Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nehezen viselem már az itthoni...

Nehezen viselem már az itthoni dolgokat, vajon mit kellene tennem? (Előre is bocsi, h nem igazán kérdés, de olyan jó végre kiengednem ezt magamból)

Figyelt kérdés

A problémák főleg akkor kezdődtek amikor nővérem és a férje vett egy házat és beleszült 3 apróságot a nincstelenségbe, majd mikor már érezték, h nem tudják fizetni a törlesztőrészletet, rávették anyát, h fizessék "együtt". Majd ők fizetik a részüket, azóta az elmúlt 2 évben 1 fityinget sem adtak bele, már lassan úgy viselkednek mintha ez anya gondja lenne, a férj még azt is mondta, h "sajnálja, de nem tudnak segíteni" -.-'


Anyának két munkája is van, de egyszerüen nem bírja már a mi házunk is veszélyben van, másik tesóm is itt él, de amit keres abból egy kenyeret sem vesz, mert akkor "neki mégis mi fog maradni", én eddig suliba jártam, de már azt is ott hagytam, mert képtelen vagyok így tanulni már. Nagyon szeretnék dolgozni, nincsenek elvárásaim, de még a Tescoból sem hívtak vissza.


Kezdek összetörni, ezenkívül a velünk élő nővérem is elviselhetetlen, mindenért lenéz, és semmi sem jó amit és ahogyan csinálok, pedig ő 27 éves létére, még csak 1 éve dolgozik, és lenéz, mert hogy én nem dolgozok és mindent megeszek és úgy tesz mintha ő tartaná el a világot is, ez persze hülyeség.


Szeretnék elköltözni, de közben félek is, h mit fogok csinálni egy érettségivel. Szerintetek érdemes lenne fogni magam és saját életet kezdeni valahogy? Vagy mit tesznek azok akik hozzám hasonló életkorban és/vagy helyzetben vannak?


20/L


2010. dec. 14. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem ne költözz el, segíts anyukádnak, hisz elég szar helyzetben van, és valahogy fel kéne nyitnod a szemét, hogy nem jó ez így, hogy ő fizeti a tesódék házát.
2010. dec. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen. Anyukádat kéne ráébreszteni hogy ha a tesód elég felnőttnek érezte már magát ahhoz hogy vegyen egy saját házat, akkor ahhoz is elég felnőtt, hogy vállalja a vele járó gondokat. Ő csinált magának hitelt, ő szívjon érte, és ne az egész családotok... Ennyi erővel bárki elköltözhetne otthonról. Végülis, vegyél fel 20milla hitelt, építs egy házat, aztán rinyálj hogy nem bírod fizetni, nem?
2010. dec. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyébként 2. válaszoló vagyok... Az anyósoméknál lakom, akiknek mint kiderült, 2millió fizetetlen hitelük van, ami már behajtónál van. Mi is simán elköltözhetnénk így a párommal, de akkor nincs értelme ha utána nem bírod fizetni a hülyeséget... Az lesz a vége nálatok, hogy a ti fejetek fölül megy a ház, a tesódék meg elküldenek titeket, hogy menjetek már az ő saját házukból...

Ilyet nem szabad csinálni :/ 20/L

2010. dec. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a két út áll előtted vagy otthon maradsz, elmész dolgozni és próbálsz segíteni anyukádnak vagy a másik, hogy fogod magad és lelépsz otthonról albérletbe mondjuk a legjobb ha valamelyik bnőddel közösen béreltek ki egyet és ha még jut rá, akkor onnan is támogathatod anyukádat de ott sokkal kevesebb pénzed marad, mint ha otthon laknál szóval ez a neccesebb.

bizony nehéz dolog az élet...

23/f

2010. dec. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha lehet, határolódjatok el tőlük, kössétek le a pénzeteket egy bankszámlára, amihez nem férhetnek hozzá. Nem vagytok elég gazdagok ahhoz, hogy őket kihúzzátok a gödörből, akkor legalább ne rántsanak magukkal...
2010. dec. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha továbbra is ilyen állapotok uralkodnak a családodban és nem tudod anyukádat meggyőzni, hogy ez így nem mehet tovább, igen, érdemes lenne. A legjobb az lenne, ha találnál munkát, de tudom, milyen nehéz. Én 31 évesen egy éve nem találok semmit, pedig nincsenek túl nagy igényeim munka terén. Aztán ha találsz is munkát, nehéz megtartani, ha valami gond van, az újakat küldik el. Aztán, ha megint nem találsz semmit, miből fizeted az albérletet? Nem irigylem a helyzeted.
2010. dec. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!