Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ilyenkor esetben a bíróság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyenkor esetben a bíróság hol és hogy határozza meg a láthatást?

Figyelt kérdés

Férjem kijelentette,hogy ő nem fog hozzánk járni a gyerekeket látogatni,tudni kell hogy mi a szüleimnél laktunk. Azt mondta hogy majd ő elviszi a gyereket ide-oda(de kérdem én hogy hova?). De ő most haza költözött az szüleihez,akik egy putris cigánytelepen laknak. Párom is roma... Nem is ez a gond.


Anyósom próbálna tiszta asszony lenni,de vele lakik még a párom húga 2 gyerekkel férjjel(nem épp a legápoltabbak),az öccse a feleségével és még ott lakik a másik öccse na meg persze apósom. Ezen a helyen állandó a verekedés és a trágárkodás. A kislányunk sose szeretett oda járni,mondjuk én se szívesen,de egy héten egy órát nehezen,de kibírtunk.


Én megmondom őszintén,hogy nem szívesen engedem oda a gyereket,mert tudom azt is,hogyha oda kiviszi,nem fog foglalkozni a gyerekkel,hanem oda majd a húgának és majd ott el lesz a gyerekekkel.


De ez csak a nagyobbik gyerek... A kisfiúval aki csecsemő ilyen esetben mi történik?


Megteheti azt hogy csak a lányunkat hordja láthatásra,a kisfiút meg nem látogatja,mivel ő csecsemő és nem hurcolhatja magával?


Ha esetleg egy semleges helyet állapít meg a bíróság,hova fogja vinni? Albérletbe elmenni nem tud...


NEM ELLENZEM A LÁTHATÁST,csak szeretném,ha mindkét gyerekkel ugyanannyi lenne törődve,nem akarom,hogy kivételezzen a kislánnyal,sőt lehet ő meg nem is vele menni szívesen,mert rosszul esett neki nagyon hogy az apja itt hagyott minket


2011. szept. 3. 07:47
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ilyen esetben... Elírtam a kérdést :)
2011. szept. 3. 07:50
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A csecsemőt a gyermeket gondozó szülő lakásában láthatja a külön élő szülő, nagyobb gyereket elviheti, bár 3 éves korig általában szintén a gondozó szülőnél történik a láthatás.
2011. szept. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ezt valamilyen szinten így tudtam,de itt inkább az érdekelne,hogy akkor most ő a kisfiút nem is fogja látni,mert hozzánk nem jön be elvihetni meg nem viheti? Akkor csak a kislányunk lesz neki a gyerek? Örülök végül is,hogyha őt látja majd,de tudom hogy a gyerek nem szívesen fog vele menni bárhova is.
2011. szept. 3. 08:04
 4/14 anonim ***** válasza:
HA ő nem akar hozzádmenni kérheti "semleges területen" aláthatást.pl. a családvédelmiseknél.
2011. szept. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
De attól a picivel mi lesz?
2011. szept. 3. 08:13
 6/14 anonim ***** válasza:
odaviszed. Ha a bíróság ott jelöli meg a láthatás helyszínét, akkor oda kell vinned.
2011. szept. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Értem :)
2011. szept. 3. 08:18
 8/14 anonim ***** válasza:
Attól még,hogy teszem azt nem fizet gytartást(ne így legyen!) joga van a kapcs.tartó szülőnek,és a gyerekeknek is látni az apukát. Az,hogy hova viszi?Elvileg el kéne mondania.Az meg,hogy nem akar odamenni?Felénk az Alföldön a gondozó szülő mindenkori lakhelye a kapcsolattartás kezdete és vége.Tehát hozzád,a lakásodra jön a gyerekért,és oda hozza vissza. Hiszen a gyerek nem tud még magától oda menni,neked meg nem kötelező +dolgot a nyakadba venni.
2011. szept. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A picit meg ha látni akarja akkor odajön hozzád.Elvileg a gyereke.Ha elég intelligens akkor felveszi a pléhpofát a gyereke kedvéért.Elvégre nem muszáj a nyakába lihegnetek,átmentek addig olvasni,akármit csinálni a másik szobába. Ha gáz van akkor meg ott vagytok segíteni.

Nem miattatok megy oda,hanem a gyerekéért.

2011. szept. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen,csak ő nem akar hozzánk jönni semmiképp sem... Én meg igazán engedném az anyjáékhoz. Isten ments hogy én a nyakába lihegjek,csak úgy gondolom,hogy nem kivételezhet a gyerekekkel...
2011. szept. 3. 09:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!