Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Váltott gondoskodásról milyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váltott gondoskodásról milyen a tapasztalatod? Amikor egyenlő időt tölt a gyermek mind a két szülőnél..

Figyelt kérdés

Milyen feltételek mentén? Bevált? A szülők hogy éltétek meg? És a gyerek?


Vagy jó megoldás az is, ha 3 és 4 nap váltásban?


7 éves a gyermek


2023. jan. 30. 01:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Errol, mint szulo nem tudok nyilatkozni, de gondolj bele a gyerek helyzetebe. Allandoan keszenletben lenni, iskolacuccokat, ruhakat, egyeb holmikat elol hagyni, mert jajj, apanal vagy anyanal ne maradjon. Vagy peldaul ha a masik szulonel hagy iskolai cuccot. Van olyan a szulok viszonya, hogy mindenfele veszekedes nelkul odaadjak a masiknak? El tudja azt az egyik szulo engedni, ha mindig csak pl anya oldja meg, hogy eljusson az apahoz? Nem fogja apa fejehez vagni, es ujbol a gyerek elott fognak veszekedni, akiben az az erzes lesz, hogy o okozta a konfliktusokat? Szoval szerintem ez csak akkor mukodik jol, ha semmi sertodes, vita, negativ erzes nincs a masik szulo iranyaban.
2023. jan. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
4%

A válásról az jut eszembe amikor a szülő önzőbb , mint a kis gyerek a lapáttal homokozóban.

Úristen nekem kell a szabadság vagy mi.

De a gyerek igényeit letojja mint egy 3 hónapos.

2023. jan. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
28%

A legnagyobb baromság. A gyerek nem tudja, kihez igazodjon. Aki válni akart, az fogja már fel, hogy a gyereket is elveszíti!


F, 42

2023. jan. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Nekem kisebb gyerekem volt váltott gondoskodásban egy ideig. Szerencsére annak már vége. Szörnyű volt, a gyerek nem tudott biztonságosan kötődni sehova. Lehet, nagyobb korban már más. De én nagyobb korban is nagyon fárasztónak találnám a gyerek szemszögéből.

Sok gyerekem van, csak egy volt váltva egy ideig, és én látom a különbséget. A világ életében konfliktusmentes teljes családban nevelkedett gyerekem felszabadult, vidám, kötődő, érzelmes. Az az egy viszont hadilábon áll az érzelmei felismerésével is, nemhogy kimutatásával, és sokáig nehezen teremtett kapcsolatokat. Pl. egyes ovis csoporttársainak 3 év után sem tudta a nevét magabiztosan. Mintha minden emberi kapcsolat kicsit hidegen hagyta volna, hiszen úgyse állandó semmi.

2023. jan. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
20%
Legjobb megoldás, ìgy nemcsak a nő szìv a gyerekkel.
2023. jan. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nálunk ez teljesen közös döntés volt mind a négyünk részéről. Nem így indult, de a gyerekek kérték, hogy hétköznap is lehessenek az apjuknál, igazából nekem sem volt pálya, hogy minden egyes hétköznap négykor eldobok kapát kaszát és sprint az oviba, miközben amíg együtt éltünk, be volt osztva, hogy mikor ki tud tovább bent maradni dolgozni, és az apjuk is hiábyolta őket hétköznap.


Nekem annyi volt a kikötésem, hogy ne vasárnap legyen a váltás, hanem pénteken, ez be is jött, pont a suli meg ovi miatt tök jó, hogy nem hétfő reggel derül ki, ha valami máshol maradt, illetve az is jó, hogy így ott a hétvége töltődni azzal a szülővel, akivel a gyerek nem volt együtt a héten.


Nem szoktunk a volt férjemmel veszekedni, mert nincs min, nagyjából ugyanazok a szabályok nála is, nálam is, ha meg kérdés van, nem okoz gondot megkérdezni egymást.

2023. jan. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
14%

A négyes gyönyörűen leírta a lényeget, engem meg lehet lepontozni. A váltott felügyelet egy gyáva+egy önző szülő kombója. Torz lelket nevel. Büszkén nevelem magam a kicsit, és ütöm-vágom írásban-feljelentéssel az exnejemet, hogy takarodjon ki az életünkből. Okkal: prostituált lett újra. Nem bírt a vérével. Most ezzel váltsak felügyeletet?


A hármas.


F, 43, APA

2023. jan. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ahh kíméljenek azok, akiknél a szülők nem alkalmasak váltott felügyeletére. Ki gondol egy prosti vagy elhanyagoló szülőre? Mert én nem...



Ha eddig is teljesen kivette a részét az apa, akkor miért legyen belőle hétvegi vagy kétheti hétvégi apuka?

2023. jan. 30. 22:02
 9/14 anonim ***** válasza:
8%

Mert a gyereket összezavarja teljesen. Apa vagy van, vagy nincs.


Amúgy meg mi a f...nak teszel fel kérdést, ha csak az a jó, amit hallani akarsz?


Váltogasd csak, felnőttként meg ő váltogat téged. Megérdemled, butuska!

2023. jan. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem, a reális válasz a jó válasz. A 4-es tapasztalata is fontos.

Az 1es meg csak tippel, nincs tapasztalata...

De többen irtak privát üzenetet is, azt is köszönöm

2023. jan. 31. 08:50
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!