Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Érdemes elválnom ebben az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes elválnom ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Férjemmel 40-es korosztály vagyunk, 15 éve házasodtunk össze, van 3 gyerek, még általános iskolások. Igazából normális életünk van, szép nagy ház, nem vagyunk olyan jó módúak de azért nélkülözni sem kell.

Kapcsolatunk szerintem elég jó volt, rendszeresen volt szex, minden nap csókolózás, ölelés és a szeretlek szó.

De már pár éve gondolkodom a váláson és most elhatároztam, megteszem. A férjem és én is eléggé domináns emberek vagyunk, elég erős, irányító személyiség, akik egyre nehezebben viselik el egymást emiatt. Általában én voltam az engedékeny a kapcsolatban. Nem volt sok veszekedés, de az elmúlt években egyre több volt a feszültség. Mindenben irányítani szeretett volna, mire költhetek, hova mehetek, minden apróságba beleszólt, h szerinte mit hogy csináljak. Közben ő szépen élte a maga kis életét szabadon. Jó, nem bulizni meg haverokhoz járt, nem kocsmázott, nem ivott, hanem mindig volt vmi tennivalója, gyerekekkel is keveset foglalkozott. Én ezt elég nehezen viseltem. Tudom, a környezetemben a legtöbb nőnek ez nem lenne probléma, de én nem olyan vagyok, aki ezt elviseli hosszútávon.

Én szeretek dönteni, h mire költök, mit veszek, hova megyek, mit hogy csinálok. És lehet h hozok rossz döntéseket, de az akkor is az én döntésem és nem szól bele senki.

Számtalanszor beszéltünk erről, nem szólt semmit, nem ígért semmit, nem is változott semmi. Vagyis pár apróságban azért már változott. De kiszerettem belőle, nem vagyok belé szerelmes.

Megbeszéltük a válás dolgot, ő nem akar válni, és azért most hortelen sokat is változott, kedvesebb lett, többet foglalkozik a gyerekekkel, megcsinál olyat, amit eddig nem, nem szól érte ha elmegyek buliba és ő van otthon a gyerekekkel.

Pár hónapja elfordultam tőle, azt gondoltam, majd teper értem h visszaszerezzen. De nem. Megsértődött, h most miért fordultam el. és ő is kiszeretett belőlem emiatt.

Még reménykedtem az elején, de mostmár elmúlt ez is. Válás melett döntöttem, nem akarok tőle függni. Azt akarom, h külön legyünk, h elköltözzön, de a jó kapcsolat maradjon meg. Jobb lesz mindkettőnknek és a gyerekeknek is.

Köszönöm ha elolvastad és leírod a véleményed.



2023. szept. 27. 09:28
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
27%

"Azt akarom, h külön legyünk, h elköltözzön, de a jó kapcsolat maradjon meg. Jobb lesz mindkettőnknek és a gyerekeknek is."


Itt a lényeg (meg amit a 21-es írt). Negyvenes nő vagy, lehet még nézel ki valahogy és 15 év házasság után (ahol azért már megszokássá válnak dolgok és nem ég úgy a tűz, mint az elején) jött egy fiatalabb kolbász, aki kúrogat.

A férjed ki akarod rakni a közös (!) ingatlanból, hogy beköltözhessen a másik férfi, persze a jó(?) kapcsolat maradjon meg, hisz a gyerekeknek apa kell, nehogy már ne lássák őt mert ti haragban vagytok.


Ha ebből válás lesz és nem fogod tudni őt kifizetni, akkor mehet majd a pereskedés. Vagy talán abban bízol, hogy a gyerekek iránti szeretetből, majd lemond a ház feléről, amibe eleve nem tudjuk, hogy ki mennyi pénz rakott bele (lehet nem is fele-fele az arány...), bár szerintem ő többet.

Nekem kicsit sántít az egész előadás és szívesen meghallgatnám férjedet is.

2023. szept. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 A kérdező kommentje:
Úgy beszéltük első körben, hogy én maradok a nagy házban, ő pedig a környéken vesz egy másikat, így közel lehetnek a gyerekek hozzá és bármikor elmehetnek hozzá. Azt mondta, neki a gyerekek az első, így lakhatok a nagy házban velük. Viszont CSOK van a házon, azt nem tudom, akadálya e valaminek...Én amúgy bízom benne és remélem, hogy tényleg nem akar rosszat. csak azért akartam, hogy a gyerekeké legyen a ház másik fele, hogy ne függjek tőle semmiben. Meg az egyik autó is az enyém lenne. Mert mi van, ha 5 év múlva megbolondul és elvesz tőlem mindent?
2023. szept. 27. 11:37
 23/48 anonim ***** válasza:
71%
Meg, még toronyóra lánccal. N
2023. szept. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
86%

"Viszont CSOK van a házon, azt nem tudom, akadálya e valaminek..."


Igen.

10 évig komoly akadálya mind a válásnak (jogilag), mind a különköltözésnek (legalábbis a hivatalos átírásnak).


"Mert mi van, ha 5 év múlva megbolondul és elvesz tőlem mindent?"


Te most bolondultál meg és most akarod mindenét elvenni. Ha viszont ő nem bolondult meg, akkor nyilván nem hagyja.

2023. szept. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
19%
Keress fel egy ügyvédet! Amennyiben nem teszed nagy kalandját fogsz csinálni.
2023. szept. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
67%
Hogy, ő per pillanat mit ígért meg szóban az nem releváns. Ebben az esetben te bolondultál meg, ne ő. A CSOK kötelezettségekkel jár! Akkor sem gondolkodtál, amikor erre adtad a fejed. N
2023. szept. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
74%
#24.👍
2023. szept. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudsz tőle függetlenedni soha. Közösek a gyerekek. Most már mindig egyeztetni, egyezkedni kell.

És igen, túl egyszerűen képzeled ezt. Ha ő is irányító természet, akkor majd gondolod, hogy csak úgy átiratja masra a házat, miközben tied marad a fele?? Ne hülyéskedj már. Gondolkozz reálisan. Ha lejar a csok, majd eladjatok a hazat es feleztek, addig nem. Ez a realitás. Hogy ő hajlandó-e kiköltözni, rajta múlik.

2023. szept. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
72%

Lehet ilyen esetekben egyezkedni, ügyvédek tudják ezt jogi formába önteni.

Pl: ő kiköltözik, de te használod továbbra is az egész házat, az ő részét is. Ilyenkor neked kellene neki "lakáshasználati díjat" fizetni, mert amortizálod az ő részét is.

De ha neki meg gyerektartást kellene fizetni akkor az meg kiváltható lenne azzal hogy te nem fizetsz a lakáshasználatért. De ugye ott van még a CSOK is....

Úgyhogy nálatok mindenképpen ügyvéd kellene aki elmondja hogy jogilag kinek mi jár és mit mivel lehet esetleg "kiváltani".

2023. szept. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
85%
Erre az atiratásos sztorira, ha ezt nekem hoznád fel, annyit mondanék, hogy akkor te is írasd a te feledet a gyerekekre.
2023. szept. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!