Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Alkoholista tud változni vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alkoholista tud változni vagy csak a válás marad?

Figyelt kérdés
3 gyermekünk van, kb 3 éve iszik keményen, előtte is iszogatott. 16 éve vagyunk együtt. Hiába próbáltam könyörögni, hogy próbáljon megváltozni, kérjünk orvosi segítséget én mindenben mellette állok. Munkahelye nincs mert a pia miatt elküldték mindenhonnan. Jelenleg költözök egy albérletbe, hogy hátha akkor észhez tér. Most könyörög, hogy ne hagyjam el mert nélkülem senkinek érzi magát. Nagyon szeretem őt és nekem sem megy nélküle, de a gyerekek már nem bírják ezt a helyzetet. Így döntöttem emelett, hogy nekik jobb legyen. Bízom abban, hogy tud változni és a családjáért leteszi a piát. A környezetemben azt mondják úgysem fog változni ha eddig nem tette. Szinte leszakad a szívem… Az utolsó nap lesz a mai amit egy fedél alatt töltünk. Valaki hasonló helyzetben ahol megtörtént a változás?
2023. okt. 30. 06:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
51%

Mindenki tud. Nem poénból iszik, mi az életproblémája? Ezzel nem felmenteni akarom, de minden ilyennek megvan az oka. Jó lenne ha megnyílna feléd. Úgy érzem szeretitek egymást, ő sem akar elveszíteni.


Mond ki amit érzel, mindig. Egy nőben megvan az az angyali erő, hogy gyógyítson, te vagy a férfi támasza, ő pedig ezután a tiéd.

2023. okt. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Sokszor próbáltam vele beszélni erről, de nem lehet. Nem tudja megmondani miért iszik. Kevés a józan pillanata ezért olyankor próbálok beszélni vele. Nagyon nehéz helyzet ez. Annyira nagyon bízom benne hogy tud változni. Én nem akarom őt elveszíteni. Sosem csaltuk meg egymást és nekem nem is kell senki más. Tegnap este sokat beszélgettünk, de mivel nem volt józan így nem volt meg a normális hangnem sem a részéről. Ő azt hoszi hogy van valakim és ezért megyek el. Nem akarja belátni, hogy a probléma az alkohol..
2023. okt. 30. 06:59
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarja belátni, hogy a probléma az alkohol..

Amíg így gondolja 100%, hogy nem fog megváltozni. Ha belátja, hogy alkoholista, és a probléma forrása az alkohol, akkor talán.

2023. okt. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Tehát már beszélni se lehet vele, mert soha nem jozan, de tagadja, higy pias lenne, ugy, hogy az ivás miatt rugták ki.

Sajnos menthetetlen. Jól teszed, hogy elköltözöl.

2023. okt. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%

Na valaki törölte a hozzászólásomat, érdekes!!!!


Fáj az igazság, ugye????

2023. okt. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Azoknak van igazuk, akik sserint nem fog valtozni. A maximum az, amikor idonkent jozan tud maradni, majd esik is vissza az elso szembejovo problematol. A fuggok mindig egyedul maradnak. Az emberi reszet pedig mar elkezdte lebontani az alkohol, ez ugyanolyan leepulessel jar, mint egy idoskori agyi betegseg, a vegen csak egy roncs marad az emberbol es senki nem tud tenni semmit. Neked ennel nagyobb felelosseged van, a gyerekek.
2023. okt. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Éppenséggel lehet változni. Van kollégám, akin nem is látszik, hogy ilyen gondjai voltak, de már közel 10 éve egyáltalán nem iszik alkoholt és nem is drogozik. Apám meg a pia miatt kb 15 éve hajléktalan.


A kedves férjed is a menthetetlen kategória. Ne hagyd, hogy magával rantsa az egész családod.

2023. okt. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Én nem ítélem el, ha valaki iszik. De azt már igen, amikor agresszív miatta. Én a munkahelyemet hagytam ott egy alkoholista kolléganőm miatt, mert kishíján nekem jött, holott a férjem is ott dolgozik. Mondjuk amúgy is eljöttem volna, meg azóta találtam más helyet. A kolléganőmből az alkohol olyan agresszív vadállatot művelt, hogy az sem érdekelte, hogy a férjem ott orvos és pl hiába mondok fel, vele akkor is találkozni fog.Szóval gondolkodni nem tudott már.
2023. okt. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Szeretném hinni, hogy tud majd dönteni. Egyenlőre azt látom most tudatosult benne, hogy bizony elmegyünk a lakásból. Csak nehéz itthagyni. Viszont a gyerekek alig várjàk a költözést a nyugalmat.
2023. okt. 30. 14:05
 10/22 anonim ***** válasza:
Kozos a lakas?
2023. okt. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!