Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi gyerektartast kaptok 2...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi gyerektartast kaptok 2 gyerek után ?

Figyelt kérdés
40 ezret akár adni az apjuk, feketén dolgozik havonta 400at keres de nincs bejelentve
2022. nov. 6. 20:03
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
44%
*Nem tiltja le
2022. nov. 7. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
14%
Ekkora válságban gratulálok, ha ilyenkor akarsz lakást venni hitelre. Gondolom nem egyedül akarod venni! A gyerek apjának meg nem kötelessége a te hiteled fizetni. Azért te sem vagy kutya, had ne mondjam. Örülj a 40-nek, még ha kevés akkor is. Plusz rendezi a kaját. Ettől többet ne várj! Undorító mit gondolnak egyesek. Oké, hogy mindkét embernek van felelőssége, de nem a másik fél kötelessége biztosítani a másik hitelét. Egyébként meg van bölcsőde is, most nyilván kicsi a gyerek, de jövőre már nem lesz annyira. Fogod magad és elmégy dolgozni! Vagy büdös a munka?
2022. nov. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

A hitelt egyedül fizetem kedves utolsó, neki semmi köze a házhoz, nincs közöd ugyan hozzaa, de meghalt édesapám így örököltem pénzt.



A 1.5 éves gyereket pénteken akarja elvinni az apja fel napra, nem örülök neki és nagyon féltem de jogilag elvileg elviheti

2022. nov. 7. 08:24
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom, hogy akik azt mondják, hogy örülj a 40ezernek a két gyerek után, azok valamilyen szatyorban élnek? Jó reggelt! Egy rohadt nagy bevásárlás nem jön ki 20ezer alatt! Ha kemény lesz a tél, az emberek minden pénze rámegy a fűtésre!

Kedves kérdező! Én nem tudom, hogy ki volt a ludas a válásban, nem is érdekel. A felvázolt helyzet alapján írom, amit írok.

Legyen lepapírozva minden. Legyen közös megegyezés, erre ösztönözd az apukát is, mert egy peres eljárás 300ezernél kezdődik és 3-5 évig eltarthat.

A bírósági gyakorlat, hogy a gyerektartásra kötelezett éves nettó bevételének a 20-25 százaléka az éves tartásdíj/gyerek. Viszont figyelembe veszik a vagyoni helyzetet, így ennél kevesebbet is megítélhet a bíró. Így lett nekem havi 80 a két gyerek után a tartás, mert a 220-as havi fizuból alig marad így is a megélhetésemre.

Mindenben meg kell állapodni részletesen, akkor nem érhet meglepetés.A láthatás idejéről, a szünetekről, stb. Az nem fog működni, hogy ad egy minimális összeget, és intéz a bevásárlást, mert ha nem azt veszi, amire nektek szükségetek volna, vagy ha te vásárolsz, és benyújtod a blokkot, kezdődik a veszekedés, hogy minek vetted ezt, vagy azt.

Fix, előre meghatározott díjban kell megállapodnotok, amit szükség esetén be tudnak hajtani. Egy ügyvéd 80ezerért már elvállalja, ha közös megegyezés van, és akkor őt is és téged is véd a papír.

Ő is jobban járna, ha megegyeznétek a két gyerekre havi 120 ezer forintban, mert ha esetleg a NAV-ot valaki értesítené, hogy svarcban alkamaz embereket a férjed munkahelye, akkor megrépázhatják őket elég keményen. A bíróságon meg nem érdemes kamuzni, ha van egy jó kocsi a nevén, nem fogják bevenni, hogy minimálbéren él.

2022. nov. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
8%
Ilyen kötekedő nővel én bíróságra mennék, már csak azért is. Igaz, hogy a gyerekeken csattan, de akkor magyarázkodjon majd a nő a gyerekeknek, ha nagyobbak lesznek.
2022. nov. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
13%

14-es!


Neked is csak habzik a szád, de ha végig is olvastad volna, akkor láttad volna, hogy világosan leírta a kérdező, hogy a kajájukat fizeti apuka, és beszáll az egyéb költségekbe is hó közben.

A másik dolog, hogy világosan leírta a kérdező, hogy jelen pillanatban havi 5 kilót b.szuk hozzá mi. Igen mi. Én, ti, és a többi adófizető.

10-15 évvel ezelőtt még talán igazatok lett volna a tartásdíjat illetően, de ma már az a helyzet, hogy egy elvált 2-3 gyerekes anya jobban él, mint egy gyermektelen, aki reggeltől estig gürizik! Csed, gyed, gyes, családi pótlék, családi adókedvezmény, stb..

A kérdező is olyan rosszul áll, hogy a családi pótlékhoz hozzá sem kell nyúlnia, azt külön számlán gyűjti. Tehát a nélkülözéstől messze van.

Remélem a volt férjnek is lesz annyi esze, hogy ezt a dolgot megemlíti majd a bíróságon ha oda kerülnek.


Az én részemről meg őszintén megmondom, hogy tele van a f.szom azzal, hogy az én adóforintjaimból kell az ilyen semmirekellőknek a kölykeit felnevelni!

2022. nov. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Hát ne haragudj, kérdező, de ahogy kötelességei vannak - pl. beszállni a gyerekek költségeibe -, úgy jogai is, azaz részt venni a nevelésükben.


Te mit szólnál, ha hetente fél napot se tölthetnél együtt a gyerekeddel?

2022. nov. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat inkább kibekulok vele mindenki jobban jár úgy, vegulis szeretjük egxmast és a gyerekekt is. Köszönöm mindenkinek
2022. nov. 7. 15:25
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
De hirtelen váltás lett így a végére... egy brazil szappanoperában nincs ilyen fordulat :D
2022. nov. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Elengedtem az egyedülálló anya szerepet XD nem az én világom
2022. nov. 7. 21:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!