Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ezen hogy lehet enyhíteni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezen hogy lehet enyhíteni?

Figyelt kérdés
Feleségemmel válófélben vagyunk, ő már el is költözött. Nem a miértre szeretnék kitérni, hanem a hatására. Ez egy hete történt, azóta minden nap iszok. Nem részegségig de pár pohár bor lecsúszik. Olyan érzelmi hintában vagyok, hogy menekülési kényszerem van sokszor 1-1 adott helyről, szinte pánik jön rám. Néha teljesen zavart vagyok, szédelgek, egy másodperc alatt elfelejtem hogy hova tettem le a telefont vagy ezt vagy azt. Előjött a kézremegés is, (nem a klasszikus alkoholista kézremegés) ami annyira durva hogy a boltba nem merem elvenni a visszajárót mert látványossan remeg. Reggel mikor felkelek szinte menekülök itthonról, de sehol nem is érzem jól magam, valamint társaságba se. Este meg úgy megy a szívem hogy a fejembe hallom a dobogást. Próbáltam megfejteni hogy ez esetleg valami depressziós dolog lehet e vagy mentálissan teljesen megborultam, mert hiányérzetem nincs vagy az a klasszikus szakítás utáni érzés hogy vissza akarom kapni vagy hasonló. Inkább teljesen magamba fordultam és a fizikai tünetek jöttek elő. Ez a zavarodottság ami inkább eléggé nyomaszt. Hogy lehet ezen enyhíteni? Lefoglalni se tudom magam semmivel mert kényszeressen menekülök mindenhonnan mert jön a pánik. Igazából úgy érzem magam mintha benarkóztam volna. Valakinek valami ötlete van esetleg?
2023. máj. 25. 01:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt még hozzáteszem hogy enni nem sokat eszek de éhes se vagyok, viszont amikor túl vagyok egy ilyen pánikszerűségen akkor rámjön az öklendezés.
2023. máj. 25. 01:51
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Termeszetes amugy, lelkileg magad alatt vagy. A valas stressz, gyász, nehez feldolgozni. Pia helyett szedjel macskagyökeret, sportolj es az segit.
2023. máj. 25. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Ahogy a #3-as írja. Vedd rá magad valami sportra, vagy egyéb fizikai terhelésre, amitől elfáradsz és ne a pia mellett üldögélj. Csak szólok, hogy ez az a pont, ahonnan vagy erőt veszel magadon és megindulsz felfelé, vagy alkesz leszel. Mindenki másképp dolgozza fel a válást. Nincs semmi bajod valószínűleg, csak gyökeresen megváltozott az életed és rajtad így jön ki. Döntsd el, hogy mit szeretnél! Tiszta lappal újra kezdeni, vagy lecsúszni?
2023. máj. 25. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Psziches eredetű a remegés. Ezek a pánik, szorongás klasszikus tünetei, ami lehet átmeneti, nem kell megijedni. A stabil megszkokott rutin most a feje tetejere állt, új élethelyzet állt elő amivel meg kell tudni birkózni, de nem az alkohollal. Fordulj inkább pszichológushoz, ő ha szükséges felír valamit, tud technikakat amivel levezetheted a feszültséget, szorongást. Pl. Légzésterápia, masszázs, relaxációs gyakorlatok, jóga, meditáció. Cigi, alkohol csak ront a helyzeten. Jobbulást kívánok!
2023. máj. 25. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Alkohol helyett sport, magány helyett barátok, aktív program, amelyet válás előtt szívesen csináltál. Szerintem az is segítene, ha valakinek őszintén elmondhatnád mi bánt és meghallgatna, legyen ez családtag, barát, avagy szakember.
2023. máj. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem a baráti kör segített. Áthívtak magukhoz, közös programokat szerveztek. Focizni is jártam, úgyhogy ott is adott volt a társaság. Elkezdtem személyi edzőhöz járni, ő motivált arra, hogy folyamatosan járjak. Igazából kellett pár hét, amíg kialakult az új életem, onnantól már nem volt gond. Pár hónap múlva már randizni jártam, kicsivel több, mint 1 év múlva pedig megismertem az új feleségem, mindezt 40 év felett.
2023. máj. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Trükk: ne foglald le magad. Engedd meg magadnak, hogy szarul legyél. Én 2 hétig home office-ban voltam miután a feleségem elhagyott. Naponta többször tört rám a sírás, nyilván ilyen önsanyargató, önkínzó gondolatok miatt (más öleli, más csókolja, másra vágyik, stb.). Ki kell, hogy ezek jöjjenek. Akkor nekem ott 2 hétig konstans gyomrofájásom volt, alig ettem valamit. Utána leszel jól és utána már jöhet a harag fázisa, amiből könnyű lesz magad meggyőzni, hogy van miért utálnod. Aztán ez is elmúlik persze, el is kell, hogy múljon, de addigra már jól fogsz funkcionálni.

Eleinte engem is próbáltak "itatni" a barátok, de rám az alkohol rossz hatással volt. Csak hangerőt adott a rossz érzésekre, felerősítette azokat. Nem jó ilyenkor...szenved a test meg a lélek eléggé a pia nélkül is. Sok ember ilyenkor a piát nem tompításra használja, hanem hogy kifejezze a környezete felé, hogy "nézd, én ennyire rosszul vagyok, sajnálj". Ez meg abszolút rossz megközelítés. Ha esetleg ebben magadra ismersz, akkor sürgősen fejezd be az ivást. Meg amúgy is. :) Ha csak azért csinálod, hogy magadban azt érezd, hogy "látod, Te teszed ezt velem", akkor húzd ki magad az önsajnáltatás mocsarából, ragadd meg a tökeid és foglalkozz a trauma feldolgozásával, mert nem attól lesz valaki férfi, hogy nem sír, hanem ha mer sírni. Kitartást és bátorság! Szerelmi bánatba még nem halt bele senki, bár néha az ember azt érzi, hogy jobb lenne...de a traumás növekedés valós dolog. Ha pozitívan jössz ki ebből, akkor óriásit fogsz profitálni.

Ami nekem bevált, miután megvolt a kezdeti szakasz: apró, pici napi célok. Pl. konyha rendberakása. Képek lecserélése a falon. Ilyen tényleg mindennapi pici apróságok. Aztán fontos a "self care". Én vettem magamnak új parfümöt, pár új pólót. Elkezdtem futni, ilyesmik. Ja és a barátok, nagyon fontos tényleg. Csak nem szabad őket túlterhelni.

2023. máj. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem mostanában már sokkal kevésbé nehéz a szakítás. Régen beledöglöttem, most sem egy fáklyásmenet, de haragot pl sose érzek. Elment, mit lehet tenni? semmit. Nem kellek neki, az ő baja (meg az enyém), de tartom annyira, hogy el tudja dönteni mit akar.
2023. jún. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!