Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha olyan házastársak válnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha olyan házastársak válnak el, vagy tönkremegy a kapcsolatuk, ahol van gyerek, az valószínű, hogy a gyerek miatt van?

Figyelt kérdés

Most az utóbbi hetekben, hónapokban például Tóth Gabiék, Kucsera Gáborék és Radics Gigiék is elváltak, és mindegyik családban vannak gyerekek.

Meg egyébként nem csak ez, hanem az interneten is mostanában "feldob" ilyen posztokat, ahol feszt az van, hogy a gyerek miatt mennek tönkre a házasságok.


2023. aug. 10. 18:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
75%

Ezek agyhalott emberek, meg te is az vagy, hogy ilyeneket veszel alapul. Ezek a gyerekek már most tönkre vannak téve, eleve törés egy gyereknek, ha szétmennek a szülei, róluk meg hirdeti is az anyja/apja, hogy miattuk volt.


Nekem a legtöbb munkatársam szülei együtt vannak, 30+ vagyunk. Az én szüleimnek sem volt mintaházassága, sok volt a konfliktus, de megöregednek együtt, és ahogy kirepültünk, megnyugodtak ők is. Amelyik kapcsolat nem bír ki egy gyereket, az nem kapcsolat.

2023. aug. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek nelkul ugyanugy szakitanak az emberek. Nem kell a gyerekre kutyara macskára fogni.
2023. aug. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

#1

Aha, agyhalott vagyok? :)


Akkor ennek a cikknek az írója nem az, igaz? 😁🤦


[link]



Egyébként honnan veszed, hogy én ezt a 3 családot vettem alapul?

2023. aug. 10. 19:09
 4/27 anonim ***** válasza:
90%

Mi elváltunk, volt két gyerek, és nem miattuk. Hanem mert a volt férjem félrelépett.

A környezetemben ez az egyik leggyakoribb ok.

Aztán ott vannak a klasszikusok: alkohol és egyéb függőségek, pénzügyi ellentétek, agresszió, elhidegülés. Senkit se ismerek, aki a gyerek miatt vált el. Olyat igen, aki anyós miatt.

2023. aug. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
91%
Nem a gyerek miatt, de sok esetben az embereknek új a helyzet, amit a gyerek megléte okoz. Akkor is, ha tervezték, és tudták, hogy változni fog az életük, van, akit mégis meglep, hogy mennyire.
2023. aug. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
79%
#3: De, aki a feminára ír cikket pszichológiai témában, szintén agyhalott.
2023. aug. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Szerintem sem magára a gyerekre kell fogni, hiszen mindenki (legalábbis állítólag) tudja, hogy a gyerek születése még az erős kapcsolatokat is próbára teszi.

De ez úgy szokott lenni, hogy amelyik kapcsolat erős, azt jobbá teszi, vagy ha egy picit is megromlott, minél előbb próbálják helyrehozni, amelyik pedig eleve szar volt az biztos hogy tönkremegy, aztán válás lesz a vége.

Ahol igazán nagy az együttműködés és az összetartás, ott tuti hogy nem fog taccsra menni.

2023. aug. 10. 19:50
 8/27 A kérdező kommentje:

Valójában azért IS tettem fel a kérdést, mert régebben volt itt egy ehhez hasonló kérdés, amiben az anyuka a gyerekét hibáztatja a tönkrement házasságuk miatt, és megbánta, hogy gyereket vállalt, és az egyik válasz így néz ki:



"Én sok közeli ismerősömnél látom ezt. Nagy szerelem, tényleg, tök jók voltak együtt, boldogságban házasodás, utána sok közös program, nyaralás, tervek... aztán jött a gyerek. Nem egy ismerőspár, akinek ott voltam az esküvőjén váltak már el a gyerek óta. Párral nagyon közeli a kapcsolat és sokat beszélgetünk. Igen, mind megmondta, hogy a gyerek óta vannak problémák.


Aki ezt tagadja, az szimplán homokba dugja a fejét."


🤦

2023. aug. 10. 19:51
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora logikát.. szerintem a férfiak miatt van, mindegyik házasságban volt férfi.


Azért van, mert az emberek vagy az idővel, vagy a stresszel nem tudnak megbirkózni. Tehát idővel gyerek nélkül is tönkrement volna, VAGY bármi más problémán összekapnak. Kutyán, haláleseten, anyagi gondon, munkafronton, családi vagy baráti kapcsolaton/problémán, és megutálják egymást. A gyerek folyamatos stresszforrás(persze boldogít is), szóval esélyes, hogy a konfliktusokat meg a stresszt nem tudta egyik vagy mindkettő kezelni, de mivel a gyerekhez idő kell, lehet pusztán ráuntak egymásra(megutálták egymást), de a legvalószínűbb a kettő kombinációja, sok volt a probléma sok idő alatt és ezeket rosszul kezelték.

2023. aug. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
47%

Gyerek miatt nem lehet. Kialakult helyzet miatt persze, mint pl.


- a nőnek terhesség ideje alatt és után hormonokkal van probléma: ciszta, asszexualitás felé hajt.


- a nő terhesség után, szülés után depresszióba esik.


- a férfi benn volt a szülésnél és nem tud ugyanúgy nézni a nőre mint azelőtt.


-a nő/férfi anya/apa szerepre vált és elfelejt társként működni.


Más példa nem jut eszembe hirtelen, de ilyesmi problémák merülhetnek fel, de arról nem a kisbaba tehet (szerintem).

2023. aug. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!