Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi gyerektartást kapsz/fiz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi gyerektartást kapsz/fizetsz egy gyerek után? Szerinted mennyi lenne a korrekt?

Figyelt kérdés
Nem a szabályokra lennék kíváncsi,inkább egyedi esetek érdekelnek.
2010. okt. 2. 19:36
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

20.00 71% !

És mit szól a gyermeked édesanyja?Megelőlegezteti az állammal?Látogatod a gyerkőcöt?

2010. okt. 2. 20:20
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

A legkisebb összeg, amit muszáj 17 ezer gyerekenként. Akkor is, ha nem lenne melóm.


Egyébként pedig a fizetésem 40 %-át vonják a kettőre. Az viszont több, mint 17 ezer gyerekenként, olyan 20 ezer körül van egyre.

2010. okt. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 éve váltam el..A exem azt fizeti rendesen amit a bíróságon előírtak.Először havi 9000 forintot fizetett.Pár évvel később kértem,hogy emeljen,mert ez kevés..Akkor felemelte havi 14000 forintra..A fiam 18 éves még tanul..Még most is 14 ezret fizet,de már nem szólok,mert hál istenek olyan anyagi helyzetben vagyok,hogy nem hiányozna ha nem fizetne..Ezért a gyerektartást teljese egészében a fiam számlájára utalom..Ő kapja,ő gazdálkodjon vele..
2010. okt. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

A fizetésed 20 %-a a korrekt.

Ha fix összeg, akkor 20-30 ezer körül.

2010. okt. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
89%

Nekem óriási szerencsém van az exemmel. Még a gyermekelhelyezés előtt vagyunk. Szóban megállapodtunk, hogy annyit fizet, hogy a lakáshitelt ki tudjam belőle fizetni. Csak én vagyok adós, mert az én lakásom.

Cserébe annyit kért, hogy a lakás felét írassam a gyerekre. Ha újraházasodom, a lakáshitel felét, a gyerek részét fizetni fogja, azt mondta. 65 a hitel éppen, CHF. Most 75ezret kapok tőle havonta, plusz a gyerek extra kiadásait is fedezi, pl most vett télikabátot meg csizmát. Havonta egyszer elvisz minket nagybevásárolni és mindig hoz gyümöcsöt is pl...

Ha lesz új kapcsolatom, biztosan visszavesz egy kicsit, de még így is bőven átlagon felüli ahogy teljesít. A saját apámból indulok csak ki.

2010. okt. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
41%

20:11-es! A kommentet pont akkor írtam, mikor ő is írt!!!!!

Így nem láttam!!!!!!

És nem kellett volna lepontoznod, csak meg kellett volna nézned, hogy egy időben írtunk...!

2010. okt. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
62%

Aki azt írja,hogy 20.000.- semmire sem elég,igaza van. De ezt a válás előtt kellett volna meggondolni! Ma egyszerűbb elválni,mint a házasságot rendbehozni! Az anyának nincs munkahelye,azt hiszi,hogy a gyerektartás meg a családipótlék elég a gyerekekre! Ekkor szokta szidni az apát,amiért keveset fizet. Arra senki sem gondol,hogy az apának is élnie kellene valamiből.

Felénk nagyon kevés a munkalehetőség,és alig van olyan,aki 100.000.-nél többet kap. Ha ebből kifizet 40-e4t,akkor a 60-ból kell albit,rezsit fizetni,kaját venni,és néha ruházkodni is. Sok esetben pedig a feleségnek jut fodrászra,kozmetikusra,ruházkodásra is.

Az éremnek mindig két oldala van,nem csak a nő szempontjából kellene nézni.

Vannak ugyan kivételek,de a környezetemben többnyire ezt látom.

45/N

2010. okt. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
57%
nem látogatom, ahhoz is lóvé kéne mert messze vannak. egyébként nem is veszik a szívükre, mit rontsa ott a levegőt az utolsó munkanélküli csóró lúzer.
2010. okt. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

"Csóró lúzer"!

Szeretnéd hogy másképp legyen?

2010. okt. 2. 21:00
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
már lemondtam róla, költözni nincs lehetőség, itt meg nincs munka.
2010. okt. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!