Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartás letiltása közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartás letiltása közös megegyezés mellett működik?

Figyelt kérdés

A helyeztünk: a párommal szétmegyünk. Van 2 pici gyerekünk. A párom beleegyezik mindenbe, vagyonmegosztás, gyerektartás stb. Együttműködik velem maximálisan. DE: én a a fizetéséből szeretném letiltatni a gyermektartást, mivel ő hónapokig külföldön van (dolgozik), sokáig nem látja a gyermekeit. A gyermektartás csak akkor érne időben hozzám, hogyha a munkahelye nekem utalná. Ez pedig csak akkor megy, ha bírósági úton letiltatom. Ilyenkor lehet közös megegyezéssel bíróságra menni, hogy minél hamarabb lezáruljon a dolog. Ha lehet, akkor hogyan fogjak neki?

Ha közös megegyezéssel megyünk a bíróság elé, akkor is letiltják a fizetéséből? A közös megegyezés amiatt fontos, hogy minél hamarabb túl legyünk rajta.(ilyenkor állítólag rövidebb az idő, és nem kell rohangálni bíróságra.)


2010. okt. 25. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Le lehet tiltatni a jogerős bírósági ítélettel. De a párod is oda tud menni a munkáltatójához, hogy utalják neked a gyerektertást.
2010. okt. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia! A munkahelye csak bírósági határozatra tilthatja le, ezt már közölték vele. Ezért kell bíróságra mennünk.

Köszönöm a válaszodat.

2010. okt. 25. 10:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha az apa is benne van a dologban,akkor én inkább a bankot kérném meg hogy utalja át a pénzt a folyószálájáról az enyémre.Ha megegyeztek akkor tényleg sokkal rövidebb. Amikor én először váltam két gyerköccel,nem egyeztünk meg,másfél évig tartott.A második válásomnál (egy közös gyerek van)egy hónap volt mert megegyeztünk mindenben.
2010. okt. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kell egy ítélet a bíróságtól, való igaz, de ha az már megvan, az apuka kérheti a munkahelyén, hogy közvetlenül neked utalják ami jár. De a másik válaszoló is jól mondja, csak kell a banknál adni egy átutalási megbízást összeggel, értéknappal és gyakorisággal.
2010. okt. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi is két 20 perces tárgyalás alatt megegyeztünk. Én a munkáltatója felőli átutalást kértem, de ezt a szükséges bírósági végzéssel a munkahelye pénzügyesével leveleztem le. Először kp-ban jött, aztán utalással. Azt javaslom, legyen róla bírósági végzés hogy a fizetésből vonják le, utána pedíg a munkáltatóval kell elnintézni.. Ennyi... Ja, és egy jótanács. Minimálkösszeget határozz meg mindenképp. Aminél kevesebbet akkor sem fizethet, ha egyszer majd minimálbéres bejelentett jövedelme lesz. Sok ismerőstől hassom, hogy az apuka mimálbér után fizeti a gyerektartást, de mellette összedolgozik feketén kétszer annyit. Persze a józan ész határain belül kell ezt is meghatározni, amit a bíróság meg is ítél.
2010. okt. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. Gyermekenként 75.000 ft-ban állapodtunk meg a párommal, mert a kisebbik gyermekem tartósan beteg és ez jelentős anyagi teherrel jár. A bíróság már elvileg nem fog meghatározni összegeket, mert mi mindent lepapírozunk a párommal korrekten, csak a letiltatáshoz kell a bírósági végzés.
2010. okt. 25. 10:41
 7/8 A kérdező kommentje:
A bírósági letiltást a gyerekek anyagi biztonsága érdekében is szeretném, mert nem tudni mit hoz a jövő. Ez így korrekt szerintem.
2010. okt. 25. 10:49
 8/8 anonim válasza:
Hogy sikerült a fizetési letiltás?Én most hasonló cipőben járok és kiváncsi lennék ,neked hogyan ment?
2011. jan. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!