Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ti fizetnétek gyerektartást a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti fizetnétek gyerektartást a gyerek 25 éves kora felett? ( be nem fejezett egyetem/-Megjegyzem a közös lakást csak ők használják és évek óta nem vagyok kifizetve belőle, pedig nem is igényelném felét, csak hogy valamit adjon azért a volt nejem.

Figyelt kérdés
gyerektartás

2020. jan. 30. 09:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Gyerektartást gyerekek után szokták fizetni, ha finanszírozva volt az egyetem és kihullott akkor, ha próbálkozni akar a továbbiakban teremtse elő magának rá.
2020. jan. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Nem. Ennyi idősen ideje felnőni.
2020. jan. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%
Ha nappali oktatásra jár, akkor fizetni kell, mert erről törvény van. Viszont ha a lakás fele a tied, akkor közölném, hogy lakbérre tartasz igényt vagy meghirdeted. Egy 25 éves gyerek is tud dolgozni ha akar....
2020. jan. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Megjegyzem, hogy szeretné befejezni az egyetemet a ,,gyerek,, csak konkrétan egy tárgy nem sikerült még neki.Némi kis munkákat bevállal ,ezáltal a saját ételét,ruházkodását biztosítja. Az anyjának a mosás és a takarítás kerül pénzbe,már amennyibe ez kerül. Szeretném már felújítani ezt a lepukkant garzont amit bérlek. /a tulaj nem fogja, beszámítana a bérleti dijba/
2020. jan. 30. 09:24
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

18 év felett nincs gyerektartás, hanem rokontartás van. Nem mindegy.

Rokontartásra pedig az jogosult, aki méltó rá (ilyen "méltó" ok pl. a felsőfokú tanulmányok folytatása, ami viszont méltatlanná teszi, az pont az, ha kibukik, nem jár be, nem vizsgázik le, stb.). Ugyanez igaz abban azvesetben is, ha pl. a felnőttkorú gyerek nem tartja a kapcsolatot a szülővel.

2020. jan. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor korrigálom a válaszom, ha tényleg csak egy tárgy van vissza és nem az volt a hozzáállás, hogy "anyàm apám nyakán élősködők amíg nem vállalok felelősséget a tetteimért" akkor támogasd, de időkorlát legyen megadva, beszéld meg vele azt, hogy hány félév kell még neki a befejezéshez, mond meg neki azt, hogy addig támogatod, tovább nem. Mégegyszer bukik akkor vállaljon nagyobb felelősséget a következményekért.
2020. jan. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. jan. 30. 09:35
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Én a 18. születésnapjukon végre befejeztem a gyerektartás-fizetést, és azóta közvetlenül a gyerekeknek fizetek. Mindkettő egyetemista. Az egyik dolgozik mellette, van jövedelme, emiatt csak 75 ezret kap tőlem (saját albérletben lakik egy fél éve). A másik meg nem dolgozik (nagyon nehéz szakra jár), ezért ő is 75 ezret kap + teljes lakhatást (azaz a lakásomban lakik, rezsit sem kell fizetnie). Én így vagyok nyugodt, hogy tudom, hogy nem éheznek.
2020. jan. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%
7 éven keresztül nem sikerült neki egy tárgy? Ne vicceljünk már... Majd igényel szoctámot
2020. jan. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
97%
"Ha a továbbtanuló nagykorú gyermek betöltötte a 25. életévét, a szülő csak rendkívül indokolt esetben kötelezhető a tartásra."
2020. jan. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!