Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit a teendő kapcsolat tartás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit a teendő kapcsolat tartás akadályoztatása ügyben? Rendesen fizetem a havi gytartást, láthatáskor időben megyek érte-viszem haza. Telefonon mégsem beszélhetek vele! Holott a gyermekem igényli és szóváteszi.

Figyelt kérdés

Kedves Leendő Tanácsadó!


Az én problémám a következő:


a feleségemtől 2 éve elváltam,mert külön utakon akart járni... szóval van egy élettársa akivel ezt annak idején elképzelte van egy 8 hónapos gyermekük... Igen ám de a volt feleségemmel van egy közös gyermekünk, Ő most 6 éves! havi 40e ft gyerektartást fizetek. vettem a lányomnak egy egyszerű mobilt (Ő vette mindig fel) azon hívhattam 2-3naponként,az oviról a napjairól,(mikor jössz értem apa?)témákról beszélgettünk mindig.


de azt mondta az anyja csak akkor beszélhetek vele,ha feltöltöm a kártyáját... hozzá tenném, a gyermekem 1 szer sem hívott engem. Ami természetes,hiszen 6 éves létére nehogy már Ő hívjon!!! De akkor miért töltsem fel,mert majd ők lebeszélik hangzott a válasz... Én nem szidtam a volt feleségemet soha a gyermekünknek,de most nem tudok neki mit mondani... ha kérdezi apa miért ne hívsz??? csak hummögök... aztán ő közbe vág: ja tényleg most jutott eszembe anya kikapcsolta a mobilomat...


a vezetékesen sem hívhatom,nem adják oda neki... az anyja mobilját sem veheti föl a Lányom...


kétségbe vagyok esve,még szerencse,hogy 2hetente egy napra velem lehet...


Tapasztalatok érdekelnek-eredmények,mit lehet gyámüggyel vagy jogi úton elérni ha lépnék abba az irányba... De mindenki véleményét NAGYON VÁROM MÁR NEM TUDOM MIT TEGYEK??? Nem akarom,hogy a harag haragot szüljön,de ha nincs más akkor kénytelen vagyok valóban jogi útra térni... Remélem tudtok-tudnak nekem segíteni.


Előre is nagyon köszönöm!!!


Pál


2010. okt. 15. 10:48
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Pál, mindenképp beszélj asszonnyal, bár gondolom, ismét csak nevetni fog.

Javaslom mindenképp jogi útra vinni a dolgot, mert a 6 éves gyereked ott tölthetné nálad az éjszakákat is!

Nem tudom, volt-e birósági itélet, de ekkora gyereket oda kell adjon az anyja hétvégére, tehát ott aludhatna nálad. Ha anya nem engedi, akkor egyszerűen minden alkalommal fel kell jelenteni a gyámhatóságnál. Akkor is, ha nem veszik fel a telefont, nem adják oda neki a telefont. Menj el a gyámhatósághoz és a jelenlétükben hivd fel a lányodat a vezetékes telefonon. HA nem adja anyuka oda neki a telefont, akkor megbüntetik, márpedig a büntetés pénzbeli.

Egyik ismerősöm ezt végigjátszotta, anyuka nem engedett, de apuka rendre feljelentette a láthatás, kapcsolattartás akadályozásáért. Végül 50.000 ft-os birságnál járt anyuka, onnantól nem volt akadály, jöhet-mehet a gyerek, amikor csak kell...

Szóval egy szimpla ügyvéd kell neked, irjon felszólitást anyukának, amiben figyelmezteti. Utána mehetsz mindig feljelenteni. Ne hagyd magadat és eléred a célodat, ami neked és a gyerekednek a legjobb.

Kitartást kivánok!

2010. okt. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!