Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha nem közös megyegyezéssel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem közös megyegyezéssel történik a válás, kell bizonyítani a válási okot?

Figyelt kérdés
Nem egészen értem, hogy miért kéne bizonyítani a válási okot. Lehet, hogy nem értek hozzá, de ez a 21. század. Ha el akarsz válni, akkor el akarsz válni, és kész, nem? Ha nem mondasz egy jó okot, akkor tán lehetetlen elválni?

nov. 2. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk én kezdeményeztem, és annyi volt, hogy le kellett írnom az indokot (elég nyomós volt sajnos). Onnantól senki nem firtatta, elválasztottak 1 tárgyalás alatt.
nov. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Hát ha olyasmi áll mögötte, hogy nem szereted nem tudom elég indok-e válásra...
nov. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha el akarsz válni, akkor el is fogsz, ez nem a jó okon múlik. Egy ügyvéd simán ír neked 1-2 hangzatos sort.
nov. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De ha mondjuk nincs pénzed jó ügyvédre, és csak annyit mondasz, hogy már nem szereted?
nov. 2. 18:22
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem akkor párterápiát javasolnak ha gyerekek is vannak.
nov. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon a válás okaként azt kell megjelölni hogy a kapcsolatotok teljesen és helyrehozhatatlanul megromlott és nincs kilátás a helyrehozasara. Erre a bíróság le fog folytatni egy bizonyítást, ajánlani fog esetleg parterapiat, mediációt.


De ettől függetlenül Magyarországon nincs egy adott indok aminek meg kell lennie ahhoz hogy elválhass. Végső soron ha te fenntartod a bíró előtt hogy véglegesen megromlott a kapcsolatotok és nincs esély a hekyrehozasara mert te nem szereted a házastársad már, a bíróság fel fogja bontani a házasságot.

nov. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6 tökéletesen összefoglalta. Javasolhatnak dolgokat, de a végső döntés a tiéd, nem köthetnek erőszakkal a másikhoz.
nov. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"A bíróság ebben az esetben az életközösség megszűnésére, a helyrehozhatatlanságra (jellemzően tanúkkal) bizonyítást folytat le.


A Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény szerint a bíróságnak nem azt kell vizsgálnia, hogy a házasság megromlásában melyik házastárs a vétkes, hanem arról kell meggyőződnie, hogy a házasság véglegesen megromlott, és annak helyreállítására nincs kilátás.


A válás akkor is végbemegy a bíróságon, ha a végleges megromlás kizárólag az egyik fél végleges elhatározásán alapul."


Ez az utolsó bekezdés számodra a lényeg.

nov. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van ingyenes jogsegély is , kérdésekkel tudsz oda is fordulni.
nov. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!