Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Érdemes elválnom ebben az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes elválnom ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Férjemmel 40-es korosztály vagyunk, 15 éve házasodtunk össze, van 3 gyerek, még általános iskolások. Igazából normális életünk van, szép nagy ház, nem vagyunk olyan jó módúak de azért nélkülözni sem kell.

Kapcsolatunk szerintem elég jó volt, rendszeresen volt szex, minden nap csókolózás, ölelés és a szeretlek szó.

De már pár éve gondolkodom a váláson és most elhatároztam, megteszem. A férjem és én is eléggé domináns emberek vagyunk, elég erős, irányító személyiség, akik egyre nehezebben viselik el egymást emiatt. Általában én voltam az engedékeny a kapcsolatban. Nem volt sok veszekedés, de az elmúlt években egyre több volt a feszültség. Mindenben irányítani szeretett volna, mire költhetek, hova mehetek, minden apróságba beleszólt, h szerinte mit hogy csináljak. Közben ő szépen élte a maga kis életét szabadon. Jó, nem bulizni meg haverokhoz járt, nem kocsmázott, nem ivott, hanem mindig volt vmi tennivalója, gyerekekkel is keveset foglalkozott. Én ezt elég nehezen viseltem. Tudom, a környezetemben a legtöbb nőnek ez nem lenne probléma, de én nem olyan vagyok, aki ezt elviseli hosszútávon.

Én szeretek dönteni, h mire költök, mit veszek, hova megyek, mit hogy csinálok. És lehet h hozok rossz döntéseket, de az akkor is az én döntésem és nem szól bele senki.

Számtalanszor beszéltünk erről, nem szólt semmit, nem ígért semmit, nem is változott semmi. Vagyis pár apróságban azért már változott. De kiszerettem belőle, nem vagyok belé szerelmes.

Megbeszéltük a válás dolgot, ő nem akar válni, és azért most hortelen sokat is változott, kedvesebb lett, többet foglalkozik a gyerekekkel, megcsinál olyat, amit eddig nem, nem szól érte ha elmegyek buliba és ő van otthon a gyerekekkel.

Pár hónapja elfordultam tőle, azt gondoltam, majd teper értem h visszaszerezzen. De nem. Megsértődött, h most miért fordultam el. és ő is kiszeretett belőlem emiatt.

Még reménykedtem az elején, de mostmár elmúlt ez is. Válás melett döntöttem, nem akarok tőle függni. Azt akarom, h külön legyünk, h elköltözzön, de a jó kapcsolat maradjon meg. Jobb lesz mindkettőnknek és a gyerekeknek is.

Köszönöm ha elolvastad és leírod a véleményed.



2023. szept. 27. 09:28
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
24%

#10!

De ez ilyen egyszerű. Én is a két kiskorú gyermekemre irattam a rám eső részét. Annyi van vele hogy nem adhatja el amíg a két gyerek nagykorú nem lesz. Ha mégis el akarja akkor a gyámügyhöz kell fordulni eladási szándékkal. Elég nyomós ok kell ahhoz hogy a gyámügy igent mondjon. Gyerekek jogait nézik, nem a szülő jogát akaratát. Nem fizetek gyerektartást ennek fejében, de támogatom őket mert ők nem tehetnek arról hogy megromlott a kapcsolatunk az anyjával. Informalodj mielőtt írsz

2023. szept. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
92%

Egy kicsit el vagy tévedve.

Miért hagyná ott az ingatlant, aminek a fele az övé? Meg miért írná a gyerekek nevére?

Azért neki is vannak ám jogai.

2023. szept. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
76%
Nem domináns vagy te inkább Switch. Van más az életedben aki kolbaszol téged, azért akarod ki tenni a férjed az ingatlanból. Máskülönben ha nincs megegyezés köztetek akkor csak úgy nem teheted ki. Ugyanolyan joga van a házhoz mint neked.
2023. szept. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 A kérdező kommentje:

Van neki egy lakása, elköltözhet oda, igaz, az másik városban van. Vagy azt eladja és vesz magának helyben.

De nem is a költözés része lenne számomra érdekes, hanem az okok, hogy mit gondoltok, jól tennénk, ha elválnánk?

2023. szept. 27. 10:10
 15/48 anonim ***** válasza:
91%

De honnan veszed, hogy el akar költözni a lakásába és ott hagyni a ház felét? Gondold át, mielőtt válsz, ha nem megy bele, és el kell adni a fél házat, még fogsz tudni élni a gyerekekkel albérletben?


Mert ha ő azt mondja, nem hagyja ott a fél ingatlant neked, akkor nem fogod tudni kirakatni onnan, hiába van másik lakása, attól még a ház felé az övé.

2023. szept. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
89%

Egy váláskor nem csak azt kell nézni, megfelelőek-e az okok, hanem azt is, el fogod-e tudni tartani magad.


Ha a férjed nem akar amúgy válni, biztos nem fogja ott hagyni neked az ingatlant, ahogy írták, el lesz adva és felezni kell. Akkor lesz elég pénzed megélni? Felelsz már 3 gyerekért is.

2023. szept. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
87%
Hat szerintem gyujts ugyvedre,illetekre, mert nem hiszem, hogy ez egy konnyu menet lesz :) itt a vagyonmegosztason tuti fogtok vitazni, nem hiszem, hogy azt fogja csinalni, amit mondasz neki. Plane, ha beled all.
2023. szept. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
87%
Fölösleges minden szó. Nem érti a lényeget a kérdező. Az, hogy van másik lakása még nem jogosít fel arra, hogy elküldjed. A FELE HÁZ AZ ÖVÉ! Amennyiben, még ezzel sem vagy tisztában, erős a gyanúm, hogy te vagy a ludas. Láttam már pár válást. Addig hüttyögsz, amíg te fogsz rosszul járni. N
2023. szept. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
87%

Akárhogy csűröd-csavarod a dolgot, a férjed aligha fog önként kiköltözni, sem pedig a gyerekekre íratni a maga részét.

Megmondaná, hogy vagy kifizeted a ház árának felét, vagy eladjátok a házat és feleztek. Namost akkor gyorsan nézz körül, a ház forgalmi értéknek feléből mit tudnál venni, ahol a 3 gyerekkel normálisan elférnétek. Gyanítom, ez kb. lehetetlen lenne, vagy nagyon szakadt (lepusztult, c..ányos, rossz közlekedésű) környékre kell költöznötök. Az, hogy a saját életedet a debil gondolkodásod miatt elcsesznéd, a magánügyed. De esetleg a 3 gyerekre is gondolhatnál, ők hogyan fogják megélni, ha az eddigi kellemes középosztálybeli lakhatásból egy lecsúszott, félvilági, elátkozott környéken kéne folytatniuk az életüket.

2023. szept. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
81%

De miért akarod figyelmen kívül hagyni a költözés/vagyonmegosztás problémáját, mikor inkább ezen múlik a válásod, semmint az okokon?


Ha viszi a hàz felét, akkor is válsz?

2023. szept. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!