Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » El lehet valni ugy, hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El lehet valni ugy, hogy nem költözik el senki?

Figyelt kérdés

A férjeme a haz, nincs is közös vagyonunk, úgyhogy ez tárgytalan. Két gyerekünk van. A kicsi nemrég született. A kérdés adott. Ha elvalunk de nem költözök el, akkor valamiben meg kell egyeznunk a bíróságon? Ha később elkoltozok akkor újra fel kell keresni őket a gyerekek miatt?

Mennyibe kerül egy valas?



márc. 25. 13:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha nincs házassági szerződés akkor semmit nem ér, hogy külön kasszán vagytok vagy sem, minden közös ahogy össze házasodtatok, így viszont a tied az ingatlan fele.
márc. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%
Ha a férjed különvagyona a ház, akkor annak lesz a kisebbik gyerek 18 eves koráig lakáshasznalati joga, akinek a gyerekeket ítélik. Ezen felül lehet kérni megosztott lakáshasználatot a bíróságon. Nem muszáj kiköltöznöd. Csak hát így jóval nehezebb a lezárás.
márc. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De igy, hogy lényegében együtt maradunk csak házasok nem akarunk lenni is papírba kell foglalni valamit a gyerekekrol? Amúgy en nem akarok a házában maradni, de na.. Kisbaba mellől kell pár ev mire elmegyek dolgozni es ki tudok venni egy lakást
márc. 25. 14:10
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én több éve váltam így, még mindig együtt élünk. Kell mindenről nyilatkozni, papírozni is, ugyanúgy le kell fektetni dolgokat így is, hogy nem történik szétköltözés.
márc. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Utolsó? Ha nem túl intim, megkerdezhetem ti miben egyeztetek meg? Mert nem tudom ennek hol tudnék utána járni ilyenkor mi hogy szokott lenni
márc. 25. 14:35
 6/16 anonim ***** válasza:
96%
Egyáltalán minek akartok elválni, ha úgyis együtt fogtok élni? Nem igazán értem, hogy a bürökratikus megbonyolítása az életeteknek milyen előnyökkel jár...
márc. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Elválni éppenséggel lehet, csak nincs értelme. Hacsak valamelyikőtök nem akar új házasságot kötni, bár ennek az adott körülmények között nincs realitása.
márc. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
30ezer, igen, csak a miértre lennék kíváncsi
márc. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Volt ilyen ismerősöm: a ház felső része az egyik-, a másik része a másiké volt, a kijárat természetesen közös. Kérdés, hogy meg tudnátok-e együtt lenni így egymással? Ha nincs fizikai/verbális erőszak, akkor ki lehet ezt eszközölni, hogy normális viszonyban éljetek tovább.
márc. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Szeretnek bizonyítani egy harmadik felnek, hogy en vagyok a kivétel, aki nem csak hazudja, hogy valik es költözik amint tud. Es úgy gondolom ha látja, hogy legalább a válást megteszem, az már elég jel, hogy költözni is fogok.
márc. 25. 18:02
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!