Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az elvált emberek általában...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az elvált emberek általában lenézik azokat, akik rossz kapcsolatban kitartanak?

Figyelt kérdés
Most minden ember élete más, de magának a válásnak és a házasságnak mindig is volt egy megítélése a társadalom részéről és ez folyamatosan változik. Régen egyértelműen a válást nézték le az emberek, mert a falu szégyene lett volna egy családot felborítani és gazdaságilag sem lett volna feltétlenül ésszerű döntés. Ma viszont, amikor nagyon sokan elválnak olyan büszkék is magukra, hogy milyen bátrak, megmerték ezt lépni, utána tiszta lazaság az élet, bezzeg a lúzerek szenvednek továbbra is.

2023. máj. 21. 13:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Nem gondolnám. Szerintem inkább az a jellemző a mai napig, hogy azt nézik le, aki elvált. Szerintem is előnyös, ha valaki mer lépni, és bátor, tesz a boldogságáért. Te viszont ezt nagyon kiforgattad. Mondok egy példát, volt részem toxikus kapcsolatban, amiből évekig nem tudtam kilépni. Szerencsére sikerült, ma már boldog vagyok. De sosem nézném le azt, aki nen tud kilépni, mert tudom, hogy rettenetesen nehéz.
2023. máj. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Már miért néznék le? Aki egy váláson túl van, (mindegy milyen okból) mindehogyan padlóra kerül pl anyagilag. Ebből felállni kkvvvára nem érdekel közben hogy ki kivel miért milyen kapcsolatba marad vagy nem marad együtt.

Talán annyi, hogy jobban rálátunk a szar kapcsolatba vergődőkre, vagy esetleg eszünkbe juttatja hogy válhattunk volna korábban is.

De hát mindennek eljön az ideje amikor kell.

2023. máj. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Nem nevezném lenézésnek, inkább véleménynyilvánításnak.

Sokkal inkább azt az embert nézik le, akiről mindenki tudja, hogy megcsalja a házastársát, de kifelé a társadalom felé azt "vetíti" hogy micsoda nagy összhangban élnek. Az ilyen emberek élete egy nagy hazugság (hazudoznak a házastársuknak, rokonoknak, munkatársaknak, ismerősöknek stb)! Ez az amit a nagy többség elítél.

Még mindig tisztességesebb embernek tartják azt aki nem kefél félre, hanem inkább elválik.

Vagy az sem elítélendő ha valaki nyíltan elmondja, hogy az anyagiak miatt nem tud elválni (nincs megcsalás), és ezért kínlódik a rossz házasságban.

2023. máj. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért néznénk le? Tudjuk, hogy min mennek keresztül. Mindenkinek magának kell tudnia, hogy meddig próbálja megjavítani a kapcsolatot és hol jön el az a pont, ahonnan már nincs tovább.
2023. máj. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"bezzeg a lúzerek szenvednek továbbra is."


Ha anyagi kényszer miatt van együtt a másikkal, akkor inkább nagyon sajnálom az illetőt (bár én nem elvált vagyok, hanem egyedülálló).

2023. máj. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem minden normális ember ha észre veszi, hogy valami nem stimmel a kapcsolatban akkor először beszél a párjával és megpróbálják megjavítani, ha nem sikerül akkor szakítanak/válnak. Aki bent marad valami szarban az pedig szerintem nem normális.
2023. máj. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem nézem le azt aki elvált kivéve azokat akik csak azért váltak el mert esélyt sem adtak a házaság megmentésére.

A problémák megbeszélése helyet keresnek egy másik társat nem nézve azt akit elhagytak ö hogyan érez.

És csak a gyűlölet és a harag marad a gyerekek ide oda rángatása.

És mi lessz ha elmulik a nagy szerelem?

Keres egy másikat akivel kihuz megint 1-2 évet.

Egy házaság két emberöl szól és mindkét félnek engednie kell aki ezt nem akarja elfogadni az ne is házasodjon.

A rossz kapcsolatban is lehet valami jó nem hiszem,hogy egy embernek csak rossz tulajdonságai vannak és érdemes kitartani a másik mellet.

Kivéve a bántalmazás az erőszak és az alkoholizmus ebben az esetben tényleg a válás a megoldás.

2023. máj. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#7

Teljesen egyetértek veled, de azt is elfogadom, hogy a házasság egy konstruktív fogalom és nagyon sokan csak addig akarják, amíg komfortosan érzik magukat benne. Arról is születtek már tanulmányok, hogy a válások száma töredékére esne vissza, ha az emberek legalább annyi energiát fektetnének a meglévő házasságuk megjavításába, mint amennyit új kapcsolat kialakításába, mert hosszútávon az sem egy életbiztosítás. A bántalmazó kapcsolatok más kategória, ott nincs miről beszélni, el kell válni.

2023. máj. 22. 09:26
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

#7:

Szerintem csak részben van igazad!

Ha egyszer a másik fél menni (válni) akar, azzal nem tudsz mit kezdeni!

Persze először mindenki megpróbálja megjavítani, vannak akik többször is nekifutnak, de nem lesz jobb. A többség nem első gondolatra válik!

Mire eljutnak addig hogy válni akarnak, addigra már megpróbáltak több dolgon változtatni, csak nem jött össze.

Ismerek én is olyan párt, ahol kényszeresen van fenntartva a házasság, mert kifelé azt vetítik mindenkinek, hogy ők egy köztiszteletben álló házaspár, közben az egyik fél már évtizedek óta csalja a másikat.

Nem válnak el mert nem akarják megosztani a vagyont, és az egyik állandóan depressziós, társfüggő, érzelmileg zsarolja a másikat stb.

Már mindent megpróbáltak, a gyerekeik időközben felnőttek lettek, de nem lett jobb a házasság. Az egyik fél szabadulna, új életet kezdene, de egymást tartják rabságban. Szerintem ez pszichés eredetű mindkét félnél (nehogy a másik boldog legyen valakivel).

Ha valaki el akar menni azt el kell engedni (ha már nem sikerült megjavítani a kapcsolatot). De érzelmileg és anyagilag zsarolni nagyon nem fair dolog, csak azért hogy fent legyen tartva a "látszatházasság". És ezekben az esetekben szó sincs tényleges tettleges bántalmazásról.

De az sem normális, hogy az egyik menni akarna és a másik már a létező összes "praktikát" beveti, csak ne legyen válás.

2023. máj. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok elvált, de már megvolt az esküvő dátumunk egy 7 éves kapcsolatban, amikor szakítottam... úgyhogy úgy érzem, hogy releváns lehet a véleményem.

Szerintem vannak azok az elváltak, akik mindenkire ráprojektálják, hogy mivel nekik az volt a megoldás abban a szituációban, ezért másnak is az a jó.

Én nem nézek le embereket, inkább úgy fogalmaznék, hogy sajnálom azt, aki egy menthetetlen kapcsolatban (vagy nem kompatibilisek vagy toxikus az egyik fél) benne marad, és ha nem változtat, akkor távolságot tartanék tőle, mert nem akarok azokba a gondolatmintákba újra beleesni.

Ugyanakkor van olyan, hogy csak egy hosszabb rossz periódus van a kapcsolatban, de mind a 2 fél tesz azért, hogy változzon és jobb legyen, ilyenkor persze az más helyzet.

2023. máj. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!