Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Apa és 1,5 éves lánya kapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Apa és 1,5 éves lánya kapcsolata működhet-e jól válás után?

Figyelt kérdés
Van egy 1és fél éves a lányom és a feleségemmel már szinte útáljuk egymást. A lányomat szeretem.36/F Ha van olyan lány köztetek akit elhagyott az édesapja vagy veszekedtek a szülei az leírhatná, hogy mik a tapasztalatok. Szerintem útálni fog a lányom ha szakítok az anyjával és ráadásul nem látom csak kéthetente. Neki mi lenne jobb?
2010. okt. 26. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A lányodnak az lenne a legjobb, ha meg tudnátok egyezni a feleségeddel háborúk nélkül. Egy viszonylagos jó kapcsolat az elvált szülők között, megkönnyíti a kapcsolat tartást. A lányod meg nem fog megutálni, ha törődsz vele és elfogadod, hogy az anyját is szereti.
2010. okt. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Most csak ezek jutnak eszembe:

A legfontosabb, amit egy apa tehet a gyermekeiért, hogy szereti az anyjukat.",Theodore M. Hesburgh

,"Egy szülőnek... nem szabad elhagynia a gyerekét, még akkor sem ha kényszerítik rá.", Joanne Kathleen Rowling "Szerelmünk visszhangja a gyermek.", Baán Tibor,"

Apa bárki lehet, de igazi Apukává csak nagyon kevesen válnak",Ismeretlen szerző (Grafiti)

Gondolkodj! Sokat! ..és még azt is tedd meg szeretetből amit eddig büszkeségből nem tudtál. Akkor tiszta lelkiismerettel dönthetsz. Korán elvált szülők lánygermeke vagyok és NULLA apai kapcsolattal felnőt koromra. Plusz egyedül nevelem a 7 éves apaimádó lánykámat, napi szinten végig nézve, hogy mennyire szenved a kialakult helyzet miatt. Az Ő apja kéthetente látja és viszi el. Örömmel megy és várja DE FÁJ neki hogy nem vagyunk együtt. Mindig reménykedik és soha nem fogja feladni, ahogy én sem adtam fel soha a saját apámmal kapcsolatos álmodozásaimat.......

2010. okt. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A tesómék akkor váltak, mikor kicsik voltak a gyerekek. Ez olyan szempontból jó, hogy a gyerekek nem veszekedésben nőnek fel és már úgy nőnek fel, hogy adott a szitu, nem később, mikor már tudnak is a dologról és megértik, szóval nem akkor költöztök külön.

Adott példában a gyerekek most 10 évesek, a viszonyuk az apjukkal jobb, mint az anyjukkal, hiszen apa minden héten 1 hétköznapon meglátogatja őket és azt a lakhelyükön, pl. cukrászdában beszélgetve töltik és minden hétvégén viszi őket magához. Nyár fele ott, ilyenkor mindig mennek nyaralni, tél fele ott, mennek "telelni", sielni. Az anyjukkal nincs közös élményük, nyaralni sose vitte őket, nincs is rá szándéka...

Szóval az adott példában apa belefektetett munkájának bizony kézzel fogható eredménye van.

2010. okt. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Igen 13.01 Anyára csak az a közös élmény marad, hogy moshat, főzhet rájuk és megpróbálja a kieső bért előteremteni munkával. Hogy is akarhatna esetleg cukizni vagy nyarlani a saját gyerekeivel? Talán a sógornője besegit és támogatja?
2010. okt. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Dícséretes dolog, hogy mindenképpen részt akarsz venni a kislányod életében. Szerintem a feleségeddel költözzetek szét, mert minél többet veszekedtek, annál kevesebb lesz az esélye annak, hogy a gyerek érdekeit tartsa mindkettőtök szem előtt, és ne aakarjatok a másik alá tenni. Én is elváltam a lányom apjától, ő volt az egyébként, aki kezdeményezte a válást. Engem is megviselt, de én sohasem tiltottam a kislányt tőle, bármikor jöhet hozzá, el is viheti, sőt ott is aludhat nála. (egy éves volt amikor külön költöztünk, másfél éves most) Ha apát emlegeti, én még fel is szoktam neki hívni, hogy csacsogjon vele egy kicsit. Azt nem ártana elérned, hogy ne csak kéthetente lásd a kislányt, mert szerintem az nagyon kevés. Az én kislányom legalább háromszor, de van, hogy négyszer is találkozik az apukájával egy héten.
2010. okt. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

"Kedves" 13.04, valamit piszokul félreértettél, én az anya testvére vagyok...

Mivel a gyerekek heti 3 napot anyával és heti 4 napot apával vannak, igy nem értem, hogy miért kell beleszakadni a mosogatásba és mosásba szerinted... De majd biztos ezt is elárulod rögtön nekem.

Az apa és az állam összesen havi 100.000 Ft felett adnak a két gyerek után az anyának, ez szerintem TELJES mértékben lefedi két gyerek TELJES ellátását.

2010. okt. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocs, heti 3 nap az apával, 4 nap anyával, elirtam.
2010. okt. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

igen, utálni fog, és meg is értem.

nem hiszem el, hogy olyan nagy a probléma, hogy gyűlölitek egymást a feleségeddel. szerintem csak te gyúlölöd őt, mert akadályozza a "boldogságodat"---egy másik nővel...

2010. okt. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
őszintén? az lenne a legjobb,ha nem azt látná hogy a szülei folyton marcangolják egymást....hanem mielőbb lezárni a dolgot. ha a feleségedet utálod is,győzd meg valahogy,hogy bármikor láthasd a kislányt.
2010. nov. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

19:24-nek.

Nincs más nő az életemben, de az utálat okait itt nem teregetném ki.

Mindenkinek köszönöm aki válaszolt. Sok hasznos válasz volt már eddig is.

2010. nov. 2. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!