Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Apának van-e esélye a gyermekl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Apának van-e esélye a gyermeklehelyezés során (én is kértem, nemsokára kezdődik a per)?

Figyelt kérdés
Feleségem öt hónapja elhagyott, és magával vitte akkor 16 hónapos ikergyermekeimet. Hetente 3szor látogatom őket. (már persze ha beengednek) Eleinte még megengedte, hogy az ő kíséretében hazahozzam őket néhány órára. Később ezt megtiltotta a gyerekek érdekére hivatkozva. Aztán gyermekelhelyezési kérelmet adott be. Azután kitiltott az esti szoptatásokról, vacsoráról, fürdésről fektetésről. Amikor jeleztem, hogy 4 hónapig jól működött miért van erre szükség, akkor rendőrrel dobatott ki, majd következő alkalommal amikor megint nem voltam hajlandó elmenni fektetésig a bátyával jól helybenhagyatott, úgy, hogy az egyik gyerek a kezemben volt. Amíg együtt laktunk többször volt ideges a gyerekekkel ( ezt mondogatta nekik: utállak, itthagylak aztán sírhattok, rátokzárom az ajtót, nem szeretlek stb. ). Orvoshoz többszöri kérésem ellenére sem volt hajlandó eljönni. Egyelőre minden úgy alakul, ahogy ő szeretné, megmondta, hogy úgysem ítélik nekem, és hogy megvannak az eszközei, hogy teljesen elidegenítsen tőlük. Mindig a szoptatásra hivatkozik, és arra hogy ő szülte őket, ezért a gyerekek csak nála lehetnek! Gyerekek állapotáról, betegségéről, szükségleteiről stb. , soha egy szót sem hajlandó mondani, illetve írni.
2010. nov. 2. 20:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Dokumentálj minden olyan esetet, amikor az édesanya olyanokat mond, hogy nem láthatod majd a gyerekeket (pl. diktafon). Polgári perben felhasználható. A bíróságon kérj egy ideiglenes végzést a láthatásról és a gyermektartásdíjról, hogy addig is, amíg zajlik a per, ez le legyen szabályozva. Amennyiben a végzés szerinti láthatást nem biztosítja, minden alkalommal tanúkkal elmész a gyámhivatalhoz, és bejelented. Túl kicsik még a gyerekek, ráadásul a per alatt az anyával vannak, ez rontja az esélyeidet, de nem reménytelen. Szerezz egy jó ügyvédet. Sok sikert és kitartást kívánok!
2010. nov. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
53%
Mindenképpen harcolj a gyerekeidért, és az aljasabb módszereket is vedd igénybe (mindegy, milyen áron) nekem sajnos nem volt apám, pedig nagy szükségem lett volna rá. semmiféleképpen ne hagyd el a gyerekeidet, még akkor sem ha nagyon durva dolgokat kell tenned ennek érdekében (pl. asszony megveretése)
2010. nov. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Az asszony megveretésével csak annyit érhetsz el, hogy sittre kerülsz, és tényleg nem látod többet a gyerekeidet.

Valóban nem valószínű, hogy ilyen kicsi gyerekeket nálad helyezzenek el, de az sem igaz, hogy a feleséged fog abban dönteni, hogy mennyit láthasd őket.

Az jó ötlet, hogy vedd fel, pl. a mobiloddal, ha nagyon durva dolgokat vág a fejedhez. A per folyamán jól jöhet.

2010. nov. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Soha nem bántottam, és nem is fogom. Amiket leírtam azok nagy részét el is küldte nekem emailben, megindokolva. Azt írta többek között minden anya szokta utálni a gyermekét, csak nem mindenki vallja be. A bátyáról akivel egy házban él, azt írta pszichopata, és azt is leírta, hogy megütött.
2010. nov. 3. 21:43
 15/18 anonim ***** válasza:
Ezek fontos dolgok. Kérjed a bíróságot, hogy pszichológus szakértő vizsgálja meg, melyikőtök alkalmasabb a gyereknevelésre.
2010. nov. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Sok esélyed nincs, de kérni kell a válóper során dilidoki szakvéleményét + ezt:


"Azt írta többek között minden anya szokta utálni a gyermekét, csak nem mindenki vallja be. A bátyáról akivel egy házban él, azt írta pszichopata, és azt is leírta, hogy megütött."


Azonnal nyomtatsd ki 3 példányban + hagyd benne az e-mail fiókodban is! Elég jó ütőkártya lehet a kezedben. És minden hasonlót azonnal több példányban, 2 gépen, kinyomtatva dokumentálni!

2010. nov. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Valóban van olyan pont sok anya életében, hogy "utálja" a gyerekét. Ezt nyilvánvalóan nem kell szó szerint érteni. Egész nap a gyerekkel törődik, alig van ideje magára, pihenésre, kikapcsolódásra, nyilván időnként kilátástalannak tűnik az egész élet. Itt ráadásul ikrekről van szó...Igenis lehet néha "elegem van mindenből" érzése egy anyának. A megfogalmazása nem volt ugyan szerencsés, de az érzés érthető. Mégegyszer mondom, nem utálat az amit ilyenkor egy anya érez. Nyilván tűzbe menne a gyerekeiért.

Az is igaz, hogy a mintaanyák a negatív érzelmeiket be nem vallanák soha....

2010. nov. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ügyvédként azt kell mondjam, ennyire kis gyermekeknél viszonylag kevés esélyed van (és nem azért, mert a bíróságok nőpártiak, ebben is nagy a szórás ma már), hanem azért, mert a kicsiknek ilyen életkorban elsősorban az anyjukra van szükségük.


De ez a vélekedés is megdönthető, mindenesetre - a perköltségeken kívül - nem annyira sok veszítenivalód van.


Én is javaslom ügyvéd közreműködését, egyébként az ügyön sokat bukhatsz.


Ha nem megy a gyerekelhelyezés, próbáljatok közös felügyeletet kérni a gyermekekre.


Azt azonban meg kell mondjam, hogy ilyen pici gyerekeket általában nem lehet elvinni, hanem az édesanya lakóhelyén lehet velük kapcsolatot tartani.

Ha eközben téged atrocitások érnek, akkor azt felhasználhatod a bíróságon.


egy ügyvéd

2010. nov. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!