Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Akad olyan, aki "muszájból"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akad olyan, aki "muszájból" válik?

Figyelt kérdés
Úgy értem, a házasságával nincs baj, de olyan anyagi helyzetbe kerültek, hogy kénytelenek elválni néhány támogatás miatt.
2010. okt. 15. 07:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Meg sokan azzal kapcsolatban is tévedésben vannak hogy nem az számít egyedülállónak aki papaíron az HANEM AKI GYAKORLATILAG IS AZ!

Tehát ha életvitelzerűen együtt él 2 ember de papíron nem is ismerik egymást akkor sem egyedülállóak!!az állam szemében sem!!!!

2010. okt. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:

Helló! Elég érdekes olvasni a hozzászólásokat....

Nem értem, hogy hogy lehetne már ebből megcsalás?????? Uramég, ezt a hülyeséget!!!!!!!!! Hát basszus, ha meg akar csalni, rohadtul mindegy, hogy milyen papírotok van.. Áá, nem is értem. Sok tízezer forintról van szó, amivel többet kaphat így a család. Van akiknek ez nagyon sokat jelent.. Őszintén szólva inkább én azt nem értem, hogy miért nem csinálják többen ezt....

2010. okt. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az összes eddigi választ.

Megcsalásról nincs szó, viszont úgy tudom, nem fognak szétköltözni, de ezek szerint ez alapfeltétel, legalábbis papíron.

2010. okt. 15. 09:42
 14/17 anonim ***** válasza:
Igen, én ismerek is olyat, akik kénytelenek voltak elválni, ugyanis csak így kaphattak mindketten segélyt.
2010. okt. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
olyanról is tudunk ám, akik érdekből házasodnak. Pl egyetemistáknak előnyös a támogatások miatt:-S
2010. okt. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én is szeretném tudni ki élvezi az előnyöket, ha nem házas. Nekünk az első gyerek mikor született nem voltunk házasok és egyedülállóként kértem mindent. Nem kaptam meg, mert azt mondták apa elismerte a gyereket. Szóval??

Aztán mikor vettünk 1 házat, akkor még volt félszocpol. Akkor meg bizonygatnom kellett, hogy ettől a pasitól van a gyerekem. AMúgyis megkaptam volna, csak mivel 50-50 % tulajdonrészünk van a házba, ezt bizonyítanom kellett. Ott az okményirodában az ügyintéző szeme láttára fogtam 2 embert és aláírták nekem a papírt, hogy a lányom a (mostmár) férjemtől van. Na aznap döntöttem el, hogy összeházasodunk és nyasgem mindenkinek. Másnap bementünk kértünk időpontot, összeadtak "osztjóvan". Második lányunk születésénél már meg sem kérdeztek semmit. Még az anyakönyvi kivonatot sem kérték, csak hogy hol és mikor házasodtunk... ennyi.

Ebből a szempontból sajnálom a pasikat, mert így a nő akár mit megtehet a birka férj a gyerek apja és kész.

29/N

2010. okt. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

én mondjuk nem tervezek házasságot, de nem ezért. együtt élünk a párommal, én a saját lakásomba vagyok bejelentve, ő a szüleihez, tehát hivatalosan szinte nem is ismerjük egymást.


nem tudom, hogy így milyen jellegű támogatásokat kaphatok majd, de biztos nem erre fogok játszani. dolgozunk becsületesen, de a családi pótlékot és gyest nem fogom visszautalni az államnak :D pláne, hogy adózunk is keményen...

2010. okt. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!