Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tegyek? Elég nehezen viselem.

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Elég nehezen viselem.

Figyelt kérdés

Tudom,hogy másnak sokkal több gondja van..de ez nekem most sok..

Szüleim állandóan veszekednek,apa most majd lehet hogy elfog költözni.Anya sokszor sír emiatt de ez apát nem érdekli nagyon..

Az utóbbi pár hónapban apa eljár inni,és már háromszor megcsalta anyut.Ez apára sose volt jellemző...

Mostanában már félek is tőle..

Meg nekem egyébként is nehéz mert pszichiáterhez járok depresszióval,meg nemrég volt egy öngyilkossági kísérletem...

Apuék nem nagyon foglalkoznak velem..

szerintetek mit csináljak? ezt így nem bírom egyszerre...


14/L


2010. okt. 12. 22:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Rokonhoz nem tudsz költözni? Ez szörnyű környezet egy 14 évesnek!
2010. okt. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

ugye tudod, hogy csakis rajtad múlik az, hogy hogyan vészeled át a következő időszakokat??

én a helyedben nem magamat sajnálnám, hanem próbálnék anyumnak segiteni feldolgozni a dolgokat..

Most te beleképzelted magad, hogy mit érezhet anyud, hogy átverték,megcsalták és egy baromhoz ment hozzá???

neki sokkal rosszabb, mint neked, mert rengeteg gond szakadt a nyakába!!ha segitenél neki, akkor kevesebb időd jutna az önsajnálatra!!

belegondoltál már abba, ha neked gyereked lesz és öngyilkosságot kísérel meg, akkor te majd mit fogsz érezni??

garantálom, hogy a szived szakadna meg, hogy ilyet tesz veled és magával a gyereked!!Ideje felnőnöd kisanyám!!

26N

2010. okt. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

elsőnek: sajnos nem...egy olyan rokonunk sincs aki eltudna engem tartani.Nagyszülők is már meghaltak..


Egyébként majd valamikor jön ki a gyermekjóléti szolgálat..ezt a pszichiáter intézi elvileg..hát..nemtudom mi lesz.


második válaszolónak: tudom,teljesen igazad van.

Én nem magamat sajnálom,mindig magamat hibáztattam mindenért,meg ritkán foglalkozom azzal hogy nekem mi a jó.

Egyébként már 23 éve vannak együtt ezért is csodálkozom..

Anyának szoktam segíteni hogy feldolgozza ezt az egészet,de az a baj hogy anyával is vannak gondok.Szóval csak akkor beszél meg foglalkozik velem ha neki gondja van..állandóan undok,egy rendes szava sincs..és ez régebben is így volt.

2010. okt. 12. 23:17
 4/11 anonim ***** válasza:

Az öngyilkosság nem megoldás semmire!!! Gondolj bele,ha ne adj'isten tényleg meghaltál volna, anyukád hogy érezné magát? Szörnyen! Most inkább segíts anyudnak mindenben,lássa,hogy te nagyon szereted őt. Öleld át,adj neki egy puszit,ajánld fel,hogy ma inkább te mosogatsz el,ő pihenjen,kapcsolódjon ki. Beszélgess vele vidám dolgokról,vidítsd fel őt,amennyire a körülmények engedik. Ez neked is jót tesz majd és az anyukádnak is.

Nem foglalkoznak veled a szüleid? De miért,vagy miben nyilvánul ez meg? Ha sokat dolgoznak,és azért nem marad annyi idő rád,azt meg kell értened,hiszen azért dolgoznak főleg,hogy neked megadhassanak mindent!Beszélgess apukáddal is,mondd el neki,hogy szereted,bármit is tett,mégis csak az apukád...az,hogy édesanyáddal megromlott a kapcsolata nem jelenti azt,hogy téged nem szeret és nem vagy neki fontos! Fel a fejjel!

2010. okt. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem bírod.Más szülők is veszekszenek,és más házasságok is tönkremennek.Téged nem bántanak,csak egymást.Te csak külső szemlélő lehetsz,nem tudod befolyásolni hogyan viselkedjenek egymással.Majd lesz valahogy,örökké nem fog ez tartani.Addig próbálj meg elkülönülni ha veszekedés van,és gondolj arra hogy ez nem a te dolgod,foglald le magad a saját dolgaiddal,és ne idegeskedj.Ez tényleg nem rajtad múlik,hanem rajtuk.
2010. okt. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy szörnyen érezné magát,de akkor miért nem mutatja ki hogy szeret?

Odaszoktam menni hozzá,megölelem,adok neki puszit de mindig ellök meg azt mondja hogy ő nem ér most rá..

Hazajön,takarít,néha főz,aztán fekszik is le aludni.Meg se kérdezi hogy mi volt a suliban meg ilyenek.Mondjuk nem is baj annyira nem azért mondom.Az rosszabb hogy nem jön oda hozzám soha,meg hogy egyszer azt mondta hogyha elválnak akkor nyugodtan vigyen apa magával mert hogy én neki nem kellek..

2010. okt. 12. 23:33
 7/11 anonim ***** válasza:

Apukáddal józan állapotában nem próbáltál még beszélni?

Vagy ha ilyen rossz a helyzet miért nem költözöl el anyukáddal valahova? Persze tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű, de valami megoldás mindig van.

Az öngyilkosságot felejtsd el, próbálj meg erős lenni, anyukádnak segíteni, beszélgessetek sokat, és légy megértő vele szemben, érthető hogy undok mostanában, hisz rengeteg problémája van ahogy leírtad.

Remélem sikerült találni valami megoldást, sok szerencsét és kitartást kívánok!

L/16

2010. okt. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nyilvánvaló,hogy anyukádnak most sok a gondja,hiszen romokban a házassága,talán ezért viselkedik veled undokul. Mást nagyon nem tudsz tenni,mint hagyod őt,hadd dolgozza fel a problémáit. Amikor azt mondta,hogy apukád vigyen magával,mert neki nem kellesz,biztos,hogy nem gondolta komolyan csak az indulatok beszéltek belőle. Nekem is elváltak a szüleim,bár én kisebb voltam (7 éves) de tudom,hogy milyen rossz ez. Ilyenkor nem tudsz mást csinálni,mint türelmes vagy anyukáddal és amiben tudsz segítesz neki,akár lelkileg,akár a házimunkában. Ha most nem is, de később mikor lehiggad értékelni fogja hidd el! :-)
2010. okt. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Most anyukád,és apukád is nagyon rossz helyzetben van...

Az igazság az,hogy anyukádnak is segítségre volna szüksége,mert most még magáról sem tud gondoskodni érzelmileg,nemhogy rólad.Tisztába kellene jönnie a saját érzéseivel,és lehetőségeivel a kialakult helyzetben,mert csak úgy tudja helyretenni az életét.És ha így tesz akkor veled is maximálisan törődni tud...

Nincs jobb ötletem vagy menjen ő is terápiára,vagy esetleg töltsd le ezeket a könyveket neki,hogy beleolvashasson:

*****

*****

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. okt. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az,hogy apukád megcsalta anyukádat csak hab a tortán nem ez a boldogtalanságuk oka.Az igazi ok az,hogy anyukád,és apukád már régóta nem szeretik egymást.Már régóta boldogtalanok ebben a házasságban,de azt hitték,hogy neked az a legjobb ha együtt maradnak...Még akkor sem jöttek rá,hogy neked ez nem jó amikor depressziós lettél,és öngyilkosságot kíséreltél meg...

Mindketten egyformán hibásak azért amit veled tettek.Inkább gyógyszerereket szedetnek veled,mintsem beismerjék saját maguknak a hibáikat,leüljenek veled őszintén beszélgetni,és változtassanak,hogy mindenkinek jobb lehessen.

Sajnos nem ők az egyedüli család aki így él,és nem vagy egyedül a gondoddal....

Ha jót akarsz magadnak akkor nem hagyod nekik,hogy a csatározásukkal végképp tönkretegyék az életedet.Nagyon fáj az most neked ahogy anyukád is viszonyul hozzád,de te nem tehetsz róla.Majd rendezik egymás között a dolgokat,ahogy tudják.De te ne hagyd,hogy jobban tönkretegyenek...

2010. okt. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!