Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy lehet elintézni, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet elintézni, hogy válás után semmi semmi köze ne lehessen a gyerekemhez a férjemnek?

Figyelt kérdés
Gyerektartás sem kell, és nem akarom hogy lássa. Teljesen meg akarok szakítani minden kapcsolatot, mi ennek a módja?
2023. okt. 30. 13:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
az, hogy bebizonyítod a bíróságnak, hogy a gyerek apja veszélyezteti a gyerekedet vagy mentálisan nem alkalmas a szülői feladatai ellátására.
2023. okt. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor, ha súlyosan veszélyt jelent a gyerekre. Jól is nézne ki, ha pusztán csak amiatt lehetséges lenne, mert a szülők nincsenek jóban...
2023. okt. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

#1

#2


Ez se segít sajnos, ismerek olyat aki lila foltosra verte a kisgyerekét, utána is joga volt a láthatáshoz, annyi szigorral hogy egy darabig nem vihette haza hanem felügyelt làthatás ment. :( az nem elég idehaza, ha veszélyes a gyerekre… :((

2023. okt. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Na ez kemény dió lesz. Tegyük fel, hogy nem személyes sértettség, hanem nyomós okod van. Sajnos egytalán nem könnyű dolog ez, még akkor sem, ha veszélyezteti a gyereket. Itthon nagyon rosszul kezelik ezt (is). Ha az apa látni akarja, nagyon melós dolog lesz ezt megtiltani. Egy nagyon jó ügyvéd mindenképp kellenk fog.
2023. okt. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Sehogy.
2023. okt. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem lehet, vagy nagyon nehéz. Ha ő nem akarja látni őket, vagy egyre ritkábban jelentkezik, akkor ne tukmáld, ennyit tudsz tenni. A tartásdíjról nem mondhatsz le, az a gyerekeknek jár. Esetleg megbeszélhetitek, hogy a babakötvénybe fizeti, és akkor a gyereké lesz.
2023. okt. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

Ezt így önmagában olvasva extra gáz. Miért akarod apátlanítani a gyereket? Miért akarod a gyerekedtől elvenni az őt megillető tartásdíjat?

Ha ezekre a kérdésekre nem tudsz ésszerű választ adni akkor a hiba a te tornyodban van.

2023. okt. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
a gyereket használni ütköztetési pontnak a legsuttyóbb, legszánalmasabb, amit egy szülő tehet válás esetén.....
2023. okt. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag szinte lehetetlen.

Nálam ez úgy történt hogy először kb6honapig jött rendszeresen.Fizette a tartásdíjat.Atán nem jött gyerektartást és ő sem.Nem jártam utána a miért nem.Aztán persze megtudtam a miértet de nem érdekelt.Így végül magunk maradtunk.A gyerekemet úgy neveltem fel hogy tudta ki az apja én soha nem tettem azért hogy ne találkozzanak de azért sem hogy igen .Kb16éves volt mikor felbukkant el akarta vinni magával a gyerek menni akart1hét volt megbeszélve nyári szünetben.Elengedtem.Másnap este otthon volt.Mérgesen kérdezte tőlem miért engedtem ell.Én azt mondtam mert azt akartam hogy te ismerd meg apádat.Ne az én oldaláról az én elbeszélésem alapján.

Amit mondani tudok nagyon sok anyuka a saját sérelmei végett a gyereket megtanítja az apát utalni lenézni.Ami egy hiba főleg akkor mikor attól hogy pocsék férj lehet tökéletes apa.

Mai napig így tennék pedig mindvégig tudtam ha le tudom rázni magunkról hatalmasat nyerünk.A számításom bejött többet ésszel mint erővel.

2023. okt. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz, nagyon nyomós ok kell hozzá,pl bántalmazás. De ilyen esetekbe is joga van a láthatásra, de felügyelettel. Tehát X időpont, X épülte/ajtó, viszed a gyereket, ott van apuka, 1 gyámhatósági személy te pedig a folyosón vársz. Ezt exem akarta elérni, hamis vádakkal, bizonyítékokkal. Hamar megbukott a tárgyaláson, rosszul járt.


Viszont figyelmedbe ajánlanám, ha ezt saját önző célból tennéd. A btk szerint, a gyermek ellennevelése a külön élő szülő felé, gyermekbántalmazásnak minősül!!! Tehát ha ilyen cél motívál, nagyon penge legyél, és bátor!

nov. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!