Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után kötelezhető-e az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után kötelezhető-e az ex feleség arra, hogy elhagyja az ex férj családnevét, amit anno házasságkötéskor felvett? Érthetetlen módon ragaszkodik hozzá.

Figyelt kérdés

2023. okt. 16. 08:07
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
55%
Hát 9, az utolsó mondat téged minősít primitivnek....
2023. okt. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
73%

Öszintén szólva azt nem értem, ez miért zavarja a volt férjet????

Nem mindegy, hogy az ex Kovács Pistánéként (vagy Kovács Pistáné Kis Kati) él, amikor sok ezer másik Kovács Pistáné (Kovács Pistáné Kis Kati)van még az országban?

Magyarországon van kb 5 olyan név, amit csak egyetlen család visel, ott lehetne valami kis értelmet találni ebben, de ott sem érthetö, miért zavar bárkit is, ha a volt feleség családi neve egyezik a volt férjével - ettöl a férjnek nem lesz sem jobb, sem rosszabb

2023. okt. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
65%
12, ez 90%, hogy nem a volt férjet zavarja, hanem az új asszonka is olyan formában gondolta felvenni a pasi nevét, mint az ex és ezért szúrja a csőrét. Volt már itt ilyen kérdés. Ott is ezt írták neki, hogy van még rajtuk kívül másik 1000 Kovács Istvánné, de ott például az volt a baj, hogy állítólag kis falu és csak ők ketten lennének Kovács Istvánnék.
2023. okt. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
91%
Angela Merkel is az első férje nevét viseli
2023. okt. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. okt. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
47%

Az ilyen emberek elég hitványak, akár nő, akár férfi. Vagy találjon ki magának egy saját új nevet, ha nem tetszik, ami alapból volt, de az ilyen "Horváth Béláné" vagy "Kissné Magdika" tipikus kisnyugdíjas, (leginkább a Rokker Zsoltti nagymutterja stílusú) ízű nevek.


Ráadásul így, hogy válás után is megtartható, az eredeti értelme is elvész.

2023. okt. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
52%
Nem kötelező, de amúgy érthetetlen 😀legalábbis számomra. Ha én anno lettem Kissné Nagy Bori, és elvalunk, én nem akarok Kissné lenni, hiszen ezzel úgy nézek ki, mintha férjnel lennék, közben nem vagyok.. Aminek semmi értelme. Az én barátnőim akik elvaltak, egyből visszavettek a leánykori nevüket, én nem is láttam /hallottam olyat, aki megtarrja pláne Né formában.
2023. okt. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Egészen más formában lett felvéve a második feleség neve(kötőjeles) , az ex feleség pedig nem híresség, nem rosszabb a leánykori neve sem, illetve nem - né formában változott a neve, hanem a vezetékneve változott csak. Pusztán nagyon rossz a kapcsolat a két család között, s emiatt az ex férj családja nem bánta volna, ha nem viseli - a valóban hétköznapi - családnevét tovább. Nyilván ezen nem megyünk ölre, csak érdekelt.
2023. okt. 16. 22:19
 19/44 anonim ***** válasza:
20%
Sajnos nem.A pasi kuka de a neve kell.Érdekes.Itt is a gyerekre hivatkoznak hogy egy vezeték néven legyenek.Csak ha az anyuka másnak szül a kakuk tojás is megkapja az ex férj nevét Szerencsétlen megin meg lessz hurcolva míg lekerül a nevéről egy idegen gyerek.
2023. okt. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
59%

"Pusztán nagyon rossz a kapcsolat a két család között, s emiatt az ex férj családja nem bánta volna, ha nem viseli - a valóban hétköznapi - családnevét tovább."


Mert ha nem Kovács Jánosné lesz holnaptól, akkor javul q kapcsolat?

2023. okt. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!