Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mások hogyan oldják meg?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mások hogyan oldják meg?

Figyelt kérdés
Különköltöztünk a volt párommal. Van egy 9 hónapos babánk, akit a volt párom imád, de ha lehet minden nap munka után vele lenne. A probléma az, hogy mire ő hazaér a munkából este van, így nem tudja megoldani, hogy elvigye magához, mert mire hazaérnek már hozhatja is vissza. Én nem szeretném, hogy itt legyen nálam, itt játszon a gyerekkel, sőt a fürdésben is minden este részt szeretne venni. Nincs senkim, nem egy másik férfi lenne az akadálya hogy itt legyen, de nem szeretném ha minden este itt látnám a volt páromat. Ezzel szemben viszont eltiltani se szeretném a gyerektől, tudom hogy rá is annyira szüksége van mint rám. Mi erre a megoldás?
2010. nov. 5. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Talán,ha minden este találkoztok,megtudnátok beszélni a problémáitokat is. A babának is az lenne a jobb,ha kibékülnétek! Ezt természetesen nektek kell tudnotok.

Ha ez nem megy,akkor esetleg csak kétnaponta menjen az apuka,amíg nem tudja elvinni magával a picit.

2010. nov. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is elég kicsi volt, amikor külön költöztünk. Ha csak rövid időre ér rá apa, akkor én úgy időzítem a dolgaimat, hogy elmegyek itthonról bevásárolni, barátnőzni, vagy csak úgy kerülni egyet. Ha több ideje van, akkor elviszi a kislányt, bár arra is volt már példa, hogy én vittem el hozzá. Nálunk ebből sosem volt gond.
2010. nov. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi történt h. ilyen hamar tönkre ment a kapcsolat?Mert elvileg ha már terhes vagy és az apa is imádja a gyereket akkor az általában összetartja a párokat.Miért mentetek szét?Vagy ha már nem szerettétek egymást akkor miért vállaltatok gyereket?Amúgy így elég nehéz lesz megoldani ha nem akarod látni az apát,de ki sem akarod tiltani a gyerek életéből.Bár szerintem a gyerek boldogsága a fontosabb.
2010. nov. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Költözzön a szomszédba :)


Ha nem 3. személy miatt váltok, hanem mert nem vagytok szerelmesek, akkor mi akadálya annak hogy barátságban éljetek egymáshoz közel? Akkor ebbe az sem fog belezavarni ha jön egy 3. valakinek.

2010. nov. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ritka az ilyen, hogy a kapcsolat vége után is imádja az apuka a gyerekét, és anyuka sem akar neki betartani. Ha ilyen jók az alapok, nem lehetne megbeszélni ezt a volt pároddal, úgy, ahogy itt leírtad? Hisz nyilván nem véletlenül költöztetek külön, szóval ha most is minden este közös otthoni program van, az valakinek rossz lesz.

Esetleg nem tudna a volt párod néha korábban eljönni a munkahelyéről, hogy magával vihesse a picit? Vagy az is jó megoldásnak tűnik, amit föntebb írt valaki, hogy te is lehetsz egy kicsit mobilisabb. Hisz mindketten azt szeretnétek, hogy jó legyen a kicsinek, biztos találtok valami komprommisszumos megoldást.

2010. nov. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem még a volt párod nagyon ragaszkodik hozzád.Senki nem megy minden nap a gyermekéhez.Attól a férfiak kényelmesebbek.Ebből ítélve neki biztosan nincs barátnője.Meg kell vele értetned,hogy nem szereted már.A gyermekhez meg jöjjön 2 3 naponta és ha már nagyobb lesz vigye nyugodtan magához.Egyébként ki kezdeményezte a válást?Engem is érdekelne,hogy miért váltatok el ilyen hamar?Csak mert ez nekem furcsa.Most van a karjaidban a szerelmetek gyümölcse???
2010. nov. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindegyőtöknek a hozzászólást!

Nem egyszerű a mi helyzetünk. A szüleimnél laktunk mióta összejöttünk (nem voltunk házasok) 4 hónapos volt a babánk, mikor ő úgy gondolta, hogy most az a lenne a legjobb neki, hogy megvalósítsa az álmát és durván 2 milliót költött erre. Igaz, ezt a pénzt az ő fizetéséből tudtuk félretenni, de szerintem az lett volna a megoldás, hogy előbb házat veszünk (vagyis befizetjük önerőnek a hitelhez azt a 2 milliót) és megprobálunk minél előbb különmenni szüleimtől, ahol egy kis szobában nyomorogtunk, ráadásul a volt párom és anyu viszonya is szörnyű volt. Aztán mikor elköltötte a pénzt akkor döntöttem úgy, hogy akkor váljanak külön az útjaink, mert nem egy a célunk. Neki a hobbija a fontos, nekem meg egy családi fészek. Elköltözött. Aztán mivel szerettük egymást megint "összejöttünk", de én itt, ő meg máshol lakik csak este jön a gyerekhez (na meg hozzám). Mondtam neki, hogy mivel már nincs pénzünk önerőre (a hobbijától meg nem akar megválni), menyjünk el albérletbe. Igaz az soha nem lesz a miénk, de legalább együtt leszünk. Erre azt kaptam válaszul, hogy én "dobtam ki", akkor most mit akarok én az albérlettel.

Azt mondja szeret, én már kevésbé, talán mert ő a gyerek apja. Nem akarom elválasztani a gyerektől, mert tényleg meghalnak egymásért, de látni se akarom itt minden nap. Nem azért, mert nem tudom elviselni, csak ne jöjjön és kész. Nincs egyikünknél se 3. személy, ez biztos.

2010. nov. 5. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!