Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egy válást hogy lehet "túlélni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy válást hogy lehet "túlélni"? Akik elváltak, nektek jobb, vagy rosszabb életszakasz következett?

Figyelt kérdés

A válás küszöbén állok, egyelőre csak tanácsadásra, konzultációra készülök ügyvédhez menni, de már most tartok az egésztől. A férjem, és az egész családja osszefogott ellenem, és már látom előre, hogy a gyereken fog menni a huza-vona (láthatás), mert nagyon erős bennük a birtoklási vágy, és az irányítás "mánia" (sajnos nem megbízhatóak, anyósom pl. már 2,5 hónaposan valamilyen rituáléra akarta vinni, hogy "kiderüljön miért fáj a hasa". Anyósom rendszeresen jár különféle misztikus, természetfeletti témákkal foglalkozó összejövetelekre). Félek, hogy nem leszek sokkal előrébb, ha elválok. Most sem vagyok boldog, sőt, de legalább így még minden hétvégét együtt tudok tölteni a kislányommal (11 hónapos).


29/N



2023. okt. 5. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem borzaszto kapcsolatom volt, egyedul is jobb volt mint vele...
2023. okt. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Szerezz minél több bizonyitékot a rituéálékra. Lehetőleg bizonyitsd, hogy ezek veszélyesek a gyerekre, es ha szerencséd van, el tudod tiltarni tőle a gyereket teljesen. Hazudj rá mindent, h veszelyezteti, veri, stb. És te legyel a felperes!!! Kulonben bukod a gyereket
2023. okt. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyagilag nehezebb, de másfelől sokkal-sokkal nyugodtabban telt az elmúlt szűk egy év.


Ahogy az előző hozzászóló is javasolta, Te add be a keresetet, gyűjts bizonyítékokat. Előtte persze jól teszed, hogy ügyvédhez fordulsz, mivel biztos el tud látni jópár hasznos tanáccsal! Kitartást!

2023. okt. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a jó hogy válás esetén a nagyszülők kapcsokattartása nem kötelező.


A kérdésre válaszolva pedig; bantalmazó kapcsolatom volt, és amint sikerült otthagynom (nem sokkal idősebb gyerekkel) felszabadultam. A válás kemény, ezt kár szépíteni, de még mindig sokkal könnyebb mint nap mint nap rettegni, szenvedni.

Tényleg ha tudsz gyűjts anyós rituáliéról bizonyítékokat, talán komolyan veszik

2023. okt. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a kicsi volt épp 1 éves mikor elköltöztem, 28 évesen. Hasonló paraméterekkel. A válóper még folyamatban van de kőkemény lesz, készülj fel. Menj ügyvédhez, kérj tanácsot. Én is tudtam hogy nehéz lesz de a családom maximálisan támogatott, és anyagilag is stabil voltam. De hiszek benne hogy a végén minden jóra fordul és nagyobb nyugalmunk lesz nélküle mint vele.
2023. okt. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Még folyamatban van a válás, sőt sajnos egyelőre kénytelenek vagyunk egy fedél alatt lakni. Már csak kvázi lakótársként működünk.

Mióta nem ordít velem a "leendő volt férjem" minden nap, azóta sokkal nyugodtabb vagyok. Nem csak én, de a gyerekeim is kinyíltak. Ha végre egyszer külön leszünk, új élet kezdődik. Mindenképp jobb lesz, mint az az állandó feszültség, amiben hosszú évekig léteztünk.

Meggyőződésem, hogy ha a volt férjem egyszer elengedi a sérelmeit (én akartam válni, ő nem), akkor neki is jobb lesz így.

Keress egy jó ügyvédet, és törekedjetek megegyezésre, hátha aláírja a férjed. Az enyém teljesen ellenállt, de végül az ügyvédem nyomására mindent aláírt a gyermekelhelyezéssel kapcsolatban. A vagyonmegosztás még hátra van, nálunk attól tartok az lesz a keményebb menet.

2023. okt. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon jó tanácsokat kaptál! HAZUDJ! 😂😂


Nem érdemes hazudni, mert rutinos a bíró, és az ügyvédek. Több oldalról támadnak, kérdeznek. Ha nem vagy beteges hazudozó, bele fogsz keveredni a saját hazugságaidba. Kiderül hogy hazudtál, onnan előítéleteik lesznek veled szembe, ami ugye a hosszú tárgyalássorozat alatt kellemetlen lehet.


Mondok egy meglepit! Nagyszülők, ugyanúgy beadhatják a láthatást, és valószínű meg is kapják. Nem olyan sűrűn mint a külön élő szülő, de megkapják. (persze te szüleid is megkaphatják) Nálunk anyám kapta, beadtuk neki mikor exem verte a taknyát, és nem engedte a gyerekeket hozzám. Minden kifogás volt, mikor láthatásom volt. "büntetésből" mert a gyerek szemtelen, elvette a telefonját stb. stb. Ellennevelés világos volt, bizonyított. Gyámhatóság lesz@rta.Akkor adtuk be a láthatást. Egyszer mentem rendőrrel, végzéssel, azóta nyugi van.

2023. okt. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!