Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Akik a gyerek 2-3 éves korában...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik a gyerek 2-3 éves korában váltak el: mennyiben volt köze a válásnak a gyerekhez? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Nálunk pl. a férjem elég nehezen érik meg az apaságra, nagyon nehezen viselte, és viseli a mai napig, hogy nem ő és az ő igényei vannak a központban. Iszonyatosan rend-és tisztaságmániás, és gyerekek mellett is megvannak az ilyen irányú igényei, úgy, hogy ő közben semmit nem csinál itthon, sőt, ha lehet, egyre kevesebbet. Miközben én csinálok mindent plusz a gyerekek, de szinte csak a kritikát kapom tőle. Régebben ő takarított (csak a konfliktus volt belőle), mert "én nem tudok normálisan takarítani" szerinte, de most már van takarítónőnk, hogy ezt se kelljen csinálnia. (Akivel egyébként ő beszélte meg, hogy milyen gyakran jöjjön, mit hogyan csináljon, de nagyrészt velem fizetteti ki, a gyedből (!!). Ez egyébként úgy pontos, hogy havi 40 ezret kapok tőle, de abból 30-at elvisz a takarítónő, és mindent nekem kell fizetni, kaja- és gyerek költségeket, férjem fizeti a hitelt-rezsit.Szóval anyagilag is elég nehéz helyzetben érzem magam, szerintem egyedül is jutnék ennyire.) A kertben sem csinál semmit, pedig igencsak lenne mit, de a két gyerek mellett én már ezt nem tudom csinálni. Amikor már nem tudtam nézni pl. az embermagasságú gazt, két kézzel kitépkedtem, meg se köszönte. A gyerekekkel nagyon keveset foglalkozik, de az idegesíti, hogy most már szinte mindent csak velem hajlandóak megcsinálni pl. enni, öltözni, kezet mosni. Minden kis bajukkal hozzám jönnek, mert én még úgy is jobban figyelek rájuk, hogy közben pl. mosogatok, mint ő, aki állandóan a számítógép előtt ül. Én próbáltam lelkileg is felnőni az anyasághoz, a gyerekektől sokat tanulok, pl. önzetlenséget, türelmet, és nagyon sok szeretetet kapok tőlük vissza. De ő, úgy látom, erre nem hajlandó és nem képes. A gyerekekhez 1 éves korukig hozzá sem nyúlt, egyszer nem fürdette, vagy pelenkázta őket, később kicsit javult, de még most is én csinálom a döntő hányadát a dolgoknak. Gúnyosan emlegeti a "svéd modellt", ahol az apukák is igencsak kiveszik a részüket a babagondozásból, ő erre nem hajlandó, akkor se volt hajlandó, mikor a szülés után hetekig kóvályogtam a fáradtságtól. Mostanában elég rossz passzban van, sokszor a gyerekeken tölti ki, amit már nem vagyok hajlandó tovább tűrni. A pofon az egyetlen érv nála, sajnos...szerinte én meg csak elkényeztetem a gyereket, mert nem pofozom meg, mikor hisztizik. Én már úgy érzem, retteg tőle a kisfiam!!! Szerinte meg az nem baj, sőt! Szerintem meg baj!!! Mostanában sokszor felsír éjszaka, mindig engem hív, ha az apja megy oda, csak jobban rázendít. Már próbáltam a férjemmel beszélni többször, de úgy látszik, nem ér semmit. Elegem van, féltem a gyerekek nyugalmát, és a magam idegeit!!! Én is hagyománytisztelő vagyok inkább, de ez már inkább valami teljesen más. Sajnos annyira le vagyok épülve verbálisan az otthonlétben, hogy nem tudom magam tökéletesen kifejezni...:) Valakinek hasonló tapasztalata? Váljak el? Lenne hova mennem, mert lenne egy üres lakás...de már nem bírom ezt tovább!!
2010. okt. 24. 14:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
47%
Nem kellett volna gyereket szülni... Főleg nem kettőt... Vagy hogy gondoltad? Hát nem érett rá, de a gyerek az muszáj, majd lesz valahogy?
2010. okt. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%

Tyű, ez nem semmi.Én azért vááltam el, mert már nem voltam hajlandó a nő ügyet elviselni tovább.

Ha van hova menned, és anyagilag sem jársz rosszabbul, akkor költözz el, és válj el.Neharagudj, de nem tudom erre azt mondani hogy házasság.Ha jól veszem ki a szavaidból külön kasszán vagytok.És a gyerekeknek sem vesz semmit sem?Mindent te fizetsz?

Akkor miért vagytok együtt?

2010. okt. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
Az első, ami bevillant, hogy miért szültél még egy gyerkőcöt, ha láttad, hogy milyen az elsővel? Na, mindegy, ezen már túl vagy..Ha van hová menned, menj, én mindent megadnék a gyerekeim és a magam nyugalmáért, és lelki egyensúlyáért. Egyedül vagyok én is két gyerekkel, 10 éves az egyik, kettő lesz a másik, de a nehézségek ellenére is azt mondom, nem bánom, hogy így alakult. Ha már megfogalmazódott benned, hogy a gyerekeid boldogsága és nyugalma fontosabb, minthogy az apjuk jelen legyen napi szinten az életükbe, akkor csomagolj és menj, de ne tiltsd a gyerekeket az apjuktól.
2010. okt. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Amíg ketten voltunk, ezek a dolgok nem jöttek elő ennyire. Kettesben nagyon jól elvoltunk, bár keveset éltünk együtt úgy, hogy nem volt baba, de még olyanok is elhangzottak, hogy "aki főz, az nem mosogat" és hasonló kampány-szövegek, meg segített az ebédnél...Aztán ezek szép lassan megszűntek, pont, mikor nagy szükségem lett volna rá, az igények meg maradtak. Igazad van, biztos nem kellett volna gyereket szülni, nem azért szültem, mert muszáj, hanem mert szerelmes voltam az apjukba, akkor még...
2010. okt. 24. 14:47
 5/22 anonim ***** válasza:
85%

Az az igazság, te is (mint sok más figyelmetlen nő) kifogtál egy linkóci ge*i pasit. Utálom az ilyen fajtát és nem is szültem volna az ilyennek gyereket soha.

Egy pasin látszik hogy milyen fajta. De mindegy, már félig-meddig tönkretetted az életedet azzal, hogy ő odacsinált neked két gyereket, így könnyen tud kihasználni, hülyének nézni.

Ha tisztaságmániás, AKKOR CSINÁLJA MEG Ő! De ne a te pénzeden! ha nagy agaz küldd ki, hogy csinálja meg!!!!

Ha nem csinálja, vegyél el tőle pénzt és hívj ki egy jóképű fűnyírót ő lenyírja!!! A fa*zom csinálná meg, tudod. Az ilyen pasik a legundorítóbbak. Na meg az, hogy nem nyúl a gyerekekhez. elvárásai vannak, de semmit nem tesz érte. Kihasználós sze*métláda.

Remélem nincs a neveden a hitel meg egyebek, ha válnál is, nem kellene utána is fizetned.

Ha tudsz költözz el tőle. Gondlom, neked sincs pénzed, mint majdnem minden nőnek.

Minden pasi ezt játssza el: csinál a nőnek gyereket-- a nő kiszolgáltatott lesz--és akkor már jól érzi magát, mert tönkretette a nő életét.

Te tudod, milyen anyagi helyzeted van. Én biztos, hogy bekeményítenék. Les*zarnám az igényeit, csinálja meg ő. a gyerekkel foglalkozz csak, az a lényeg. Jó lenne ha beszélnél vele, de szerintem sok értelme nem lenne.

Alap, ha ő igényli a takarítónőt, akkor fizesse ő! Mondd meg neki, hogy mostantól NEM LESZ TAKARÍTÓ, Ő FOG TAKARÍTANI VAGY AZ Ő PÉNZÉN.

Ha a szüleid támogatnak, jobb lenne a válás. Én ezt biztos nem tűrném.

2010. okt. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Valóban külön kasszán vagyunk, és addig úgy-ahogy elvoltam belőle, de két gyerekkel már kevésbé, és az árak is egyre magasabbak, miközben a gyed-csp nem...Gyerekek a turiból öltöznek, mióta gyeden vagyok, én is, de a férjem még ezt is sokallja. :(

"Jelen van a gyerekek életében?" Hát pont az a probléma, hogy nincs jelen, a jó értelemben.

2010. okt. 24. 14:50
 7/22 anonim ***** válasza:
85%
Akkor meg ne sokat teketóriázz. Szerintem jobban fogják értékelni a gyerekeid, ha lesz egy kiegyensúlyozott anyukájuk meg hétvégeken egy tisztaságmániás apukájuk, mint egy teljes család, ahol apuka a törökbasa, anyuka meg a villámhárító. Ha nem kell albérletet fizetned, azért a gyed-csp-gyerektartás kombinációból meg lehet élni, ha nem is fényesen. Mivel a kérdésedben két év körüli gyerekekről írtál, gondolom hamarosan munkába tudnál állni, és javulna az anyagi helyzeted is. mindenesetre a férjeddel a lehető leghamarabb ülj le, és mondd el neki, hogy arra jutottál, hogy a mind a négyőtöknek az lesz a legjobb, ha külön folytatjátok az életet.
2010. okt. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
66%

"nagyrészt velem fizetteti ki, a gyedből (!!). Ez egyébként úgy pontos, hogy havi 40 ezret kapok tőle, de abból 30-at elvisz a takarítónő, és mindent nekem kell fizetni, kaja- és gyerek költségeket, férjem fizeti a hitelt-rezsit"


Ezt nem értem.Kapsz tőle 40 ezret a takarítónőre és marad még tíz.Ehhez jön a te gyeded és csp-d,ami kb.50 vagyis marad 60 ezer kajára és gyerekekre,mivel a hitelt és rezsit kifizeti,ami kb.100 vagy több.Vagyis 140-t minimum költ rátok,te pedig 60-t magatokra.Ennél többöl más sem jön ki.

A hozzáállása a gyerekekhez valóban nem jó.Verni nagy hiba,itt már biztos nem tolerálnám tovább a dolgokat.A szülés kérdése tényleg érthetetlen,hogy minek kellett két gyerek,ha az elsőt is leszarta.Ha van hova költözz és menj!A láthatást pedig biztosítsd.

2010. okt. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%
Ne haragudj hogy ezt írom de a leveledből kitűnik tisztán hogy a férjed nem szeret bennetek. Mert az nem így viselkedik. A váláson kívül szerintem nincs megoldás. Nincs meg az érzelmi alap amire helyre hozhatnátok ezt a házasságot. Egyre rosszabb lesz.
2010. okt. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
23%

ilyen nő nem csoda h nem kell egy pasinak.. még h takarítónő!! az eszem megáll!! nem azt mondom h nem lenne néha nekem is jó,de h 30e-t költsek rá amit költhetnék a gyerekekre is!!


anyukám túl jó dolgod van!! van házatok,kerttel,férjed mindent fizet,még neked takarítónőt is,te meg elvárnád h ő takarítson,és még neked áll feljebb!!


én a helyedben nem nagyon ugrálnék,mert a végén még lecserél a takarítónőre!! nem kevés pénzt és bosszúságot spórolna meg :))


mondjuk a veréssel nem értek egyet,de lehet h inkább neked szánná,csak mivel jó nagy papucs,téged nem mer. bár sztem az sincs messze

2010. okt. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!