita esetén sem.

Régen az iskolámban még szégyenletes dolognak számíthatott magának a gyereknek, mert ritka volt a válás, vagy nem verték nagydobra, de azóta eltelt több, mint 20 év. 2x voltam házas, a mostani férjemmel elég sokat vitáztunk és a legdurvább esetben sem merült fel ilyesmi. Ma Magyarországon sajnos 3 esküvőből 1 válással végződik.

Nem büszkeség, de már akár lehet azt mondani, hogy természetes. Ami nem működik, nem kell erőltetni.

2010. szept. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Selejtesnek semmikepp nem neveznelek! Erre ne is gondolj! Viszont valoban mas elvalt szulok gyerekenek lenni meg azoknak is, akiknek a szulei rossz kapcsolatban eltek. Ok mind hendikeppel indulnak azokhoz kepest, akiknek a szulei nagy boldogsagban eltek es ezt lattak otthon, de te errol nem tehetsz, igy a ferjednek semmi joga nincs ezt felroni neked. Ugy vett el, hogy tudta, elvalt szulok gyermeke vagy. Ha o ugy gondolta, hogy az elvalt szulo gyermeke mit sem tudhat a jo csaladi eletrol, akkor minek vett el? Valoban sokkal nehezebb annak barmit is tudni a jo csaladrol, aki sosem tapasztalta. Ez olyan, mint hogy nem tudja valaki, hogy milyen ize van a csokifagyinak, amig meg nem kostolja. De te arrol nem tehetsz, hogy a szuleid hazassaga rosszul alakult es sajnos rossz mintat adtak at. Nem minden elvalt szulonek valik el a gyereke. Annyit azert megosztanek meg veled, hogy igen is a valasnak hatalmas hatasa van a gyerekre foleg, ha gyerekkorban valnak a szulok, de a rossz hazassagban eloknel is hatassal van a gyerekekre a rossz kapcsolat. A valas hatalmas trauma egy gyereknek, olyan szinten, hogy irasszakerto siman kimutatja (sot szinte ez a legmarkansabb pont egy irasban), hogy elvalt szulok gyereke-e valaki vagy volt-e a csaladi eleteben rossz. Ebbol is latszik, hogy ez mekkora dolog es milyen nyomot hagy az emberen egesz eletere az, hogy hogy nott fel, milyen korulmenyek kozott neveltek...
2010. szept. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Kétlem, hogy emiatt selejtes lennél (pláne felnőtt voltál, amikor elváltak)

Anyu egyedül nevelt fel, kiskoromban vált el apámtól, amikor kiderült, hogy pedofil...mégsem érzem magam selejtesnek, és ettől függetlenül egy ember tudja, hogy hogyan lehet megteremteni a boldogságot egy családban, sőt, szerintem néhány "egyszülős" jobban tudja, hiszen érzi mekkora szükség van a másik szülőre.


25/L (szingli)

2010. szept. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

23:07-es vagyok

Még csak annyi, hogy aki ilyet mond, annak én azt válaszolnám, hogy 1. nem vagyok selejtes, 2. több mindenen mentem keresztül ebből a szempontból min te, erősebb lettem, szóval pofa be.

:D

2010. szept. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
persze nem gondolom h selejtes vagyok, ha az is lennék ő aztán nem mondhatná (a volt férjem családja enyhén szólva is beteges). édesanyám nagyon jól helytállt és tisztelem érte, öcsém csak akkor kezdte a gimit. irigylem kicsit a szép, boldog családokat, olyanokat amiket filmben láthatunk inkább, mert hiába vannak együtt a családok én bizony 10ből 1 családot látok szeretetre épülőnek. 4 fal között szörnyű dolgok mennek: kihasználás, szeretet zsarolás, anyagi lehúzás......stb....és az az igazán durva, ha valaki ezt látja példának.
2010. szept. 29. 07:38
 16/18 anonim ***** válasza:

Erre csak azt hoznám fel ellenpéldának, hogy anyukám árvaházban nőtt fel, mert a nagyszülei nevelték, és mikor meghaltak, odakerült. Mi mégis legküzelebb akkor kerültünk az árvaházhoz, mikor busszal elmentünk előtte.


Nem vagy selejtes. Én inkább az exedet mondanám annak.

2010. szept. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
én így,hogy együtt vannak,selejtesebb vagyok,mintha apa nélkül nőttem volna fel.
2010. okt. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ha te selejt vagy, akkor én mi?

Anyám 16 évesen szült, apám sosem ismertem.

2010. okt. 5. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!