Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Alap esetben mekkora összeg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alap esetben mekkora összeg lenne a reális gyerektartás egy gyermek után?

Figyelt kérdés

A fizetésektől függetlenül!

Csak azt vedd figyelembe, hogy mennyibe kerül egy átlagos gyermek ellátása és, hogy szerinted ebből mekkora részt kellene vállalnia az apának. Családi pótlékot is kalkuláld bele, még ha nem is sok.

Alap eset: egészséges gyermek, nincsenek extra kiadások.



febr. 10. 06:41
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
80%
Éppen válok. Az ügyvéd szerint 80000 Ft a jelenlegi bírósági gyakorlat. Összeírtam, hogy mennyibe kerül MINIMÁLISAN a gyerekünk havi eltartása, közel 200000 Ft jött ki, de mondjuk mi albérletben lakunk. Felhívtam a figyelmét a ptk. azon részére, hogy az együttélő szülőnél a jóval nagyobb természetbeni hozzájárulást is bele kellene kalkulálni, illetve hogy apuka jóval többet keres. Azt mondta, nem számít, ez a jelenlegi gyakorlat. Csak gratulálni tudok a nő- és gyerekellenes magyar jogrendhez. Ha meg nem tetszik, lehet évekig pereskedni, csak épp többet veszítesz rajta, mint amennyit nyerhetsz.
febr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
89%

21#


Hát ez az. Aki albiba kényszerül mondjuk 2 kamasszal ott 3 szoba a minimum. Még ha egyneműek...de egy 16 éves fiút nem rakhatsz össze 20éves lánnyal.

Az albi kapásból 240e kb + rezsi (ha nem Havanna ltp).


Egy fizu elmegy csak a lakhatásra es a rezsire és még nem ettünk.

febr. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
100%

#22

Az a legdurvább, hogy ekkora gyereknél nem is kell számítani a gyerektartásra. A nagyra maximum rokontartást kapsz, ami még kevesebb, a kisebbre pár hónapig valamit. Kivéve, ha továbbtanulnak, de akkor a világ minden pénze nem elég.


Közben meg ők is úgy szeretnének élni, mint a barátaik: jogosítvány, autó, nyaralás, bulik, divatos ruhák, fodrász, kozmetikus, sport... És igazából ez nem is lenne extrém igény. Más téma, hogy egy keresetből meg némi alamizsnából ezt nem lehet megoldani.

febr. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
69%
Ezért vagyok azon a véleményen, hogy a nőknek is teperniük kell a karrier terén. Ha nem akarunk férfiak nagylelkűségétől függeni, oersze.
febr. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
58%
#24 de ki a tököm vágyik olyan életre, hogy gyereknevelés mellett még a belemet is kidolgozzam? Akkor vagy ez, vagy az, de mindkettőt biztosan nem vállalom be, nem fogom megkeseríteni a saját és a gyerekem életét. Kevés olyan terület van, ami kellően jól fizet ahhoz, hogy egy keresetből is jómódban tartsak el egy gyereket, hát még többet.
febr. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
0%

25

Inkább kiszolgáltatod magad egy férfinak? Hát hajrá, látjuk milyen ragyogó eredménye szokott lenni az ilyennek.

febr. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
76%
Ezért nem szabad kiszolgaltatotta válni anyagilag egy férfitől.
febr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
73%
#26 hol írtam, hogy jó öltet kiszolgáltatni magam? Nekem pont ezért sincs még gyerekem. Egyszerűen nem irigylem azokat, akik egy kemény munkanap után még gyerekeket nevelnek, viselik el a hisztiket, tanulnak velük, hoznak-visznek foglalkozásokra stb. Ez idegőrlő élet lehet. Kevés szerencsésnek van támogató férje, aki mellett elég csak részmunkaidőben dolgozni. De sokan megszívják és lelép a pasi. Túl nagy rizikó.
febr. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
19%

28

A "támogató" férj mellett is kiszolgáltatott vagy, csak szólok.

Egy normális családban pedig az anya is dolgozik és az apa is neveli a gyereket. 150 évvel ez előtt értem, miért ültek otthon a nők, egy gépesített, felszerelt városi lakásban már nem annyira.

febr. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
100%
100ezer minimum
febr. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!