Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Érdemes elválnom ebben az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes elválnom ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Férjemmel 40-es korosztály vagyunk, 15 éve házasodtunk össze, van 3 gyerek, még általános iskolások. Igazából normális életünk van, szép nagy ház, nem vagyunk olyan jó módúak de azért nélkülözni sem kell.

Kapcsolatunk szerintem elég jó volt, rendszeresen volt szex, minden nap csókolózás, ölelés és a szeretlek szó.

De már pár éve gondolkodom a váláson és most elhatároztam, megteszem. A férjem és én is eléggé domináns emberek vagyunk, elég erős, irányító személyiség, akik egyre nehezebben viselik el egymást emiatt. Általában én voltam az engedékeny a kapcsolatban. Nem volt sok veszekedés, de az elmúlt években egyre több volt a feszültség. Mindenben irányítani szeretett volna, mire költhetek, hova mehetek, minden apróságba beleszólt, h szerinte mit hogy csináljak. Közben ő szépen élte a maga kis életét szabadon. Jó, nem bulizni meg haverokhoz járt, nem kocsmázott, nem ivott, hanem mindig volt vmi tennivalója, gyerekekkel is keveset foglalkozott. Én ezt elég nehezen viseltem. Tudom, a környezetemben a legtöbb nőnek ez nem lenne probléma, de én nem olyan vagyok, aki ezt elviseli hosszútávon.

Én szeretek dönteni, h mire költök, mit veszek, hova megyek, mit hogy csinálok. És lehet h hozok rossz döntéseket, de az akkor is az én döntésem és nem szól bele senki.

Számtalanszor beszéltünk erről, nem szólt semmit, nem ígért semmit, nem is változott semmi. Vagyis pár apróságban azért már változott. De kiszerettem belőle, nem vagyok belé szerelmes.

Megbeszéltük a válás dolgot, ő nem akar válni, és azért most hortelen sokat is változott, kedvesebb lett, többet foglalkozik a gyerekekkel, megcsinál olyat, amit eddig nem, nem szól érte ha elmegyek buliba és ő van otthon a gyerekekkel.

Pár hónapja elfordultam tőle, azt gondoltam, majd teper értem h visszaszerezzen. De nem. Megsértődött, h most miért fordultam el. és ő is kiszeretett belőlem emiatt.

Még reménykedtem az elején, de mostmár elmúlt ez is. Válás melett döntöttem, nem akarok tőle függni. Azt akarom, h külön legyünk, h elköltözzön, de a jó kapcsolat maradjon meg. Jobb lesz mindkettőnknek és a gyerekeknek is.

Köszönöm ha elolvastad és leírod a véleményed.



2023. szept. 27. 09:28
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
73%
Legjobb dolog, amit tehetsz.
2023. szept. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
24%
De miért költözne el, kifizeted neki a ház felét?
2023. szept. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
81%
Elnézést, de nőként nem igazán értem ezt az elköltözzön részt. Ki tudod fizetni a házból?- mert ha nem, akkor üres zsebbel akarod kitenni ?
2023. szept. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:
A ház közös, fele-fele, gondoltam átíratja az ő részét a gyerekekre. vagy ha nem, attól még övé maradhat a fele, ha elköltötik.
2023. szept. 27. 09:48
 5/48 anonim ***** válasza:
94%

De miért iratná àt? Miért költözne el üres zsebbel, ha ott a fél hàz, hova menne egyáltalán, ha minden vagyona abban van?


A válás vagyonmegosztást is jelent. El kell adni a házat, megfelezni a pénzt és mindenki megy, ahova akar, te is a gyerekekkel. Ő majd fizet gyerektartást.


De ez nem úgy működik, hogy te el akarsz válni és ráparancsolsz, hogy költözzön el a tulajdonából, elválhatsz persze, de kirakatni onnan nem tudod, ha ő nem akarja, és miért akarná?

2023. szept. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
92%
Hová kellene költöznie?
2023. szept. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
92%
A ház fele az övé! Nem írathatja még a gyerekekre, mivel mint írtad még kiskorúak. Ez, nem ilyen egyszerű, hogy gondolsz egyet, aztán kirakod a férjedet.
2023. szept. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
93%
Ki kell fizetned a felét, aztán lehet beszélgetni a válásról. Azt hiszem, nem vagy tisztában a helyzeteddel. N
2023. szept. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
91%
Én megértelek, de kirakni biztosan nem fogod tudni. Adjátok el a házat, és felezzétek a pénzt. Másképp nem fog menni.
2023. szept. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
94%

Azon gondolkodom az ilyen kérdések olvasatán, hogy most egy kamu, vagy tényleg van olyan, aki ezt komolyan gondolja, hogy majd váláskor kirakhatja a másik felet úgy, hogy az semmit ne tudjon vinni a vagyonából?


Mert jó pár válásnak voltam szemtanúja, de ilyet még nem láttam, max. a gyakoris incelektől hallottam.

2023. szept. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!