Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi gyerektartást kapsz/fiz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi gyerektartást kapsz/fizetsz egy gyerek után? Szerinted mennyi lenne a korrekt?

Figyelt kérdés
Nem a szabályokra lennék kíváncsi,inkább egyedi esetek érdekelnek.
2010. okt. 2. 19:36
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
67%

Nálam "apám" már lassan 1 éve nem fizet,előtte 4 év volt és utána fizetett kétszer és annyi... Fel sem meri venni a telefonját,pedig lenne miből neki fizetni...

14/L

2010. okt. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
67%
jah és kihagytam,hogy 20 ezret kellene.
2010. okt. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
ma 20:46-os: nem figyeltem, hogy egyszerre irtatok, elnézést, de egyébkén nem pontoztalak le - az valaki más volt.
2010. okt. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk 2 gyerek van, külön-külön kapok 50ezret, vagyis összesen 100at. A gyerekek még kapnak fejenként 20ezer zsebpénzt, +ruhákat, vagy ami épp kell. Ilyen szempontból rendes exférjem van.
2010. okt. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
75%

Apamnak 20.000-t kellene fizetni 2 havonta, tehat 10.000/ho.

(ezt kb. 4 eve kellene, elotte egy forintot nem kuldott, a birosag pedig nem hajtotta be rajta, mivel allitolag munkalnelkuli- megjegyzem, valaskor edesanyam lakasa, autoja,a kozos uzlet- ami azota is megy- de persze a konyvelesben veszteseges-mar 19 eve- mindene az ove lett, mivel anyam, naivan az o nevere iratott mindent. szerelmes volt a draga(:...)


Ehhez kepest a valosag az, hogy mivel 18 eves elmultam, de tanulok, tehat jogilag jarna a gyt. egy forintot nem kapok.

Ezekutan mennyi lenne a korrekt? En mar 10.000 ft.nak is orulnek havonta. Meg tudnam venni belole a berletet es egy-ket jegyzetet idovel.


De ez remenytelen. Mar csak arra varok, hogy mihent meg van a diplomam felkeresem az "apam" es kedvesen ramosolygok, a diplomamat megmutatom, majd finoman es noiesen egy jobbhoroggal(talan kettovel?) meghalalom neki az elmult eveket.


Nah, ezt jol esett kiirni magambol.(:

2010. okt. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Sajnálom az esetedet,s hogy nem találtatok édesanyáddal közösen jó megoldást.A jobbhorgodat megértem,de sajnos annyit kapnál érte,mint egy rendes emberért:(

2010. okt. 3. 16:13
 27/34 anonim ***** válasza:
Minden eset egyedi, de nem lehet több az összeg, mint ami a gyermek szükségleteit fedezi. A nagy átlag 30.000 ft. körül van.
2010. okt. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
az én exemtől 50%-ot vonnak 3 gyerekre..most megfenyegetett,ha nem utalom vissza neki minden hónapban a felét,tesz róla,hogy ne legyen hivatalos munkája,és akkor nézegethetek..
2010. okt. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
45%

30-at kapok meg néha hoz pelust vagy bébiételt. Nálam egyébként is itt kezdődne a minimum. Egy kapcsolat tönkremenéséért mindkét fél felelős és a nő (általában) neveli a gyereket, ha kicsi, kel hozzá éjjel és az ő élete változott meg nagyban, nem a férfié. És szerintem ezt is meg kellene nekik fizetni. Természetesen nem asszonytartásra gondolok.

Szerintem 50.000 lenne a reális a mai világban. Ez az én véleményem.

2010. okt. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Igen 16.26-os.Sajnos én is ismerek ilyen lúzert, aki csak azért ment el munkanélkülire és mostmár közmunkára, hogy csak azért sem fizessen olyan sok pénzt az 1 szem gyereke után.Előtte jól menő vállalkozó volt és most bosszúból teszi ezt, és ezzel azt hiszi, hogy a feleségével tol ki és még büszkén ujságolja is mindenkinek, hogy csak azért sem fog hivatalosan dolgozni és sok pénzt fizetni a gyerek után!És bizony volt az ismerettségi körömben egy 3 gyerekes apuka is hasonló felfogással.Ő feketén dolgozott(direkt kijelentettette magát, hogy megszívassa a feleségét és még a 3 gyereket is le akarta tagadni (8 év után, addig az övéinek érezte)de aztán felcsinált még egy nőt, hogy csak azért is kevesebbet kapjon a 3 másik gyerek és így 4 után számolják a gy.t-t.Ja elfelejtettem, hogy a gyámhatóság ellenőrizte őt többször és sosem találta otthon és egyszer lebukott a munkahelyén, amint állt be a kamionnal és így a munkáltatóra is ráijesztettek és már többé nem feketézhetett.Úgyhogy ha tudomásod van róla, hogy mégis dolgozik valahol feketén uszítsd rá a gyámügyet, hogy igenis fizessen!
2010. okt. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!