Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Alap esetben mekkora összeg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alap esetben mekkora összeg lenne a reális gyerektartás egy gyermek után?

Figyelt kérdés

A fizetésektől függetlenül!

Csak azt vedd figyelembe, hogy mennyibe kerül egy átlagos gyermek ellátása és, hogy szerinted ebből mekkora részt kellene vállalnia az apának. Családi pótlékot is kalkuláld bele, még ha nem is sok.

Alap eset: egészséges gyermek, nincsenek extra kiadások.



febr. 10. 06:41
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
21%
Gyerekenként minimum 70-80.000 vagy maximum a fizetés fele.A bíróság amúgy is el fogja érni
febr. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
62%

36

Én írtam ezt. Szerintem telejsen természetes kellene legyem, hogy rongyos 90 ezernél többet költünk a saját gyerekünkre. Kai erre nem képes, az tartsa a farkát a nadrágjában.

febr. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
74%

Ok, hát akkor számolgassunk, mert úgy látom, hogy a kérdező nincs a helyzet magaslatán. Gondolom úgy áll hozzá, hogy 30 ezerből már meg lehet etetni a gyereket valami minőségtelen szarral, úgyhogy az elég.


Lássuk mi minden tartozik bele egy gyerek költségeibe:

- étel, ital (változatos és jó minőségű)

- ruha (a gyerekek gyorsan nőnek és könnyebben tönkreteszik a ruhájukat)

- játékok, könyvek

- cipő (lehetőleg jó minőségű)

- általános plusz költségek a gyerek miatt (rezsi, fogyóeszközök a házban, tisztító- és tisztálkodó szerek stb. gyorsabb fogyása)

- kötelező iskolai kiadások (osztálypénz, tanároknak ajándékgyűjtés, farsangi jelmez, kirándulás, munkafüzetek, rendezvényekhez való hozzájárulás stb.)

- tanszerek

- magántanár (ha szükséges)

- harmadik feles költések (pl ha a gyerek szülinapra megy, ajándék az ünnepeltnek, de ugyanide tartozik a saját szülinap szervezése)

- közlekedés (bérlet, a gyerek ide-oda hordozásának üzemanyagköltsége)

- gyógyszerek (ha krónikus beteg a gyerek, akkor ne is beszéljünk róla, de még egy alapvetően egészséges személynek is szüksége van olykor gyógyszerekre az antibiotikumtól kezdve egy egyszerű torokcukorkáig)

- általános kezelések (pl fogorvos, vagy bármilyen kisebb eü-i probléma)

- szobafelújítás (hiszen gondolom egy 16 éves nem olyan bútorok és berendezések között fog élni, mint 3 éves korában)

- illatszerek és egészségügyi kellékek (betét, tampon, borotva, borotvahab, esetleg smink, testápoló stb. Igen tudom, az utóbbi kettő nem létszükséglet.)

- előbb-utóbb elektronikai eszközök (minimum egy okostelefon + ehhez a bérlet, illetve valamilyen számítógép)

- hobbi / kirándulás (hacsak nem a létminimumon akarod vegetáltatni a gyerekedet, akkor legalább valamiféle plusz dolgot finanszíroznod kell az életében. Ez lehet néha egy kirándulás, lehet egy-egy értékesebb tárgy, amire vágyik, lehet rendszeres művelődés, mint például a színház vagy mozi, lehet egy hobbi, lehet egy sport, lehet háziállat stb.)

- vis maior költségek (pl a gyerek betöri a szomszéd ablakát vagy eldugaszolja a lefolyót. Ezek TERMÉSZETESEN(!!!) nem föltétlenül történnek meg, de 18+ év alatt azért nagy eséllyel felmerülnek ezek a költségek is.)

- bármilyen speciális igény (allergia, érzékenység, betegség - nyilván ezek sem mindenkinél vannak jelen)


Lehet húzogatni a szánkat jobbra-balra, de a felsorolás egyetlen eleme sem tartalmaz luxuscikkeket. Egy gyerek normális, becsületes, biztonságos és relatíve boldog felnevelésének az ALAPJAI ezek, és aki szerint mindezt havi 90+90 ezerből finanszírozni lehet az vagy egy istenverte idióta vagy olyannyira tojik a gyereke fejére, hogy igazából megcsinálnia is kár volt.


Ja és természetesen mindehhez vegyük hozzá a gondoskodó fél gyereknevelésből fakadó jövedelemkiesését, hiszen nem vállal túlórát, többször megy táppénzre, kisebb eséllyel léptetik elő és társai.


Úgyhogy picit gondolkodjatok el, hogy a nők vajh miért nem akarnak "egyszerűmelósoknak" szülni. És persze, ha a kölyköt májkrémes kenyeren tartod, turkálóból öltözteted és megtagadsz tőle minden olyan élményt, amihez költségek társulnak, akkor természetesen sokkal kevesebb pénzből is fenn lehet tartani egy gyerek életfunkcióit.

febr. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:

Szuper vagy!

Nagyon szépen felsotoltad.


De még mindig kimaradt vmi :D

Bicikli

A gyerekek imádnak biciklizni, görkorizni, vagy rollerezni.

Sztem a bringa se luxuscikk , a 3 évesemnek is van es sztem minden gyereknek fontos /szokott lenni..


És a foglalkozás ami ezen felül van, ha pl.masra kell hagynod a gyereked babyszitterre mert fontos dolgod van..

Na de ezt ne is számítsunk, elég ha minimum a többit...


Igy mennyi is megy el a gyerekre/hó ?


Na ez az igazi kérdés.. ??

febr. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 A kérdező kommentje:

43#

Nagyon szépen levezetett a tételeket, és köszönöm válaszod. A tételek mellett hiányoltam az összegeteket is, mert csak úgy lehetne kalkulálni a reális gyerektartás kiszámításához.

Azonban nem írtam, hogy 30ezer az elég!!! Ezt hívják szavak kiforgatásának.

Világosan megírtam, hogy azoknak szól, akik 90 ezernél is többet tartanak reálisnak és vélhetően nem 100ezret hiányolták a listáról, hanem ennél is többet.

Igen, aki nem tud szerényen élni, az ne válasszon magának "egyszerűmelóst".

Anyum elég kevés gyerektartásból felnevelt átlagos fizetéssel minket úgy, hogy nem szenvedtünk hiányt. Igaz, képes volt a pénzt beosztani és csak arra költeni ami valóban szükséges. Mint számos anya 30ezer vagy annál kevesebből is képes rá hitelek nélkül. Szóval az éremnek két oldala van ebben az esetben is.

Fontos megjegyeznem, hogy elitélem azokat az apákat, akik nem fizetnek gyerektartást, vagy a fizetésükhöz képest nagyon keveseset fizetnek.

febr. 17. 07:11
 46/53 A kérdező kommentje:

#44

Azt ne felejtsük el, hogy az apa is beszállhat a plusz kiadásokba, mi több vehet a gyereknek egymaga is biciklit.

Tehát ha két anyuka összehasonlítja a gyerektartást az elég becsapós lehet. Azt is figyelembe kell venni, milyen egyéb költségekbe száll be az apa. Hányszor vesz nekik ruhát, stb.. mert sok apa a gyerektartáson felül is költ a gyerekre.

Tovább megyek!

Nagyon sok ember és így anyukák sem tudnak a pénzel jól bánni, vagy simán túlzásokba esnek, és ezért az apa jobban látja ha kevesebb gyerektartást fizet és inkább maga veszi meg a szükséges cuccokat a gyereknek, hogy biztos jó helyre kerüljön a pénze.

febr. 17. 07:16
 47/53 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,

Nézd az én szüleim is szinte a 0-ból neveltek fel.

De 30eve mas vilag volt.

Nem voltak ilyen igények es ha a mai gyermeket ugyanúgy nevelnéd kb.lelki sérült lenne mert kinéznének.

Szó szerint megbetegítenéd.

Ráadásul abban az időben voltak gyerek barátaink akivel egész nap az utcán lógtunk.

Tudom ezen most kiakadtok de kb.olyqn volt hogy egész nap kint voltam az utcán, labdáztunk és egyéb kreatív jatekok. Biciklizni is az apám bicajával tanultam, kb semmim se volt. Az iskolába 7!! évesen a baratnőmmel mentem gyalog kb az egész varoson (kis varos) es haza is vele jöttem kb 35-40perc volt az út.

A kaja vmi kis szenya volt, egy héten kb.2x kaptunk vmi kifli-fagylalt koltőpénzt jó esetben.


A ruhákat legtöbbször vhonnan kaptuk, kb 1évbe 1x -jó esetben vett vmi új cipőt anyám és még ritkábban nadrágot. Blúzot sztem először 16eves koromba vettem :D.

Igaz kaptunk ruhakat még dicseretek is milyen jól öltözök.

És nemis irom le hányan voltunk testvérek, én vagyok a legkisebb a csaladban.


Tehát:

A mai világban ég es föld gyereket nevelni!!

Bele pusztulnék ha a gyerekem egyedül kellen menjen suliba és egyedül jöjjön haza 7-8évesen.

Elkísérem mindenfele es nemis lehetséges mert elrabolhatják stb


Akkor telefon es sorolhatnám mennyi minden kell már.

Régebb 25 éve nem volt még kisgyereknek teló stbstb.

Akkor nem kellett sokminden egy gyerekneveléshez, ma már más világ van

febr. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 A kérdező kommentje:

Egyetértek abban, hogy más világot élünk, ami ráadásul sokkal anyagiasabb.

Azt mondjuk nem értem, az iskolába kísérés hogy jön ide. Az is pénzbe kerül?

Az okostelefonból is lehet használtat venni egy gyereknek, nem kell egyből a legújabb. Sajnos ami liberális nevelés következménye az is, hogy nem tudnak a szülők gátat szabni a gyerek túlzott igényeinek. Ma is lehet beosztóan élni, de tény, hogy nagyobb a kisértés és nyomás a szülő felé a gyerektől.

febr. 19. 19:32
 49/53 anonim ***** válasza:
40%
Mi bèkèsen vàltunk el,2 gyerek van 300-300-at fizetek,s rengeteg dolgot èn àllok
febr. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 A kérdező kommentje:
Jó annak aki ennyit keres. Ez messze van a magyar átlag valóságtól.
febr. 20. 12:23
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!