Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan tudnam a gyerekeinknek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnam a gyerekeinknek megmagyarazni, hogy lelkileg nem tudom tovabb elviselni a felesegem banasmodjat es szeretnek elvalni?

Figyelt kérdés
A hazassagunk negyedik eveben kezdodott, hogy a felesegem idorol idore hirtelen felindulasbol megutott. Sohasem szenvedtem horzsolasoknal, karmolasoknal nagyobb serulest, de nagyon stresszeltek ezek az incidensek, mivel en sohasem utottem meg sem ot, sem a gyerekeket. Mai perspektivabol nezve persze jobb lett volna mar az elejen elvalnom, de az elso incidensek idejen az idosebbik gyerek alig egyeves volt, es nem akartam elvesziteni. Azt is remeltem, hogy ha sikerul jobb allast kapnom, akkor javulni fog a helyzet, mert tobbek kozott az anyagi problemaink okoztak a felesegem ingerultseget. Kesobb, ahogy a gyerekek nottek, tobbszor is elofordult, hogy a bantalmazas miatt elmentem otthonrol, a munkahelyemre, de a gyerekek hazahivtak, mert nagyon hianyoztam nekik. Ok mindkettonkhoz ragaszkodnak, es ezert szeretnek, ha egyutt maradnank. Mostanra az anyagi helyzetunk rendbe jott, mert jo allasom van, de sajnos az otthoni helyzet nem javult. A fizikai bantalmazas csokkent, de idonkent meg elofordul, a verbalis bantalmazas viszont nagyon gyakori, es a felesegem immar teljesen elhidegult tolem. Kizartnak tartom, hogy a hazassagunk rendbe tudjon jonni, igy eljutottam a valas gondolataig, a gyerekek viszont tovabbra is azt akarjak, hogy maradjak. Ok a hosszu megszokas folytan termeszetesnek veszik, hogy az anyjuk idonkent kiabal veluk, illetve velem, es mivel oket (az incidensek dacara) ketsegtelenul szereti a felesegem, valoszinuleg nem fogjak fel a problema sulyat. Megprobaltam nekik megmagyarazni, de nem sikerult, a legutobbi bantalmazas soran eppenseggel nekem mondtak, hogy en kerjek bocsanatot azert, mert ugymond felbosszantottam a felesegemet (aki ezert megutott). Attol tartok, hogy ha elvalok, akkor elvesztem a bizalmukat es ugy erzik, eltaszitottam oket magamtol, de igy megsem birom leelni az eletem hatralevo reszet. Most mar mindket gyerek tiz eves mult.

2022. okt. 29. 18:02
A kérdező szavazást indított:
Valjak el akkor is, ha nem sikerul meggyozni a gyerekeket
Ha nem sikerul meggyozni a gyerekeket, ne valjak el
Probaljak modot talalni arra, hogy meggyozzem a gyerekeket a valas szuksegessegerol
Probaljam helyrehozni a hazassagot a gyerekek erdekeben
41 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/102 anonim ***** válasza:
97%
Na ácsi! Nehogy már 2 gyerek döntse el, hogy a szülei váljanak vagy ne! Gyerekek, akik nem fogják fel teljesen. Sőt, nekik baromira természetes ez, észre sem veszik, hogy nagyon rossz, az is ahogy veled bánik, meg gondolom velük is kiabál. Elkell válni, attól még nem kell elhagyni őket... Eleinte haragudni fognak? Valószínűleg igen. De majd rájönnek, hogyha te normálisan viselkedsz akkor nem őket lökted el, hanem az anyjuk képtelen kontrollálni magát és baromira nem normális, hogy a szülők (vagy párkapcsolatban) verbálisan vagy fizikailag bántják egymást! Tökmindegy ki bánt kit, nem normális. Nekik ez a minta, valószínűleg ezt is viszik tovább tudat alatt, hogy ezt tűrni kell. Hacsak nem lépsz ki és mutatsz más példát.
2022. okt. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/102 A kérdező kommentje:
Igen, ez eddig rendben is van. De hogyan lehetne megertetni veluk, akar a valas elott, akar utana, hogy nem volt mas megoldas?
2022. okt. 29. 19:00
 3/102 anonim ***** válasza:
96%

A gyereket a tettekkel tudod meggyőzni, nem szavakkal.


Lehet hogy néhány hónapig morcosak lesznek, de ha érzik hogy számíthatnak rád, naponta beszéltek, fontosak neked, akkor túllépnek rajta és elfogadják az új helyzetet.


Ne áldozd fel magad valami középkori ideológia oltárán, másik házból is lehet nagyszerű apának lenni.

2022. okt. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/102 A kérdező kommentje:
Remelem, mukodni fog. Attol viszont tartani lehet, hogy a felesegem a valoper alatt es utan igyekszik meggyozni oket arrol, hogy en milyen rossz apa vagyok, aki nem szereti oket. Erre mar eddig is sok hajlandosagot mutatott.
2022. okt. 29. 19:47
 5/102 anonim ***** válasza:
95%
Pont azt magyarázd el nekik, hogy már eddig is sokat ártottál azzal, hogy ilyen mintát adtál nekik, ezért veszik természetesnek. Szeretnéd, hogy mire ők is abba a korba lépnek, hogy párkapcsolatok lesz, ezt rendbe tudnád tenni. Nem ilyen egy normális kapcsolat, nem kell ezt tűrnöd és nekik se kell majd.
2022. okt. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/102 anonim ***** válasza:
93%

Ez elég valószínű.

Nem lesz könnyű, de ha állhatatos vagy, sikerülni fog

2022. okt. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/102 anonim ***** válasza:
96%

Mint elvált szülők gyereke írok

:

Miféle beleszólása van a gyerekeidnek, hogy elválsz-e vagy sem?

Nem tudom pontosan hány évesek, de egy gyerek egyáltalán nem lát át olyan komplexen dolgokat, mint amilyenek.

Mintha a kutyád dirigálna neked, hogy mikor vidd állatorvoshoz.

Ők nem tudják, mi a jó hosszútávon, talán még ki sincs alakulva ez a gondolkodásmódjuk.


Azt teszel amit a te agyad diktál.

2022. okt. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/102 A kérdező kommentje:
#7: Igen is, meg nem is. A nagyobbik most 15 eves, es vele oszinten szolva sokkal konnyebben megy racionalisan, ervelve, merlegelve, jo hangulatban, a kolcsonosseg elve alapjan megbeszelni a napi teendoket, mint a felesegemnek, aki barmitol kepes felkapni a vizet.
2022. okt. 29. 20:06
 9/102 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudatosítsd a gyerekeidben, hogy te is ember vagy. Neked is érzéseid vannak, mint nekik.

Te nem csak az apukajuk vagy, hanem egy ugyanolyan ember mint ők.

A gyerekek nagyon önzőek tudnak lenni, és nehezen változtatnak "irányt". Ezért az empátia a megfelelő mód: át kell nekik adni, hogy neked most mennyire rossz ez a helyzet, és ha ők szeretnek téged, támogatnak.

2022. okt. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/102 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz helyzetben vagy, mert a gyerekeidet szereted, és nem akarod megbántani őket. Átkozott érzés, én is voltam/vagyok így. Nekünk már nem ment az együttélés, mert a feleségem rendszeresen szekált, alázott, piszkált. Nem újkeletű dolog volt ez, de az utóbbi pár évben rendszeresség vált. A mi gyerekeink kisebbek, de már öntudatuknál vannak. Nagyon megviselte őket a sok veszekedés, a kiborulásaim, amikor már elszakadt a cérna. Sok hónap vívódás után döntöttem a válás mellett, mert már fizikai tüneteim voltak a stressz miatt. Anyagilag gyakorlatilag a létminimumon tengődök, de mégis jobb. Beláttam, hogy nem tudjuk együtt felnevelni a gyerekeket, ez a vonat elment. Nehezen dolgozzák fel-mert ez egy fél éves történet-, hogy nem vagyok velük minden nap, és természetesen az anyjuk nem változott, oltja őket ellenem. De tudja, hogy a láthatást nem akadályozhatja meg, majdnem a teljes nyarat nálam töltötték a gyerekek. Megpróbálok jelen lenni az életükben, amennyire lehetséges. Felnőtt korukban úgyis látni fogják, hogy hol szúrta el a feleségem. A tieid is látni fogják, nyugodj meg, hiába leszel most egy utolsó strici az anyjuk szerint.
2022. okt. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!