Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit lehet tenni, ha a volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni, ha a volt feleség megakadályozza a láthatást?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, tanut kell vinni, aki igazolja, hogy nem engedte meg, hogy lássam a gyereket mikor egyébként járna és 3 alkalom után fel lehet jelenteni, így van?
2010. okt. 10. 14:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sztem a területileg illetékes gyámügyet kell felkeresned, a gyámügy felszólítja, ha erre sincs semmi változás, akkor bíróság - a gyámügyi papírral... De a családjogi törvényt kéne megkeresned, abban van erre vonatkozó rész is, biztos van valahol a neten...
2010. okt. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sétálj be a gyámügyre a jogerős határozattal, amiben benne van, hogy jogod van látni a gyereked. Ők felszólítják, ha erre sem engedi, megbüntetik kisebb összegre (max 50000ezer), ha erre sem, akkor megbüntetik csúnyább összegre (max 500.000 ezer), ha erre sem, akkor kötelezik, hogy vigye a gyereket x helyre, ahol te is ott leszel és felügyelettel átadják neked a gyereket láthatásra.
2010. okt. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
vagy, ha kötelezik és nem viszi a gyereked oda ahova mondják, akkor kimennek veled a lakóhelyre
2010. okt. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De úgy is lehet, ha nem nem enged be, hanem egyszerűen direkt elmennek otthonról (v. úgy csinálnak...) mikor megyek, senki nem nyit ajtót, ilyenkor mit lehet tenni?
2010. okt. 10. 14:39
 5/11 anonim ***** válasza:
semmit, szólj a gyámügynek, komolyan, majd ők elintézik
2010. okt. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Feljelenteni/bejelenteni.Nem a harmadik,hanem az első eset után.

A tanú nem árt,az első meghiúsult láthatás után rögtön jelentsd a gyámhatóságnak.Ragaszkodj a jegyzőkönyv felvételéhez,ennek hiányába tudják húzni a dolgokat,pl ha ismerőse dolgozik ott anyukának.

2010. okt. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azonnal fel-, és bejelenteni. Rendőrség, gyámügy. Ne hagyd hogy elfajuljon a dolog. Ha bírósági végzésed van, hogy megbüntették már emiatt és úgy sem adja oda, akkor akár le is csukhatják és akkor tied a gyerek.
2010. okt. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Ez a kérdés már bennem is felmerült,hasonló helyzetben vagyok.Már előre bejelentette a volt házastársam,hogy külföldre mennének több napra ami két hétvégét is érintene,tehát azon a hétvégén sem fogom otthon találni a lányomat amikor láthatásom lenne.Én mondtam neki,hogy azon a hétvégén biztos meg fogok jelenni akár tanúval is és várom a gyemekemet.Egyébként kéthetente hozhatom el szombat reggeleken és hiába kértem tőle már többször,hogy hadd hozhassam el pénteken este eddig még egyszer sem adta ide.Akkor miért engedjem én el az én drága hétvégémet mikor ezt a két hetet is kín keservesen tudom kivárni?
2010. okt. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

15.54:ha előre szól,akkor nem lehetne megegyezni,hogy pótoljátok ezen alkalmakat,hiszen a gyermekednek nagy élmény a külföld,ráadásul te is szorulhatsz majd hasonló"szívességre".Szerintem azért az jó pont,hogy szól előre,nem a kapujukban állva a szomszéd mondja el,hogy elutaztak.Ilyen esetben a kompromisszum a legjobb.

Azért a kérdező esete annyiban más,hogy ő hiába utazik,nem szólnak neki...

2010. okt. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom megérteni az ilyen nőket. Őszintén remélem, hogy változik a törvény és pofára ejtik ezeket az embereket. Miattuk kell szégyellnem nekem és a többi nőtársamnak magát, mert az ilyenekkel azonosítják a női nemet. Undorom már ettől komolyan..
2010. okt. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!